Metallic Rouge

• Japonsko メタリックルージュ (viac)

V ponurém světě budoucnosti je androidí dívka Rouge se svou kolegyní Naomi na misi s cílem eliminace devíti nebezpečných androidů, kteří ohrožují status quo. (TheDarKnig)

Jeoffrey

Tohle je za mě velké zklamání, jedno z největších ze zimní sezóny. Mám rád studio BONES a tohle byl jejich výroční projekt, u kterého jsem předpokládal, že si na něm dají extra záležet, že to bude minimálně 7+/10 zážitek. A nakonec jsem dostal akorát tak nedopečeného Blade Runnera mixovaného s mecha suity jako z nějakého Ultramana a s hlavní dvojicí dívek, které se strašně snaží mít vzájemnou chemii (protože režisér Motonobu Hori dal přeci světu Carol and Tuesday) ale ani ta nefunguje, protože nestojí na nijak extra pevných základech, chybí mi jako divákovi víc vzájemné interakce a postupného vývoje jejich vztahu, abych mu pak věřil, jak dívkám jedné na druhé záleží a jak si vzájemně věří i v těch momentech, kdy vše nasvědčuje tomu, že se vlastně zrazují. To samé u těch dalších devíti Neanů, prý kdysi jedné velké rodiny, jejichž velmi křehké vztahy mi to mají ke konci celé táhnout, ale vybudovat si vztah k postavám a věřit jim vzájemné vazby jen na základě pár flashbacků zase zkrátka nefunguje. Další příklad, Rouge a Cyan – uvěřitelný hluboký sesterský vztah během dvou epizod prostě neuděláte, nefunguje to, nevěřím mu. Přijde mi, že na rozvoj postav nebyl čas, protože se do toho všeho snažili tvůrci zakomponovat co nejvíc soubojů a co nejvíc klasických sci-fi otázek o tom, kde je hranice mezi člověkem a robotem, co znamená svobodná vůle (zkrátka Mars: Become Human)… Jenže ani na tohle nebyl tak úplně čas, protože tu byla hromada postav, spousta vedlejších odboček, které se mi ze začátku sice hodně líbily, ale postupně se ukázali z velké části jako bezvýznamné. A finální zápletka díky těm odbočkám zase ztratila na síle, budování tajemného loutkáře, který za tím vším stojí bylo úplně zbytečné, protože každému je hned jasné, kdo se pod tou maskou skrývá a je to hlavně proto, že s tím, jak postavy ukazujete tu nebyla vůbec žádná jiná možnost, aby tím loutkářem byl kdokoli jiný. A do toho další vrstva, kdo zatím vším vlastně opravdu stojí už vyšumí úplně do prázdna, protože divák je tak moc zamotaný do všech vašich „vrstev cibule“, které mu cpete bez pořádné expozice na malém prostoru do chřtánu a do toho mu chcete namluvit, že je váš příběh ještě chytrý a citlivý… Zkrátka tohle chtělo aspoň 24 dílu, všechno rozvést, ukázat, aby si divák všechno prožil, aby každou vrstvu příběhu pořádně odhalil a prozkoumal, aby to všechno pak mělo na samotném koci sílu, smysl… Přitom začátek byl super, atmosféru cyberpunku jste tu trefily, vše vypadalo docela jednoduše, ale s obrovským potenciálem, vlastně asi jediné, co jsem seriálu vytýkal po prvním díle, byla nevyužitá hudební stránka (čekal jsem dunivé synťáky, prostě výraznou hudbu, když už jedete toho Blade Runnera). I některé další díly byly povedené, ukazovaly mi prostředí, rozvíjely postavy, kterých se ale začalo do příběhu cpát příliš najednou a zhruba od čtvrtého dílu už jsem si připadal, že tvůrci nevědí, kam mají zaměřit svoji pozornost, vařili moc věcí najednou a začalo to hořet, rozpadat se. Jak už jsem napsal, konec příliš nepřekvapoval a když už, tak mi ty zvraty přišli jak vycucané z prstu (kdo je tu všechno vlastně Nean…), nebo na mě neměly vůbec žádný emoční dopad, nebo byly doprovozené nějakou větou, z které jsem si chtěl dát facepalm (Ten, kdo mě zabil, jsem byl já!). Ale dobře, ať tu jen nenadávám, tak dáme i nějaká pozitiva. Animačně se mi seriál velmi líbil, souboje ušly, hlavně co se používání barev a efektů týká, k hlavní dvojici jsem si dokázal i najít nějakou tu cestičku, ale občas to nebylo lehké. Víc už k tomu nemám, Metallic Rouge měl být velkolepý projekt, něco, na co jsem se těšil, u čeho jsem věřil, že si dá studio BONES záležet, ale nakonec to byl jen zpatlaný a nedopečený seriál s fajn začátkem, ale ubíjejícím a nefunkčním finále. Rouge MIDStar - 5/10. () (menej) (viac)

