Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village

• Japonsko Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village (viac)

Tanjiro, Nezuko a spol sa snažia prežiť súboj s dvoma neskutočne silnými démonmi, ktorých jediným cieľom je eliminácia všetkých, čo sa im postavia do cesty. Prežijú vlastne naši hrdinovia, a ak áno koľkí z nich? Ďalší démoni sa blížia a vôbec ich nebude zaujímať, či si stihli zahojiť svoje rany. (Itafilm)

KiritoSenpai

Další z prvních anime filmů, které se dostávají na plátna kin v Česku a je dobře, že zrovna Demon Slayer, jakožto jedno z kultovních anime posledních let.  Co dodat k filmu, určitě jiný formát, než na který by mohl být divák zvyklý, totiž film rozkouskovaný na 3 "delší" díly seriálu. Určitě mi to v tomto případě vůbec nevadilo, ale určitě bych asi příště raději viděl ten jeden klasický monolitický děj.  K celku jako takovém - není co vytknout. Animace je, stejně jako u předešlých seriálů a filmu, prostě skvělá. Příběhově je to trochu slabší, ale to bude asi tím hypem, který člověk dostane po prvních 10 minutách filmu. ()

Spiz

Pokud člověk věděl, o co se jedná, nemůže být nikterak překvapen. Od začátku to bylo oznamováno, že se jedná o 2 poslední díly z předchozí série a jeden nový, ne o film ve stylu Mugen trainu. Já jsem spokojen. Konečně jsme se dočkali doby, kdy vidíte v kině anime. Pár let zpátky naprosto nemyslitelné. Konečný fight, naprosto vizuální orgasmus od Ufotablu, nový díl pomalý slabý úvod, stejně jako předchozí série. Hvězda dolu za to, že to nebylo pořádně sestříhané. Nepotřebuju v kině vidět 3x titulky, 3x recap toho co jsem viděl 5 minut zpátky. Ale jinak spokojenost a jen více tohoto žánru do kin. ()

darthvader77

Třináct let zpátky, kdy se člověk sotva dostal k anime na internetu bych si nikdy nepomyslel, že se z toho stane globální fenomén, který nakonec pronikne na trh kin i v takové díře jako jsme my. Ale světe div se povedlo se a já jsem si užil každou sekundu. Film rekapituluje dvě poslední epizody Red Light District arc a první dlouhou epizodu Swordsmaith Village arcu. A byla to nádhera slyšet openingy v kině navíc s kompilací scén ze předchozích sezón byla lahůdka. Všechny epické scény jako Tengen vs Uzui vynikají mnohem lépe na velkém plátně, společně s finálem v požaru Jošiwara distriktu. Velice emocionální backstory a dobré strategie. Swordsmansmith Village je parádní epizoda setkání Upper Moonů na jedničku, hrátky s animací ukazují, že Ufotable už jenom flexuje, kapka ve které se odraží ksichty demónů, Muzan ničící baňky, dechberoucí příroda v horách no a naprosto vymazelný voice acting. Co více si přát? Spider Inosuke RULES! ()

MasterMagic

Moje první návštěva anime v kině, neboť se jedná o první případ vydání před možným sehnáním z jiného zdroje. A DOUFÁM, ŽE TENTO TREND BUDE POKRAČOVAT. Sakra jsem si to užil. Může se na první pohled zdát, že jedná o pouhý copypaste posledních epizod, ale toto zdání pouze klame. Zaprvé, dostat možnost v kině vibovat s aimer openingem je strašně fajn, a za druhé, bych chtěl vyzdvihnout ten prostorový kino audio mix, který je znatelně mnohem lepší a burácivější než dvoukanálová TV verze. PS: ty kamerové nálety v paláci nekonečna byly jak z indický telenovely. ()

blondboss

Opäť raz ďalší celovečerný snímok z dielne Demon Slayer, ktorý v tomto prípade pre zmenu prepája druhú s treťou sériou pôvodného seriálu. V zásade si tu pripomeniete udalosti z posledných dvoch dielov druhej série a budete uvedení do tej tretej úvodnou časťou. Očakával by som ale nejako celistvo zostrihaný snímok a nie jednotlivé časti ešte aj s titulkami medzi nimi. Minimálne odfláknuté, ale na to sme si už u Japoncov akosi v rámci filmov zvykli. 65 % ()

• Film spojuje poslední dva díly druhé řady stejnojmenného anime seriálu s prvním dílem třetí řady. (Falcon)