Zachráňte Willyho

• Česko Zachraňte Willyho! (viac)

Willy je nádherná kosatka uväznená v príliš tesnej nádrži Tichomorského severozápadného vodného parku. Po nociach volá na svoju rodinu, ktorá vyvádza v neďalekom zálive. Nikto nerozumie jeho nárekom a náladám - okrem dvanásťročného chlapca, ktorý až priveľmi dobre vie, čo to znamená žiť bez rodiny. Zachráňte Willyho je milý a dojemný príbeh priateľstva chlapca a veľryby. Keď sa chlapec dozvie, aký nešťastný osud jeho priateľa čaká, vymyslí vlastný plán a rozpúta boj s časom, aby Willyho vrátil do jeho prirodzeného domova. Kritika označila tento film za veľmi presvedčivý druh zábavy a filmové obecenstvo sa všade tam, kde sa premietal, zamilovalo do jeho hlavného hrdinu, neobyčajnej trojtonovej kosatky. (TV Markíza)

KristKrist

Jako malá jsem se na Zachraňte Willyho dívala ráda..upřímně jsem film už dlouho neviděla,nevím zda by mě to pořád tak bavilo,ale vzpomínky mám na tento snímek pěkné. Bezesporu je to krásný příběh,místy trošku smutný a úžasnou hudbou. ()

nickrgwrsz

90%. Ale jen za hudbu - Will you be there patří v devadesátkách k tomu nejlepšímu od Michaela Jacksona. Film samotný je hrozně smutný, zejména když člověk ví, že štěstí potkalo Keiko pouze ve filmu. Příběh tohoto kytovce by měl být pro všechny důvodem k zamyšlení. VŠECHNO co my děláme zvířatům se nám okamžitě vrací v podobě našeho chování vůči sobě navzájem. ()

burg

Vzhledem k Madsenově předchozímu filmu (Gauneři) jsem čekal, kdy kosatka ukousne někomu hlavu až u samý prdele. Škoda, nedočkal jsem se. ()

GrooteLulu

...nedivím se Willymu že nakonec skočil.. Jackson moc dobrej ochránce zvířátek a Stellenberg moc dobrej indián.. tak nemohl nevyužít nadcházející "růžovou blankytně modrou zelebou a duhovou" dobu, aby si nezatancoval s ostatníma do rytmu.. ()

peproch

Rodinný film, netradiční zvíře v hlavní roli, příběh usazení se kluka do nové dobré rodiny. Film pro desetileté. Tak se nezlobte na klišé a jen zírejte a těšte se na Jacksonovu závěrečnou píseň. A ten titul "Zachraňte" je nebezpečně nepřesný. Osvoboďte by bylo správně a víc vystihující, nejsme již v devadesátkách. Nneí to o týrání zvířátek, je to o přátelství. ()