Pasca

• Česko Past (viac)

Spustiť sa v noci zo strechy newyorského mrakodrapu, znefunkčniť dokonalé bezpečnostné zariadenie, vyrezať z rámu vzácneho Rembrandta a odoslať ho podnikovou potrubnou poštou do Kuala Lumpuru... Len jeden človek na svete dokáže byť taký šikovný a drzý: Robert MacDougal, starnúci lupič - džentlmen, ktorý pracuje nielen pre peniaze, ale aj - a najmä - pre potešenie. Virginia Bakerová z poisťovne Waverley je o tom stopercentne presvedčená. A nielen to. Vie, ako dostať tohto nepolapiteľného zlodeja, ktorý sa špecializuje na krádeže najvzácnejších umeleckých diel a roky uniká všetkým pokusom o dolapenie. Potrebuje len získať požehnanie svojich šéfov, a potom, samozrejme, Macovu dôveru a náklonnosť. Súhlas od nadriadených nebude problém, ale získať Macovu dôveru pôjde už ťažšie. Hoci je Gina mimoriadne príťažlivé dievča, ktorého pôvabom nik neodolá, skúsený Mac sa celý život riadi zásadným pravidlom vylúčiť akékoľvek osobné vzťahy počas rozrobenej práce. Ale ako je známe, život prináša nečakané prekvapenia a výnimka potvrdzuje pravidlo. Nuž, nikdy nehovor nikdy... (TV JOJ)

knihovna

Velmi příjemný film. Hvězdičky za Seana, Zetu, nádherný hrad a plakát Iron Maiden v docela dlouhém záběru, byť lehce rozmazaný. A taky za to, že mám tenhle typ filmů prostě rád. ()

JosefTomas

Past je, co se týče příběhu ten film, který byste po přečtení obsahu asi hned nepouštěli. Amiel ale drží tempo tak zběsilé, že se nudit nemáte ani v těch zatracených titulkách. Connery a Zeta mají úžasnou chemii a akční pasáže mají ten správný drive. Past je film, který doporučuji pro páry, každá drahá polovička si užije své. ()

Plague.

Pravda, scénář trochu pokulhává (hlavně ve druhé polovině), ale vše ostatní je prostě skvělé. Nejen výborní herci, ale taky tématika mi sedla, navíc Sean COnnery který není zprzněný dabingem, to je něco úžasného. ()

White-Man

V celku tento film není špatný. Obsazení Seana Conneryho a Catheriny Zeta - Jones do rolí zlodějů mi sedla, horší už to ale je s vykreslením postav. Zloděj se ještě dá, ale zlodějka je opravdu děsná. Vykreslení „blbá ženská“ mi opravdu na zlodějku, která se snaží ukrást 8 miliard USD (toto mi příjde taky hodně přehnané) vůbec nesedělo. Určitě bych čekal na konci filmu alespoň zvrat, že svou „blbost“ jen hrála, toto se bohužel nekoná. Jak jsem říkal, v celku působí film docela dobře, v detailech má ale spousty much. ()

Nikkki

Tak tenhle film mě baví pořád. Krásná Catherine v roli zlodějky je prostě neodolatelná a Sean Connery tomu dodá tu správnou jiskru. Film je zábavný a prokládáný akčnějšími scénami. Krádeže jsou zmapovány do detailů, akorát některé scény protahují jindy nabitý děj. ()

Stanmi

Agentka pojišťovny Virginia Bakerová (Catherine Zeta-Jones) má plán, jak chytit profesionálního zloděje Roberta MacDougala (Sean Connery), stane se jeho partnerkou ve zločinu...Akčně romantická zlodějna asi tak by se Past dala charakterizovat. Příběh jako takový je dostatečně atraktivní, aby zaujal, ale to co v tomto filmu hraje prim, je ústřední dvojice v podání Seana Conneryho a Catherine Zeta-Jonesové. Sean je totiž ten správný frajerský zloděj-gentleman a Catherine je tady opravdu velmi půvabná, ale co je nejdůležitější, mezi oběma zafugovala ta správná chemie, díky čemuž je sledování tohoto snímku hned zábavnější. Ale třeba ani Will Patton a Ving Rhames nebyli ve vedlejších úlohách špatní, takže herecky je film zvládnutý na výbornou. Scénář už sice nějakou tu nesrovnalost a lehkou překombinovanost má, ale zase nám nabízí atraktivní lokace (především magický hrad Duart) a závěr je dostatečně akční a napínavý. Takže u mne po shlednutí Pasti panuje jednoznačně spokojenost. ()

