Ve světě, kde na lidi se superschopnostmi přísně dohlíží roboti, se bývalý vězeň spojí s nenáviděným drogovým bossem, aby ochránili teenagerku před zkorumpovaným poldou. (Netflix)

JASON_X

Přiznávám, že nejřív jsem si musel znovu projet jedničku, neb se mi už téměř úplně vykouřila z palice, ale aspoň teď můžu zodpovědně prohlásit, že pokračování není o nic horší. A jak vidím v mém starém komentáři, přál jsem si dvojku, no a dostal jsem dvojku. Takže přihmouřím oči nad tou haldou klišé a patosu ve scénáři, nebudu se pošklebovat šablonovitému pravdoláskařskému happyendu a namísto toho budu rád, že je na světě další slušně vypravené, záživné a akční scífko, sice primárně určené pubescentům, ale aspoň něco. ()

mzss1

[60%] Přiznám se, že si první díl ani už moc nevybavuji. Při sledování téhle druhé části jsem se trochu ale rozpomněl. Je to v podstatě kvalitní jednohubka jako ta předchozí, zde už mě moc nebavil příběh a ke konci už se to trochu táhlo. Jinak s ohledem na malý rozpočet je to natočené celkem slušně. Postavy mě dostatečně baví, pár akčních a zajímavých sekvencí to má, prostě žádné velké slabiny v tom nevidím. Podruhé už bych se na to nedíval, ale na zaplácnutí jednoho odpoledne je to ideální. ()

darkrobyk

Po skvělém prvním dílu přichází slabší pokračování, kde největšími hvězdami jsou robopsi. Až si při tom jeden vzpomene na RoboCopa. Pokud v první části sledujeme boj v podsvětí, pak zde se přesouvá na světlo - podsvětí nejprve uzavře dohodu s policií, pak se to ale zvrtne a obě strany si jdou po krku. Jelikož korupce mává světem, nepřekvapí, že je zde nosným tématem. Většinový divák ale asi nečekal politický thriller, protože chtěl akční sci-fi. Na akci sice dojde, akorát není nonstop. Seržant King, děsivý Filipínec už od pohledu, představuje počátek dystopické společnosti. Otázkou je, zda bude-li odstraněn, hrozba pomine. Pavani je neuvěřitelně nesympatická, což byl zřejmě záměr, páč příjemný úsměv nahodí až v samotném konci. Tak nějak jsem si při tom vzpomněl na Ellie z The Last of Us... A koneckonců i Connor se občas chová neuvěřitelně hloupě, což mu kredit rozhodně nezvýší. V záplavě podobných filmů poslední doby to není žádná tragédie, Komu se ale nelíbila jednička, neměl by se do pokračování vůbec pouště - ušetří si čas, zklamání a nebude tu muset fňukat v komentářích. ()

TheSpearCZ

Krátký film byl skvělý, první celovečerák usmrkaný průměr, no a tohle už je těžký podprůměr. Bratry Amellovi vždy uvidím rád, ale tohle zazdil především špatný scénář a strašně málo akce. Jednoduše řečeno zbytečnost, vyvarovat se. Čisté 2* ()

Martrix

Stejně jako u jedničky i tentokrát místní hodnocení vcelku přesně odráží také moje dojmy. Jednička byla malé, vcelku sympatické sci-fi, které ukazovalo schopnostňáky civilně...tzn. o dost jinak, než v té době notně vyčpělí X-Men: Apokalypsa a X-Men: Dark Phoenix. Nebyla to žádná pecka, ale na 3* to v mém případě stačilo. Dvojka nejspíš neměla ohledně vizuálu nebo příběhu o mnoho větší ambice, ale přesto je o dost nezáživnější. Čím to je? Možná tím, že Chan za těch 5 let nenasbíral žádné zkušenosti na jiném projektu a možná tím, že Pare tentokrát nechal kafrat do scénáře další tři lidi. Což je nepochopitelné hlavně proto, že i tak je to příběh nehorázně omšelý a v každém okamžiku předvídatelný. Jedno velké žánrové klišé. Málo se využívá relativně zajímavě popsaný svět v jedničce a nic nového a zajímavého nenabízí ani ohledně schopností postav...vše se smrsklo na generickou police korupničárnu, jakých jsme viděli desítky. Spíš lehce podprůměrná, před pár lety typická Netflixárna. ()

• V čase 01:30:00 hlavní hrdina stírá podlahu. V jednom záběru stojí (tak, jak se má) na suché podlaze, ale o záběr později stojí uprostřed již setřeného. (cerdax2)