Hra na oliheň: Výzva

Réžia:

Liz Oakes

Účinkujú:

Bryton Constantin

456 skutečných hráčů vyrazí do světa Hry na oliheň, aby v náročné zkoušce schopností i charakteru zabojovali o výhru 4,56 milionu dolarů, která jim úplně změní život. (Netflix)

salamandrr

vizuálně skvělé, některé hry podařené, ale "hry" kde se pouze vybírají účastníci co jdou dál, to je prostě o ničem. Logicky je to vyplněné žvaněním o ničem. klobou dolů před hrou kuličky, tam autoři dokázali podvést účastníky a dali dohromady přátelé, kteří se museli vyřadit, fakt super nápad a provedení. ()

kukkik odpad!

Nedávno jsem viděl adaptaci této fiktivní soutěžní Hry na oliheň od tvůrce Mr.Beast na Youtube a upřímně, nijak zvlášť překvapivě, v porovnání s tímhle Netflix korporátním bizárem, byla tamta verze výrazně zajímavější. Že Netflix produkoval původní pořad v tomto případě nehraje téměř žádnou roli v jeho prospěch, není to nijak zvlášť znát. Je samozřejmě vrcholně ironické, když tvůrci z platformy, která dala vzniknout původnímu pořadu, takto prokáží, že absolutně nepochopili pointu celého příběhu, díky které byla Hra na oliheň tak úspěšná po celém světě. Obludný korporát tady donutí partu zoufalých lidí naprosto se znemožnit před kamerami pro částku, kterou byl gigant typu Netflix hravě vykázal jako účetní chybu, zatímco těm samým lidem v době finanční krize ruší sdílené účty, zvyšují ceny předplatného a tak podobně; zkrátka ukázka šíleného pokrytectví. Tenhle pořad samozřejmě působí neuvěřitelně prkenně, trapně, nuceně, stupidně - jinými slovy, moderním výrazem řečeno je to čistý cringe. Lidé se tu "hroutí" a přehrávají co to jde ze strachu, že zemřou jako v seriálové předloze, zatímco samozřejmě dobře vědí a vidí, že co se jim skutečně stane při vyřazení bude, že dostanou paintballovou kuličkou, pár stovek dolarů za účast a jízdenku domů.  Asi většinu diváku při sledování Hry na oliheň napadlo, zda by měla úspěch v reálném světě, ale snad každý se s touto myšlenkou zastavil na tom, že bez vražd by to celé ztratilo smysl, pointu a morbidní zábavnost a tím pádem, že zkoušet natáčet něco takového by byl nesmysl. Inu, tvůrci tohoto pořadu si to zřejmě nemysleli. Na tom se s nimi neshodnu, já jsem se při sledování této soutěže nijak nebavil a nemít zrovna Covid, horečku a spoustu volného času, nevěnoval bych tomu ani minutu, což bych radil i ostatním zdejším potenciálním divákům. odpad! ()

Kvasekus

Hodit Oliheň do realu a hrát o peníze mi přijde super a klidně bych si to rád zkusil...ale ty lidi tam jsou úplný kreténi. Sorry, ale tohle sem já prostě nepřekousnul a musim to hodnotit podle těch imbecilů, co to hráli. ()

PATJA

Negativním hodnocením zde příliš nerozumím. Je to fascinující sonda do lidských duší a charakterů s překvapivými zvraty, kdy někdo, koho jste považovali za kladnou postavu, zčistajasna zradí a naopak. Lidé jsou prostě komplexní bytosti. Jediné, co mi vadilo, byly hry, ve kterých dotyční nemohli rozhodnout o svém osudu. To, vzhledem k tomu, jak si seriál zakládal na férovosti a spravedlnosti, není moc obhajitelné a ani divácky mi to nepřišlo atraktivní (myslím třeba mrtvé ve hře "lodě"). ()

Ex_Machina

Nedokonalý pokus okopírovať seriál roka v podobe dokonalej juhokórejskej predlohy. Tú atmosféru, napätie a hĺbku postáv to samozrejme nedosahuje, no úplne zlé to nie je. Kto nevidel originál, tak bude s touto SOFT verziou celkom spokojný, lebo je to niečo čo ešte nevidel. Ja som tú česť mal a preto to viem porovnať. Pribudli tu aj nejaké nové hry, no to zďaleka nestačí. Ale najlepšie to vyjadrí asi známe porekadlo – pokiaľ nejde o život ako v originálnom seriáli, tak ide o ... ()