Vito_LePour

Poměrně výrazně rozbitý scénář vedoucí ke zcela uměle působícím řešením složitých situací, kdy to vypadá, že hlavní postavy jsou vždy absolutně nad věcí. Plus neustálé zvraty s tím kdo vlastně dělá pro koho a jak. Na druhou stranu absolutně nádherná a perfektní Catherine Zeta-Jones a skvělý, na svůj věk perfektně ve formě působící Sean Connery. Je to 3/4, dávám 3* za ten scénář. ()

david666

Zde prostě nemůžu jinak, **** hvězdy musím dát minimálně za Catherine:-) Zejména tedy za scénu kdy podlézá šňůrky představující lasery. Ale i jinak se jedná o solidní thriller, sice sem tam trošku přitažený za vlasy ale bavit se budete. Takže trojku by si zasloužil. ()

DansteR

"It's impossible. But doable."...Poněkud děravé a nedotažené, ale i tak ohodnotitelné na 4*. Mám rád takové ty filmové loupeže a když tam hraje Zeta-Jones jsem ještě šťastnější. Connery taky stojí za to a akční scény újdou. Děj sice plyne, ale scénář na mě působí jako trochu nevychytaný, ale co se dá dělat. I tak oddechových 109 minut v příjemné společnosti Seana a Catherine. ()

r007

Tento film mě zcela pohltil. Možná to bylo tím, že miluju Seana, možná tím, že mám ráda zlodějské filmy s romantikou a možná obojí. Fakt je, že jsem si film pouštěla znovu a znovu, nacházela v něm chyby ( třeba před bazarem je střecha jejich auta propíchnutá nožem, při zaparkování po honičce už je jako nová ) ale i tak je to pro mě emotivně nejsilnější zlodějská love story ( těsně za ní je Aféra Thomase Crowna ). A Seanův hlas je prostě tak úžasný,tak nenapodobitelný...Myslím, že možná měl ten film natočit o 5 let dřív, aby byl trochu víc uvěřitelný, ale podle mě s přimhouřením jednoho oka a s přihlédnutím na zajímavou zápletku a nádhernou hudbu je to vyjímečný film. Vadí mi pouze jedna replika která se opakuje 2x ( Nikdy nechodím pozdě ) a poslední scéna, kdy se Catherine vrací na nádraží. Kdyby si to režisér odpustil, myslím, že by to filmu přidalo na působivosti. Myslím, že některé dialogy jsou excelentní, třeba než Catherine nastoupí do vrtulníku ( Its entrapment!!! No, its actually black mail, entrapment is what cops do thieves). Je to prostě herecký koncert dvou hvězd...nezapomenu na výraz ve tváři Catherine, když jí Sean s klidem ukáže ukradené plátno nebo na Seana, když Catherin políbí na krk než skočí s padákem do ventilační šachty. Prostě se nemůžu od tohoto filmu nějak oprostit a napsat objektivní hodnocení...ale o to tu jde přece, ne? Napsat jak na vás film zapůsobil. No abych jen nechválila, tak scéna kdy ručkují po elektrickém osvětlení je teda dost uhozená, naprosto nereálná. P.S. Nejvíc sexy scéna je když Sean v noci přikrývá poodhalenou Catherine ( opět chyba, v různých záběrech je pokrývka na jiném místě ) ()

PTuranyi

Obstojný akčný film s romantickou zápletkou je príbehom profesionálneho zlodeja Maca, ktorému sa do kšeftu pripletie agentka poisťovne Gin. Tá hrá dvojitú hru a pomaly zaplieta Maca do svojich sietí. Catherine Zeta-Jones je v úlohe femme fatale veľmi dobrá a  Sean Connery je profesionál v každej úlohe. To čo zráža film sú akčné klišé od laserových pascí, cez sken sietnice, hackovanie medzinárodnej clearingovej banky až po rúčkovanie po lane medzi Twin tower aj s jeho pretrhnutím. Nesmie chýbať šťastný koniec na záver. ()

Maverick

Úžasnej lupičskej film. Connery zahrál standartně (výborně) a Cathrine ještě líp. Film plný nečekaných zvratů a neustálého očekávání co má Connery ještě za lubem. Prostě paráda.... ()