DaweForeman

Docela dost komplikované sci-fi, kdy autor tohohle počinu Vám nedá žádný prostor se v čemkoliv orientovat a musíte si jednotlivé informace o daném světě sestavět z jednotlivých střípků v příběhu, který postupně sledujete. Obecně by se dalo říct, že je zde několik různých stran - lidé, neani (androidi) a pak dvoje vyšší rasy (jedna kooperující s lidmi, která byla vyhnána ze svého světa tou druhou a samozřejmě ta druhá, která se snaží vše zničit). Je tu pak několik úrovní příběhu a o to, je právě problémovější se v tom orientovat - obzvláště, když ani z nich nestojí za nic, kdy si vzpomenu hned na několik různých anime, které dané problematiky měly zpracovány lépe a poutavějším způsobem. Je tu boj vyspělejších bytostí, otázka člověka vs. stroje (práva, rovnost, vztahy atd.) a pak emocionální stránka strojů a další jiné točící se kolem této tématiky z různých pohledů. Tenhle počin si bohužel ukousnul velké sousto a ještě k tomu je vše zpracováno strašně nezajímavým způsobem, kdy si divák nemůže utvořit ani jeden bod, se kterým se sžil a alespoň trochu ho vtáhnul do příběhu. Podává to tak spoustu prázdných bodů, které prostě neupoutají. Po animační stránce bych chtěl říct, že je to slušné, ale bohužel to má už otřepané kýčové designy a po hudební stránce je to celkem zajímavé. ()

darthvader77

Já tady půjdu s chutí proti proudu musím říct, že jsem si tohle anime užil. Je to bordel, ale nepochybně zábavný bordel. Animace, muzika a hlasové herectví jsou na špičkové úrovni, komedie též nebyla špatná. Navzdory tomu, že hlavní duo spolu nestrávilo tolik času tak mi to nepřišlo, jejich dynamika od začátku byla šílená. Co na tomhle anime nejvíce oceňuji je velice unikátní mix žánrů těžko bych našel anime, které kombinuje Westworld, Ghost in the Shell, Blade Runner, Star Wars, Naruto a Sherlock Holmese. To z toho naneštěstí dělá nedopečený bordel ale bordel, který prostě se mi líbí.  Tak jak u Westworldu tak i tenhle seriál si klade spoustu filozofických otázek. Možná to nikdy pořádně nedopeče na druhou stranu ja vždycky ocením sračku, která tohle vůbec začné než srajda, která nikoliv. A upřímně řečeno jakkoliv byl závěrečný plotwist otravný tak veškerá ta myšlenková fakérie se mi líbila. Záporák zajímavý jako Man in Black až na tu otravnou samotu to je mor všech padouchů Konec rušnutý, ale jako někdo kdo má bohatou zkušenost ne úplně to nejhorší díky tomu, že to trvalo jenom třináct epizod. Za mne osobně oblíbená postava Hell Giallion dobře, že přežil xD  Bude do budoucna moje slabost, ke které se ale rád budu vracet. Rozhodně to v mých očích kladu výše než Boku no hero academia či Fairy Tail ()