Velmi křehké vztahy

• Česko VKV
Romantický / Dráma / Rodinný
Česko, 2007, 286x60 min

Dana Morávková, Oldřich Vízner, Viktor Limr, Daniel Bambas, Hana Holišová, Sandra Pogodová, Rostislav Novák ml., Lenka Termerová, Jan Kačer (viac)

Nové osudy a příběhy hrdinů se budou odehrávat na pozadí nemocnice, ve které hlavní hrdinové pracují. Další zápletky a postavy budou zárukou napínavého děje, utkaného z jemného přediva mezilidských vztahů. Televize Prima tak plní svůj slib, že udělá všechno pro to, aby televizní diváci o své oblíbené herce a pravidelnou dávku emocí nepřišli. Hlavní postavou seriálu Velmi křehké vztahy je charismatický MUDr. Lukáš Kratochvíl (Viktor Limr). Je to skvělý neurochirurg a velký milovník žen. Právě se rozešel se svou milenkou Andreou Rubešovou, protože nechtěl rozvrátit svou rodinu a ztratit syna. Ale na Silvestra potká Ivanku Sýkorovou... Jak vyřeší svůj vztah k trojici žen? A co se bude dít v nemocnici, kterou vede doktor Wagner a inženýr Krátký? Co odhalí finanční kontrola v čele s Hynkem Skálou? Vedle příběhů z nemocnice se mohou diváci těšit i na další osudy Andrey a rodiny Rubešových. Je skutečně Ilonka dědičkou velkého jmění po tetě Kateřině? Vyjde Simoně její plán a dočká se vysněného bohatství? Vnese do situace jasno právník Petr Černý? A jak dopadne jeho vztah se sestřičkou Annou? Jednoduché to nebude mít ani Hynek Skála a jeho syn Honza. Od té doby, co se ve firmě objevila Dagmar Lacinová, zamíchala životy obou hrdinů. Oba řeší složité situace, Hynek s Haničkou, se kterou čeká druhé dítě a Honza svou samotu. Unese Hynek Haniččiny špatné nálady? A najde Honza tu pravou? (oficiálny text distribútora)

Schuldiner odpad!

Existuje miliarda alternativ..různých činností.. čehokoliv.. COKOLIV je lepší než sledovat toto! Třeba se přivázat provazem za krk a nechat se táhnout za rozjetym vlakem po kolejích.. nebo ..se nechat přivázat k žebřinám (k těm klasickým školním) a někdo by mě mohl s rozeběhem trefoval botou do rozkroku.. nebo..se nechat svázat a hodit mezi krokouše do bažin.. no jo, svazování, to miluju :) Každopádně ať mi nikdo neřiká, že to sleduje, okamžitě ho budu mít za člověka mírně..ehmm..jak bych to řekl slušně... ()

Emzet odpad!

Jako je Nietzscheho übermensch člověkem ráčícím akceptovat absenci božské entity ve všech rozměrech a důsledcích z toho vyplývajících, jsou Velmi křehké vztahy übersračkou ráčící akceptovat absenci diváka. Ve všech rozměrech a důsledcích z toho vyplývajících. Ona totiž tahle rozverná pakárna s divákem pro jistotu ani nepočítá a můžete vsadit Keňanovy běžecké boty na to, že pokud od televize odejdete na libovolně dlouhou dobu, po návratu nezaregistrujete žádnou změnu. Rodinná pouta představovala jakousi "českou verzi" odpoledních krmení paniček v domácnosti nazývaných stručně soupoupra. Velmi křehké vztahy nenabízejí vůbec nic navíc, navíc došlo k jisté obměně herců, a to už je skutečně finální hřebíček do rakve, poněvadž všechny nové přírůstky jsou tak nebetyčně nechutné, až to diváka doslova fyzicky bolí. Zkrátka: velmi slabý český pokus o nápodobu nápodoby (Pout) soap opery. Netvrďte mi, že vážně nemáte nic lepšího na práci. ()

gazogazo odpad!

Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá(uznávám, že tento příspěvek není moc duchaplný, leč na hrubý pytel hrubá záplata) ()

EvaM

Velmi křehké vztahy bych přirovnala k potápějící se lodi. Nesmyslné, bezduché dialogy o ničem, které jsou podsouvány hercům, mi spíše připadají jako reality show než dějový romantický seriál z domácího prostředí. Pokud se vůbec někdy vyskytne nějaká zápletka, řeší se nesmyslně 50 a více dílů a pokud jde o pravé domácí prostředí v Čechách, tak vůbec neodpovídá české mentalitě. U nás přece není možné, aby se testy DNA řešily pomalu 100 dílů, aby někdo chodil více než 50 dílů se ženou a zároveň s její sestrou, aniž by to věděl a neznal jejich okolí. Jsou popisováni lidé, kteří žijí vedle sebe a přitom se neznají, události, o kterých v okolí pracovním ani soukromém nikdo neví a další a další zkraty v tomto podivném nezáživném seriálu, který už měl dávno skončit po nalezení majitele prstenu. Teď už je uměle zbytečně udržovaný a celkově odsouzený k zániku. Sestrám scénáristkám doporučuji odchod do politiky, tam se také excelentně mluví o ničem. Dávám 1 hvězdičku, a to jen kvůli slibnému začátku a slušnému výkonu Dany Morávkové. ()

KR4T4S

Opravdu nechápu české herce. Jestli jsou na tom s platem tak špatně tak snad... Napětí se tu udržuje tak, že to "důležité" (firemní problémy, tahanice o dědictví apod.) se většinou vyřeší mimo scénu. Ta se vyplní nesmyslnými dialogy a když už má dojít na věc, zazvoní telefon nebo někdo vejde a vše je najednou pasé a podkreslí se to tajemným klavírem. Vinou neuvěřitelně tupého scénáře (plného stokrát ohraných klišé, které zde navíc dostanou ještě nesnesitelnější rozměr, a kostrbatých kliček) se i z docela nadějných herců stanou prkna. Jejich postavy jsou navíc až směšně karikaturní a dají se vystihnout jedním nebo maximálně dvěma přídavnými jmény: intrikánská mrcha, podlá mrcha, policajt dobrák, špičkový chirurg - sukničkář, rozmazlená dcera, nainí blondýnka, vševědoucí tchýně,... Už za Adama a Evy to stálo za starou belu. Tak za co ta hvězda? Tenhle seriál se nebere zas až tak vážně, nejsou zde rádoby hlubokomyslná životní moudra, není to hra na realitu jako seriály u konkurence. Navíc když už se mi poštěstí vidět nějaký ten díl, lze ho, sice s obtížemi, dokoukat do konce. Jinde to opravdu nejde. ()

• K přejmenování Rodinných pout na Velmi křehké vztahy muselo dojít kvůli soudnímu zákazu iniciovanému výrobci prvních dvou řad seriálu, produkční společností Pro TV, které se nelíbilo, že produkci třetí série zadala televize Prima produkční společnosti Etamp. (Olík)
  • Za jeden natáčecí den vznikne kolem 25 minut seriálu. (hippyman)