Hardcore Never Dies

Michael (Joes Brauers) je mladý, sedemnásťročný, nádejný pianista, ktorý sa pod vplyvom svojho staršieho brata Dannyho (Jim Deddes) dostane na šikmú plochu. (sochoking)

sochoking

90. roky, Rotterdam. Všade vládne hardcore techno a do ulíc sa dostáva Mitsubishi koleso. Mladý Michael je nádejný pianista a sníva o tom, že bude hrať na výletnej lodi pre turistov. Avšak po tom, ako sa odnikiaľ objaví jedného dňa jeho starší brácho Danny, ktorý je typický vydedenec, feťák a ojebávak, s Majklom to začína ísť postupne dolu vodou. Hoci je to veľa krát videný typ drámy, mne sa snád nikdy nezunuje a vždy ma tieto filmy budú baviť, hoci sa pri nich koľkokrát cítim nepohodlne. A okrem škaredých holandských a nemeckých xichtov, nemám k filmu v podstate žiadnu výtku. ()

DonBraso

Film pustil ze zvědavosti, trailer trochu namlsal a titulky k tomu, tak proč to nezkusit, ještě když si sem tam pustím hardcore. Jo člověk zná ty Rotterdam Terror Corps, Paul Elstak, ale o tom film vlastně vůbec nebyl, což bylo zklamání. Jasně, na pár akcí se jakože dostanate, ale film se drží jednoduchého schématu a to jsou drogy. Dvě hodiny stopáže už je trochu strop a je to znát. Film se nikam nepotácí a nepřináší nic moc nového. Bráchové, kdy jeden jede v drogách a druhý chce hrát na klavír, tak je jasný, kdo půjde kam. To přeskupení bylo malinko zrychlené, ale vesměs se později ve filmu nic moc neděje. Vyzkoušíte model, scéna v pokoji, pak vypadnete dál a trochu u rodinného krbu, že táta je na hovno. Chybí tomu poutavost, větší zápal pro věc. Ty linky jsou jak přes kopírák a táhne se to jako med. Kdyby tam nebyla ta hudba na pořádný rave graber, tak to ve výsledku s názvem filmu nemá moc co společného. Konec je trochu ve hvězdách, ale divák si to domyslí. ()

Arsenal83

Hardcore never dies, ale ja som skoro smrť stretol, pretože toto považovať za hudbu... nuž, ja som myslel, že sa  nejakej fabrike zasekol stroj a ono nie, to bolo lahodné mlátenie pechov, na ktoré zdrogovanci radi trsajú, no za Bacha to ja veru nepovažujem a ten by pri týchto tónoch ohluchol druhýkrát. Čo sa týka skinhedskej trestnej činnosti, film má málo akcie, je bez napätia. Je to v istých ohľadoch dobré pozretie sa na život v Holandsku pred 30 rokmi, ale opäť sa to týka len drog a to nie je pre Holandsko dodnes prekvapivé. Po filme ostáva len repetitívny dunivý rytmus v hlave. ()

xxmurphyxx

Obohratá klasika, že smažkám sa nedá veriť. Nič, čo by už človek niekedy v minulosti v obdobnej forme nevidel. Klasická štruktúra deja, dobráčisko sa pripletie do zlej partie, nechá sa strhnúť, chvíľu sa cíti, že je king of pop a potom príde vytriezvenie aj s následkami. Nič svetoborné ani inovatívne. Ale má to fajn retro vibe, tie 90ky tu je dobre cítiť a človek dostane príjemný závan nostalgie z časov minulých. Vyslovene hluché miesta tu nie sú, obsadenie za mňa fajn, hlavne obe hlavné postavy si idú svoje a z nejakého dôvodu ma zaujala aj tá buchta. Občas mám asi slabosť pre držky na facku. Hudba...tak hudba ako hudba no, ale k tomuto filmu sa inak nedalo. Ku koncu mi už z nej ale celkom dobre jebalo a to som nepotreboval do seba ani nahádzať pirule. Škoda akurát toho konca, ten je dosť odfláknutý a ako už niekto písal, tiež mám dojem, že autor jednoducho nevedel, ako to celé ukončiť, tak to bez väčšej katarzie uťal v tom najlepšom. ()

EvilPhoEniX

Holandská gangsterka z 90. let v Rotterdamu s dealery drog. Mám rád tyhle evropské gangsterky ze sídliště, kde většinou hraje okraj společnosti, ale ikdyž málokdy tyhle filmy přinesou něco nového do žánru, tak přesto neomrzí a přirozeně baví. Hardcore Never Dies pojednává o dvou bratrech, kde jeden chce být pianistou a druhý bratr je dealerský podrazák, který jde od průseru k průseru a časem bratra nečekaně stáhne na svou stranu a rozjedou spolu drogový byznys extošek. Za mne jde docela o nesympatické postavy skinheadů, ke kterým se nedá najít sympatie, protože jsou to vzhledově typické smažky a nechovají se úplně fér, ale to nemůžu filmu ubírat za zlé, protože se jen snaží být autentický. Trochu jsem doufal, že film bude explicitnější, co do násilí, tak i sexu, jak je pro tyhle filmy typické a akce zde také moc není. Finále je docela napínavé, ale je useklé v tom nejlepším, jakoby tvůrci nevěděli jak film ukončit, což je škoda, protože mít vygradovanější finále s pořádným zúčtováním, tak by si film možná vysloužil i 4 hvězdu. Takhle lepší průměr. Kdo má rád podobné filmy, tak nešlápne vedle.  6/10. ()

• Film sa odohráva v roku 1996 v Rotterdame, rodisku hudobných žánrov hardcore a gabber. (Ingtar2)
  • Najpopulárnejší estival združujúci tieto žánre hudby sa nazýva Defqon 1. Od roku 2003 je každoročne usporadovaný v Holandsku a má kapacitu až 100 000 ľudí. Jednotlivé pódiá sú usporiadané podľa hudobných žánrov - Hardstyle, Hardcore, Rawstyle, Gabber, Melodické štýly alebo Uptempo. Je charakteristický Nemcami, ktorí v stanovom mestečku do piatej ráno púšťajú terrorcore. (Ingtar2)
  • Väčšina gabberov vo filme sú skutoční gaberi. Všetci sú uvedení v záverečných titulkoch. (Arsenal83)