hrumsrt

Šok, že "Výzva" není druhá série, je asi největší vtip závěru minulého roku.. Soutěžní reality-show na motivy seriálového hitu Squid game z roku 2021 jsem původně ani možná vidět nechtěl, ale co za zkoušku nic nedáte a hle ono mě to celkem chytlo.. Ano, tajemno pominulo, že všichni soutěžící vědí, o co jde, mají třeba původní seriálový projekt nakoukaný a taky z pochopitelných důvodu absentuje napětí, že se kdykoli někdo může zranit, ba třeba i zemřít.. Ale tvůrci se hodně snažili seriálové hry věrně převést a navíc přidali i pár dalších nových, a vlastně žádná nepůsobí bez smrtí tuctově.. Přestože celkem vyčítám snahu o nucenou dramatizaci některých herních kroků a přílišné lpění na filmovosti některých psychologických strategiích jednotlivých hráčů, pořád to není otravné.. Moc mě baví způsob provedení střihu, který velmi cíleně diváka sbližuje s konkrétními postavami a dává jim prostor, jen aby je následně mohl s doprovodné emocí odpravit.. Nevnímám to jako takovou soutěžní zábavu jako třeba Wipeout, ale v rámci Netflixu první takový adrenalinový soutěžní pořad, který nepůsobí tak naivně.. Stojí za to dá Výzvě šanci, i když čekání na druhou sérii teda nezkrátí (jestli ne dokonce naopak).. ()

makakus odpad!

Peytl se ptá - "co jste čekali?" Ok. Čekal jsem alespoň minimální závan jakékoliv emoce. Víš, Peytle, od toho se seriály (včetně reality show) a filmy dělají - aby zaujaly. Aby nebyly jen příšerně nudné, sterilní, prázdné.  Stačilo by tedy, kdyby to bylo aspoň místy malinkato zábavné, napínavé, dynamické, lidské, ztřeštěné, smutné, dojemné... Tady to vypadá spíše na dílo umělé inteligence v beta verzi, kterou programoval idiot, nikoliv scénárista nebo dramaturg. Ona to vlastně ani není reality show, ale jen hra na reality show plná očividného předstírání, že se něco děje nebo že si někdo něco myslí. Nejenže tomu chybí jakýkoliv nápad, ono jakoby ani nikoho nenapadlo, že by tam nápad být měl. ()

Athree

První polovina (tedy pět dílů) úspěšně za mnou. Se vší úctou a respektem mi připadalo, že se tu až příliš tlačilo na pilu ohledně otázek afroamerické diskriminace. Upřímně, jsem nejtolerantnější člověk, co znám, ale tady mi to přišlo hrozně "na sílu" a věřím, že to někomu může připadat otravné. Co se ale týče jednotlivých her, oceňuji i přidání jiných než v seriálu. Každopádně mi to celé připadá hodně "nemastné, neslané", nemá to prostě žádnou dynamiku a akci, spíše to spadá k bulvární reality show. Každopádně jako zkrácení čekání na Squid Game Season 2 (2024), fajn. Ale o nic nepřijdete. ()

Standaa

Nejlepší reality show formát ever, ty odpady tady jsou fakt k smíchu. Řekl jsem si, že tomu dát 5-10 minut abych viděl jak to vypadá a jdu pracovat. Dopadlo to tak že jsem naráz zhlédl pět dílů. Ty nový věci co přidali oproti seriálu byly fakt bomba. Jen mě trochu mrzí, že jsme neviděli Tug of war, ale battleships byly taky super. Jsem fakt zvědavej na další part, doufám že kuličky a most nebudou nijak měnit. Zajímá mě ovšem, jestli v posledním kole uvidíme squid game, jejíž pravidla nikdo nechápe, nebo něco jinýho. Ve svym videu neměl squid game ani Mr. Beast. ()

inmax

Nakonec to nebylo až tak špatný. Za nejlepší okamžik považuju piknik a následnou hru. Zde je i vidět zásadní rozdíl mezi seriálem a realitou, že nejde o život a moc se nepřemýšlí nad dalšími úkoly, tedy, že když si k sobě mám vzít někoho do páru, byť jde o piknik, nevezmu si svýho nejlepšího kámoše ve hře nebo svoji mámu. Další věc byla, že dle úplného konce seriálu se soutěžící v reálném životě neměli až tak špatně na rozdíl od seriálu, kde byli jen zadlužení lidé z okraje společnosti, kterým jde o výhru přece jen o něco víc a nedošlo by pak k situaci na skleněném mostě, kde se k mému překvapení domlouvali aby hra byla fér. Squid Game nemá být fér. Třešničkou na né úplně dokonalém dortu byli poslední dva úkoly založené na naprosté náhodě. I z těch ale konečná výherkyně vytěžila maximum a obrátila pravděpodobnost ve svůj prospěch, ať už tím, že šla k volbě první, tedy měla šanci na vypadnutí 1/3, druhý pak už jen 1/2 nebo finálním čtením soupeře. Naprosto zasloužené vítězství. ()

laardlad

Mně se to teda velmi líbilo! Asi nejlepší soutěžní show, kterou jsem kdy viděl! Bylo skvělé, že tam byly přidány ještě další hry... no a ten konec :D to bylo skutečně epické :))) ()

