TheDarKnig

První epizoda zaujala hned v úvodních momentech podmanivou a tíživou atmosférou cyberpunk světa pocitově ne úplně nepodobnou Blade Runnerovi (nakonec k tomu srovnání vybízela už i základní premisa), nicméně následně jsem nebyl úplně spokojený s tím, jak se přistoupilo k prezentaci a uvedení do světa a děje. Jednotlivé scény byly příliš krátké a měnily tón až příliš výrazně, takže vše (kromě samotné estetiky a vizuální stránky) působilo nedopečeně a trošku uměle/v horším případě hloupě (prostě se tvůrci asi pokusili ne úplně zdatně divákovi prodat příliš mnoho věcí najednou). Závěr sice uspokojivý byl kvůli své velkoleposti, produkčním hodnotám a nádhernému ústřednímu hudebnímu motivu, ale zůstala mírně hořká pachuť z toho, že jsem necítil žádné emoce. Asi by bylo lepší, kdyby celý první "případ" dostal alespoň epizody dvě, jenže na to zřejmě nebyl čas. Nicméně na druhou stranu, podařilo se asi to nejdůležitější, obě hlavní hrdinky si mě svým šarmem, skvěle vytvořenými povahami a hlavně vzájemnou chemií získaly prakticky ihned. No a na to se navazuje v epizodě č. 2, kde se v rámci cesty napříč terraformovaným Marsem nejen jejich rysy a milé osobní manýry (zvlášť v případě titulní Rouge) rozvinou, ale do děje vstoupí několik dalších postav se slušným potenciálem a začne se taky s budováním světa. A musím říct, že pozadí působí opravdu zajímavě a i pokud zůstane pouze základem, který nebude zasahovat do samotného děje, ale bude se na něm stavět současná situace (např. postavení androidů ve společnosti), nebudu nespokojený. Je totiž důležité, aby měl svět historii, aby působil "obydleně" a tohle mnohé povrchní fikce často ignorují a soustředí se jen na příběh a svět teď, v současnosti, při vyprávění. Takže jsem rád za jakékoliv příběhy, které jdou i do "lore", ať už ho využijí či nikoliv. Jsem taky rád, že Rouge i v této epizodě předvedla nejen svůj půvabně nelidský a dětinský vzorec chování (vzorec... protože je android... ehm), ale znovu i svoje schopnosti, když jde do tuhého. A znovu mi myslí při tom létalo jen jediné možné slůvko - "kakoi". A nakonec, kromě sympatičnosti postav se mi tu (asi) potvrdila ještě jedna věc, tohle anime je vskutku esence velmi příjemného dobrodružně-mysteriózního cool old-school sci-fi. S určitým přesahem do silnějších témat a v dokonalém animačním zpracování předního studia (Bones), i to CGI u transformací je tak dobré, že ho lze skoro přehlédnout. Jen tedy doufám, že tvůrci až do konce ponechají tempo a styl druhé epizody, že si děj dobře rozvrhli. Když už jako většina originálních anime i tohle má jenom 12 epizod. 8/10 ()

gumbo

Hodně přímočaré. Akce super. Stačilo pár nevinných dětských otázek, trocha poodhalení historie světa a já najednou o něm chci vědět víc. Mnohem víc. Docela mi to v tomhle dílu připomínalo Trigun, což je jednoznačně pochvala. Jen se trochu obávám, že 12 dílů je zatraceně málo a bude se muset spěchat a mi tak ten velmi zajímaví svět jen lehce škrábneme.  75 % ()