Labužníci v kobce

Hotpot / Koláč (E01)

(epizóda)
  • Japonsko Mizutaki / Tart (viac)
TV spot

Po drtivé ztrátě vlezou Laios, Marcille a Chilchuck znova do kobky, aby co nejdřív zachránili Falin. Tentokrát ale mají neprůstřelný plán. (Netflix)

TV spot

gumbo

Zatím to vypadá, že by se mohli naplnit naděje, které se do tohoto anime vkládali. Žádné dlouhé představovačky nebo přípravy a jsme rovnou hozeni do děje. Moc jsme toho kromě několikerého vaření a prvního nastavení charakterů neviděli, takže nechci vynášet nějaké větší soudy. Ale věřím tomu a otvírací díl určitě nezklamal. Prozatím mírný optimismus. 70% ()

MarKetVL

Úvodem musím říct že anime moc nemusím, ale chtěla jsem tomu dát prostě šanci kvůli dobrému nápadu. Asi chápu, že v tomto světě je možné pomocí kouzla vzkřísit mrtvé, ale zachránit někoho koho před časem sežral drak už je trochu na pozvednutí obočí. Po shlédnutí prvního dílu bohužel musím konstatovat že mi to tak nějak stačilo a přesunu se zas o dům dál. Postavy jsou mi nesympatické, recepty na příšery spíš nudí, zápletka chabá... ()

Katakimiku

Z toho co jsem viděla je to asi nejnadějnější anime sezóny. Nemyslela jsem si, že mě zvládne tolik nadchnout seriál o vaření fantasy příšerek, ale opak je pravdou. Hlavně miluju zasazení, každá část kobky vypadá jinak a žijí tam jiné ,,suroviny" na vaření. Vzhledy lokací jsou krásné, animace je zatím taky moc fajn. Pozitivem je taktéž nezdržování se vysvětlováním zbytečných pravidel nebo informací o světě, všechno poznáváme společně s hrdiny prostřednictvím jejich dobrodružství. Co mě ale u seriálu drží nejvíc jsou postavy a humor. Elfka je nejlepší, ostatní jsou taky vtipní. Rozhodně se na to příjemně kouká a co jsem slyšela od čtenářů mangy máme se do budoucna ještě na co těšit. 8.1/10 ()

TheDarKnig

První epizoda "Labužníků v kobce" rozhodně nezklamala, a to hlavně díky tomu, že zase jednou je nám už od prvního momentu představen svět, z kterého jde cítit na sto honů autenticita a život. Je jasně vidět, že tady nepůjde o další z řady umělých konstruktů (kterými je žánr anime fantasy tak přesycený), vytvořených podle šablony. Další aspekty (nastíněná zápletka, širší tajemství světa, postavy, samotný lov a samozřejmě hlavně vaření a konzumace různorodé fauny a flóry kobek) jsou taky z většiny dostatečně zábavné, unikátní a taky trochu psycho :)), i když mě neuchvátily na první dobrou tak jako minulou sezonu roztomilá palácová lékárnice Maomao a melancholická, přemýšlivá a zároveň nádherně odpočinková Frieren. Myslím, že bude hodně důležité, jakým způsobem a jak smysluplně bude v průběhu děje ten hlavní motiv z názvu zakomponován. Ale z toho, co jsem o předloze slyšel, mám rozhodně dobrý pocit. Jinak Trigger znovu na poli animace podává sebevědomý výkon bez větších zakopnutí, jak jsme u nich již zvyklí. Pravda, tentokrát těží více než jindy z opravdu výborné kresby/stylizace předlohy a to zejména u designu postav i příšerek. Ten byl už v první epizodě  znatelně rozmanitější, detailnější a jedinečnější než (musím se opakovat) u většiny anime fantasy. No a nakonec jsem jako bonus dostal i pocitově naprosto perfektní OP, bezpochyby přinejmenším jedno z OP sezony. Dungeon Meshi, aah, Dungeon Meshi! 8/10 ()