Labužníci v kobce

• Japonsko Dungeon meši (viac)

Kobky, draci nebo dobroty uvařené z různých příšer? Parta dobrodruhů vyrazí zachránit kamarádku do prokletého podzemního království a cestou připraví nejedno překvapení. (Netflix)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (18)

Hotpot / Koláč (2024) (E01)

Z toho co jsem viděla je to asi nejnadějnější anime sezóny. Nemyslela jsem si, že mě zvládne tolik nadchnout seriál o vaření fantasy příšerek, ale opak je pravdou. Hlavně miluju zasazení, každá část kobky vypadá jinak a žijí tam jiné ,,suroviny" na vaření. Vzhledy lokací jsou krásné, animace je zatím taky moc fajn. Pozitivem je taktéž nezdržování se vysvětlováním zbytečných pravidel nebo informací o světě, všechno poznáváme společně s hrdiny prostřednictvím jejich dobrodružství. Co mě ale u seriálu drží nejvíc jsou postavy a humor. Elfka je nejlepší, ostatní jsou taky vtipní. Rozhodně se na to příjemně kouká a co jsem slyšela od čtenářů mangy máme se do budoucna ještě na co těšit. 8.1/10 ()

Pečený bazilišek / Omeleta / Kakiage (2024) (E02)

Neskutečně fajn a sympatická atmosféra přetrvává k mé radosti i do druhé a snad ještě lepší epizody, která opět nezklamala v chutných receptech na příšerky a ani v důkladnějším představování naší čtveřice hrdinů. Kromě opět nádherných míst, které velkého fanouška fantasy jako jsem já prostě vždycky potěší, musí padnout zmínka i o "surovinách na vaření". Jak u baziliška, tak mandragor se mi hned vybavily příslušné scénky z Harry Potterovské série a o to víc mě potěšilo, že Dungeon Meshi sice pracuje s těmihle klasickými fantasy stvořeními, ale dává jim zároveň jiný vzhled, vlastnosti i roli v celém ekosystému kobky, takže to působí stejně hodně originálně. 8.3/10 ()

Živé brnění (2024) (E03)

Tak zrovna tahle epizoda je skvělou ukázkou originality, protože kdo by to byl řekl, že i brnění se dá jíst :) 8.3/10 ()

Dušené zelí / Orkové (2024) (E04)

Epizoda z velké části věnovaná Senshimu a jeho způsobu života, fungovala, stejně jako ty předchozí, naprosto skvěle. Použití golemů jako zemědělskou půdu i krátká návštěva orků, jsou opět úžasné ukázky fantasie autorky, ale i její schopnosti všemu dát smysluplnou roli v kobce a i pro přežití našich hrdinů. 8.3/10 ()

Mňamky / Sorbet (2024) (E05)

Dozvěděli jsme se něco o Falin, pokladníčci i duchové byly opět originálně a zajímavě zpracovaná stvoření a hlavně si tentokrát na své přijdou milovníci sladkého :) Začíná to být čím dál zajímavější, takže za mě první 5hvězdičková epizoda. 8.5/10 ()

Dvorní kuchyně / Vaření ve slané vodě (2024) (E06)

Tenhle díl mi zcela potvrzuje, že si autorka dává práci nejen se stvořeními a vzhledy částí kobky, ale taky s na první pohled nepodstatnými věcmi jako právě procházení skrz obrazy, které ale funguje jako skvělá a zajímavá zápletka a nutí mě ptát se na otázky a zajímat se o historii zdejšího světa. Dungeon je propracovaný do detailů a v 6 epizodách se stihlo víc než v jiných konkurenčních fantasy anime za celou sezónu nebo dvě sezóny, možná tři... Tohle je prostě výjimečná záležitost. 8.7/10 ()

Kelpie / Kaše / Maso na roštu s omáčkou (2024) (E07)

Tady bylo prostě všechno. Opět strašně zajímavé prostředí, chutné jídlo, trochu akčních scén, momenty, které moc fajn způsobem stmelují hlavní partu, ale především vtipy se tentokrát obzvlášť povedly. A taky se mi líbí ta menší linka o nezkušené skupině dobrodruhů, co se snaží dohnat naše hrdiny, ale vlastně jen díky nim jsou pořád naživu :) 9/10 ()

Maliny / Grilované maso (2024) (E08)

