Bolo raz jedno štúdio

• Česko Bylo nebylo jedno studio (viac)

V krátkém animovaném filmu Bylo nebylo jedno studio se shledávají všechny hvězdné postavy Disney Animation, aby se společně vyfotografovaly u příležitosti stoletého výročí založení společnosti Disney. (Disney+)

Joe16210

Opravdu taková třešnička na narozeninovém dortu, malinká jednohubka, která v sobě má ale víc nostalgie, než bych si kdy dovedl představit. Co obdivuji asi nejvíce, je to, že se podařilo u většiny postaviček i na pár slov či tónů sehnat původní dabéry, kteří jim propůjčili hlas v jejich Disney velkofilmech, samozřejmě s výjimkou toho, kdy někdo daboval více takových postav v průběhu let nebo již není mezi námi, tam pak posloužili nováčci nebo také hlasy z hraných remaků. Bravo, tohle se opravdu povedlo a i virtuální slzička ukápla. ()

Rozjimatel

"Maybe we can try again in another hundred years."     Skôr taká demonštrácia, čo všetko dokážu dnešné animačné techniky (a treba uznať, že toho dokážu hodne, to spojenie hraného sveta, kresleného sveta a sveta počítačovej animácie vyzerá naozaj parádne), a to na počesť Disney štúdia pri príležitosti jeho 100. výročia. V každom prípade je milé vidieť všetky tie familiárne známe postavičky pohromade a poteší aj pár vydarených vtípkov (napr. ten s výťahom).     "Do you think all the villains will show up?" "Not all." ()

hrumsrt

Kdyby tak zdi mohli mluvit... Reunion tolika (jestli ne všech) Disneyho hlavních postaviček, které se ve svojí jedinečné animaci spojí se všemi těmi dalšími.. Nostalgická odměna všem fanouškům a divákům studia, která je víceméně o ničem.. Strýček Skrblík a lenochod ze Zootropolis bromance spin-off nahned!.. "Já jsem věděl, že na tohle dojde."  ()

Ryuuhei

Úžasná, krásně zanimovaná, vtipná a dokonce i dojemná dokonalost, která propojila všechny více, i méně známé postavičky z dílny Disneyho a uvedla je do nějakého menšího příběhu spojeného se společným focením. Za jedno zhlédnutí člověk rozhodně nepostřehne všechno - já třeba přehlédl Tarzana, který se tam určitě také mihnul. Je nicméně super, jak tvůrci dokázali do detailu zachovat původní esenci všech postav. ()

Marcos22

Je čas, aby všechny kreslené postavičky z Disney univerza spojily síly, a při příležitosti výročí 100 let od založení nejslavnějšího animovaného studia světa, udělaly potají společnou fotografii a vzdaly tím tak úctu všem svým tvůrcům. Bylo nebylo jedno studio mísí velmi povedeným způsobem 2D a 3D animaci, a stejně tak jednotlivé postavičky mezi sebou. Absolutním vrcholem tohoto devítiminutového kraťasu je interakce mezi Kačerem Donaldem a Bleskem ve výtahu, kterou korunuje Baymax! V závěru snímku dopadnou na diváka i silně nostalgické a srdceryvné emoce, a to za zvuků Disneyho charakteristické skladby "When You Wish Upon a Star". Rozhodně byl prostor, pro to udělat více atraktivních interakcí mezi postavičkami z různých filmů, a proto se přikláním namísto plné palby ke čtyřem hvězdám. 👍 (16.10.2023) ()

• Na začátku snímku můžeme vidět odcházet z budovy Disney Burnyho Mattinsoneho, který byl nejdéle pracujícím člověkem ve společnosti Disney. Úvodní sekvence s ním byla natočena v srpnu 2022, než zesnul v únoru 2023. Film je věnován jeho památce. (Vitox)
  • V původním znění pro dabing Džina použili původně nevyužité nahrávky Robina Williamse. (Vitox)