Oxyuranus

Divácky hodně atraktivní, protože v každý epizodě se děje něco velmi dramatického a šikovnými střihy a producentskými fíglemi si vždy najdete svého oblíbence, a nebo spíš toho, koho nemáte rádi. Bomba. ()

Nathaniell

Dramatem a psychologií to možná i dokázalo předčit originál. Některé lidi si opravdu oblíbíte, jiné rozhodně ne. Atmosféra se dá chvílemi krájet a dokonce to lze podle mého názoru považovat ze jednu z nejlepších reality show, ne-li nejlepší... ... Co však pohřbilo celou tu úžasnou myšlenku poslalo do háje - když pominu některé interiéry, nad kterými si už nikdo očividně nechtěl lámat hlavu a tak jsou bílé - bylo posledních několik kol. SPOILERY!!! Rozstřel ve stylu - hádej, kdo ti dal krabičku - se hodí do většího počtu hráčů, ovšem v tom menším už určitě nechcete vyletět takhle blbě. Jdeme však dál. Poslední trojce. Zmáčkni správný čudlík... WTF?!! Jako fakt? doopravdy??? A nakonec... poslední dvojice. Kámen, nůžky, papír... To už se někdo na mou duši posr..l. POSLEDNÍ kolo vložené do rukou náhody? Nic na vychytralost, či postřeh? Proč se alespoň tady nedrželi předlohy? Ne že se dva zabijou. Ale že si zahrají Hru na oliheň. Haló! Proto se ten seriál tak jmenuje, víme? Tady to ztratilo účinek. Osobně bych se téhle hry účastnit nechtěl, protože být ve finále vyhozen nějakým blbcem nebo takhle blbou náhodou mi nepřijde čestné ani sportovní. PS: Sami tvůrci v dokumentu řekli, že přesně to byl účel: Aby byl výherce náhodný a nemohl to nijak ovlivnit. 3* ()

Ivoman

Po vyřazení více než poloviny hráčů to začalo být zajímavý a konec mě odrovnal. Bylo to dramatičtější než celý původní seriál. WOW ! ()

DonBraso

Deset epizod je vážně fuška. Tohle je reality show a nejspíš to stále nikdo nepochopil. Ač bych rád více soutěží, tak v půlce začínáme hodně mluvit. Soutěž se odehrává věrné kopii, plus sem tam překvapení, ale na tenhle styl soutěže reality show se tohle prostě hodí. To bylo jasné už po seriálu, že přesně tahle věc může mít velký potenciál a také má. Ona tahle soutěž bohužel není moc o nějakém skillu, že jsem silný, dobrý v tom či onom. 80% je čistá náhoda, která soutěživost dost nabourává a spíše se z toho stane kolik jsem si udělal kamarádů. Je to spíše psychologická hra s velkou dávkou štěstí, který nedokáže nikdo ovlivnit. Možná právě proto to má paradoxně svoje kouzlo. Tvůrci umí a tak dokáže dost mást. To díky kameře a potenciálu napětí. Žádný divák nedokáže určit vítěze. Soutěžící tu mají určitě medailonky co byla jejich motivací k soutěži. Soutěž začne krystalizovat později, protože ve více hráčů se člověk dost ztrácí a každý bohužel nemá dostatek prostoru. Vyselektovat to sice malinko jde, ale není to nic lehkého. Ze svého úhlu pohledu dva finalisté určitě ano, každý prokázal svůj um i v soutěži odhadnout nebo hrát hru. Můžu říct, že jsem se bavil, jen to bylo dost dlouhé. Někdy jsou záběry kvůli sociální složce, kterou tento formát nabízí velice rád. Ale jinak se tu snaží být určité aliance, kamarádi...Pochybnosti tam sice jsou, ale to už měl i hraného seriálu. 85% ()

FiDik odpad!

samozřejmě, že mě napadlo, že je určitá šance, že oproti seriálu nezmění úkoly. ale taky jsem si říkal, že součástí té hry je, že hráči neví, do čeho jdou - tudíž se tvůrce nedováží nabídnout divákovi jen nějakej živej remake. no, posuďte sami. já s tím víc než pár minut trávit rozhodně nebudu. to si radši dám znovu prahu den a noc. ()