Labužníci v kobce

Dvorní kuchyně / Vaření ve slané vodě (E06)

(epizóda)
  • Japonsko Kyuutei Ryouri / Shioyude (viac)
TV spot

Laios už hlady ani nevidí a při hledání jídla v Živém obrazu rozzlobí záhadného elfa. Chilchuck pak skončí v pasti s nevrlým Mimikem. (Netflix)

TV spot

TheDarKnig

Síla této série není jenom v parádně, svěže podaném budování světa (a tahle epizoda v první polovině zase to propojení monster/jídla s kobkami posunula někam jinam a sakra navnadila na odhalování jeho mystérií), ale to, proč vyprávění tak skvěle funguje, leží stejnou měrou taktéž na bedrech velmi promyšlené a rozmanité charakterizace hlavních postav (a věřím, že určitě i vedlejších, když dostanou více prostoru). Ta partička hladových dobrodruhů a jejich vzájemná chemie je prostě kouzelná. Dneska dostal konečně zase prostor Chilchuck (ne že by mi vadilo sledovat desítky epizod zoufalství v očích nejvíc expresivní a nejvíc roztomilé elfky Marcille :) a i on v této epizodě jasně dokázal to, o čem píšu. Prostě každá postava má obrovský charakter. ()

Katakimiku

Tenhle díl mi zcela potvrzuje, že si autorka dává práci nejen se stvořeními a vzhledy částí kobky, ale taky s na první pohled nepodstatnými věcmi jako právě procházení skrz obrazy, které ale funguje jako skvělá a zajímavá zápletka a nutí mě ptát se na otázky a zajímat se o historii zdejšího světa. Dungeon je propracovaný do detailů a v 6 epizodách se stihlo víc než v jiných konkurenčních fantasy anime za celou sezónu nebo dvě sezóny, možná tři... Tohle je prostě výjimečná záležitost. 8.7/10 ()