Tady musím vypíchnout další ze skvělých věcí v seriálu - i když je každá epizoda vlastní menší příběh, nikdy to není nuda, každý díl je naprostý unikát, co se zaměřuje na jinou postavu a přitom vás nezahrnuje zbytečnostmi o jejím životě, ale třeba dnešní Marcillin flashback na Falin, působil strašně přirozeně, rozvinul svět, o něco víc nám přiblížil samotnou Marcille, její motivace a způsob myšlení a taky dal jasně najevo důvod, proč se těšit na setkání s Falin (v tuhle chvíli stále v dračím žaludku) a že to nebude jen postava level Haruno Sakura, která je určená jenom k záchraně od hlavních hrdinů - je to zajímavý charakter se zajímavou osobností a způsobem života. Z mého dlouhého komentáře je doufám znát, jak moc mě to nadchlo, takže si dovolím dát další 5hvězdičkové hodnocení za naprostou spokojenost. 9/10 ()

Chapadla / Guláš (2024) (E09)

Zcela nečekaně se v tomhle případě seznámíme i s bývalou členkou party, zápletka kolem rusalky byla taky hodně fajn a hlavně se mi líbilo objasnění "nesmrtelnosti" z předchozích epizod. 8.8/10 ()

Obržáby / Nad zemí (2024) (E10)

Pomalu se blížíme do poloviny seriálu, což se znatelně odráží i na dějové lince. Střet s drakem je podle všeho v plánu na příští epizodu a v té dnešní tím pádem probíhaly přípravy. Takže povedená epizoda! 8.9/10 ()

Rudý drak I (2024) (E11)

A to jsem si fakt na začátku myslela, že to bude JENOM pohodová série a že v tomhle díle uvidíme hlavně šťastné setkání s pátou členkou party... Ukazuje se tady opravdu skvělá práce s atmosférou, která je najednou mnohem temnější a podtrhuje jí naprosto úžasná hudba, ale i s akčními scénami, co stojí na spolupráci postav a obsahují nejeden moment, kdy jsem měla o osud postav vážně docela strach. Tohle bylo všechno hlavně ne komediální epizoda, ale bylo to skvělý. Navíc díl končí hoodně solidním plot twistem. 9.4/10 ()

Rudý drak II (2024) (E12)

Nakonec to dobře dopadlo a po mírné depresi z předchozího dílu jsem dneska naopak dostala velkou nálož roztomilých a vtipných scén, dále tu máme nové zajímavé informace ohledně magie a oživování a finálním momentem jsem byla opět definitivně nalákaná na pokračování. 8.9/10 ()

Rudý drak III / Dobrý lék (2024) (E13)

A zase jsem začala naivně věřit tomu, že mě nic nepřekvapí a hrdinové si budou vesele pokračovat v dobrodružstvím už v doprovodu Falin. Ale nejenom, že byl celý díl jedno velké "COŽE???" a mám najednou obrovské množství otázek, ale zároveň se nám opět o něco přiblížily postavy a jejich pohled na celou situaci. Atmosféra opět perfektní, plná napětí a dovolím si na tenhle díl vlepit označení "zatím jednoznačně nejlepší". Mimochodem, vůbec netuším jak zvládnu týden čekat na pokračování :( 9.5/10 ()

Mořský had (2024) (E14)

Začala druhá půlka seriálu, což sebou přináší i nějaká ta odhalení a nové informace o světě. Bylo to ale podáno zábavnou formou, takže mi ani nevadilo, že jsme víc poznávali pro změnu Kabrua a jeho partu a těším se na to jakou roli v příběhu ještě sehrají. 8.9/10 ()

Dryáda / Kokatrice (2024) (E15)

Návrat k hlavní partě, trocha kouzlení, trocha vaření a spoustu povedených vtipných momentů. Děj se sice téměř neposunul, ale na odpočinek pro mě opět ideální. 8.8/10 ()

Uklízeči / Dryády se sladkým saké (2024) (E16)

Tři důležité party se konečně potkaly, lépe se nám představily postavy a jejich vzájemné vztahy, příběh opět nabírá temnější tón a na jídelníčku se tentokrát objevila i japonská kuchyně. 8.9/10 ()

Harpyje / Chiméra (2024) (E17)

Každé další setkání s Falin je šílenější a šílenější a vždycky vzbuzuje mnoho otázek. Stejně tak tentokrát a taky jsme opět o něco víc poznali postavy a jejich motivace. Stále super 9/10 ()

Měňavka (2024) (E18)

Po minulém akčnějším díle dostáváme vtipnou a odpočinkovou epizodu, která hlavně utužuje vztahy hlavní party a měňavky pro to byly opravdu skvělým prostředkem. 8.7/10 ()