O myšiach a ľuďoch

• Česko O myších a lidech (viac)
TV spot

pafka

Jisty typ filmu vznika predevsim proto, aby se tam vyradil herec v hlavni roli. Vetsinou jde o slabomyslne nebo jinak postizene, kteri jsou v chovani jini nezli ti, kteri jsou zdravi a s prumernym IQ. Tenhle film je pro Johna Malkoviche, ktery je dokonaly a nikdy jsem si nemyslel nic jineho. Ano, on je vzdycky skvely. Gary Sinice me prekvapil vlastni rezii, protoze film je zkratka povedeny a zamrzi ta skutecnost, ze jiz na filmove reziserske kreslo od te doby nezasedl. ()

solisoli

Vcelku slušná dráma. Obdobie keby, že ešte stále platilo temer, ako na divokom západe, oko za oko. Príliš jednoduché a priamočiare rozhodovanie. ()

PTomA

Velmi jednoduchý film, ale není to ničemu na škodu, protože je v této formě odzbrojující. Možná jsme viděli podobný příběh několikrát (zvlášť s postiženými postavami), ale i tak je zrovna v tomhle filmu to kouzlo. Gary Sinise pochopil, že tady bude stačit jen opsání knížky s dobrým hereckým obsazením Lennieho a že nemusí nijak zvlášť zasahovat režijně. Vlastně je těžké film hodnotit, protože lépe by to udělat asi ani nešlo. O myších a lidech je pořád stále jen příběh o přátelství, který se zaručeně bude líbit všem. ()

cimrman2.

Zelená míle alá americké ranče a dva kamarádi! Není to velkofilm překypující honosnými kostými prostředím ani vypimpenou kamerou. Tento film stojí na hereckých výkonech v čele s Johnem Malkovichem bez kterého by to tady zkrátka nešlo. Je to taky perfektně přenesené literární dílo na plátno. Je to studnice lidských pocitů, povah, charakterů a nálad. Za mě stoprocentě lepší než Zelená míle (sorry to vězeňské prostředí mi prostě nesedlo). ()

pierre9

V krátkom časovom slede je to už druhý film, ktorý som videl a bol režírovaný človekom, ktorý zároveň hral aj hlavnú postavu. Opäť mi nezostáva nič iné ako túto kombináciu vysoko vyzdvihnúť. Očividne je takáto "dvojúloha" na prospech veci a možno by neškodilo, keby sa takýto model využíval ešte častejšie. Of Mice and Men je (nielen) režisérsky skvelo zvládnutý film. S príbehom nešlo nejak veľmi manipulovať (a navyše mi je známy), preto sa ťažisko prenieslo na hercov a ich výkony, ktoré určite stoja za pozretie ()

racing666

Pro mě je to nesmírně zdlouhavý a nudný film, který se dal zkrátit na polovinu. Určitě k výkonu Malkoviche nemám ani výtku, to je 100% samosebou, ale... Opravdu mě to nenadchlo a víckrát se na to nepodívám. Malkovich opravdu vyšší hodnocení nezachrání. ()

Verve

Kupodivu jsem si nejdřív myslela, že Malkovich bude hrát toho chytrýho :-) Teď už si to nějak nedovedu představit... ()

Bruce_cz

Film je naprostou kopii knihy, co se dialogů týče nepřidává vůbec nic nového a pro čtenáře předlohy je sledování tohoto snímku poměrně nudný zážitkem. Příběh O Myších a lidech je výborná novela s krásnou poetickou a film jako takový je dle mě zbytečný. John Malkowich rozhodně není ten správný, silácký, ale pomatený Lenny a mě osobně herecké obsazení vůbec, ani trochu nekorespondovalo s postavami načrtnutými v knize. Tři hvězdy jsou z úcty ke J. Steinbeck, protože kniha je ještě jednou podotýkám, výborná. ()

kaesko

Z počátku relativně, relativně obyčejný příběh. Ničím výjimečný, nijak zvláštní, bez většího dějového spádu... Až závěrečná část mě doslova zvedala z židle. Měla jsem nějakou představu, jak film skončí, ale tohle jsem nečekala. Nejspíš proto, že knihu jsem nečetla a celý příběh byl pro mě nový. ()

OK11

Co se týče Malkoviche, zpočátku jsem mu nevěřil. Přece jen mám o Lenniem určitou představu a když jsem se dozvěděl, že je představen Malkovichem, a ne, řekněme McGrorym, doslova jsem se vyděsil. Pan Malkovich se však bravurně zhostil této role, a i když jeho proporce zcela nesplňují moje představy, za Lennieho má jeho představitel a tento film palec hore. Co se týče filmu samotného, nebudu a nechci se zmiňovat o jeho jednotlivých složkách. Stačí vědomí, že je to nekomerční, řekl bych obstojně natočený snímek, dosti se dějově držící své knižní předlohy, což já osobně preferuji před "originálním" nesmyslem plným rádobyvychytávek. Za to se zvedá můj druhý palec hore. Nicméně palce na noze zůstanou nezvednuty a já neslevím ze 4 étoilek z důvodů typických, pro filmy, jež jsou natočeny dle literární přelohy. Některé scény se mi totiž neuplně líbily a udělal bych je jinak (já velký filmař :-)). Např.: Krásná je scéna, kdy George s Lenniem pracují na poli a Lennie hází pytle sám, zatímco ostatní se s nimi pachtí po dvou. Ale scény, ve kterých přichází smrt, jsou podle mě příliš svižné a divák se nestačí řádně adoptovat a dojmout (mluvím z vlastní zkušenosti): kdy odvedou Candymu psa, toť scéna zbytečně uspěchaná, řekl bych. Na konci je přímo perfektní Georgova hlava opřená o Lennieho rameno, ale po náhlém výstřelu vše končí. Chtělo by to více projevů lásky, či respektu k lidské bytosti. Pak by se diváci tetelili blahem a tomuto filmu by k dokonalosti snad již téměř nic nechybělo. Tedy: Až Sinise přidá slzičku, tak já přidám hvězdičku :-). ()

Mukl007

Dobrý film, ale to hlavně kvůli skvělému námětu. Jinak o celkovém zpracování by se daly vést spory. Zejména John Malkovich mi v té roli prostě nesedí. ()

DansteR

Dost jsem čuměl jak se film dokáže držet cca 120 stránkové předlohy. Až na pár drobností jsou totožné. Jenže v knížce vám chybí dokonalý Gary Sinise, ještě dokonalejší John Malkovich, k tomu nějaká ta rancherská hudba v pozadí. Milé překvapení a dobře vynaložené dvě hodiny mého života. Doporučuji. ()

B3njamin

O filmu jsem moc nevěděl a o románu už vůbec nic, přesto se mi ten film moc líbil. Takže závěr byl pro mě opravdu velkým překvapením. Kde nakonec ukápla i slza. John Malkovich a jeho snad životní role. Doporučuji ()

kacer4

Výborná réžia Siniseho, aj keď sa on sám vo filme tak tváril. Ale vynikajúci výkon Majkovicha, ktorému budem ešte dlho tieskať. Vynikajúce spracovanie pre každého asi známeho románu. ()

Desmi

Ještě teď se divím, že jsem tou nudou nezdechnul. Mimořádně monotónní a nudnej snímek! A taky mne nijak nenadchl herecký výkon Malkoviche. Takhle by idiota zahrálo mnoho lidí, nepředvedl nic navíc. Vztah hlavní dvojice také nikterak kouzelně vybarven nebyl. Těžká nuda od začátku do konce a totálně přestřelenej film..! ()