Modrooký samuraj - Série 1

(séria)

Lendak

Dopredu som si nezisťoval, o čom to vlastne je. Jediné, čo som vedel je, že to má neskutočný hype. Očakávania boli nakoniec nielen naplnené, ale dokonca aj prekonané. Každý zakomplexovaný kokot čo hovorí, že animáky sú len pre deti by si to mal pozrieť, lebo ma až zarazilo, ako tu je nielen násilie, ale aj nahota a sex, graficky zobrazené. Celkovo bola animácia pre mňa asi najväčším lákadlom. A nesklamala. Každý jeden záber pôsobí, ako umelecké dielo. Najväčším kladom je ale hlavná postava (nebudem spoilovať) Mizu, jej komplexnosť nezná hraníc. Celý charakter sa skĺbi v piatej epizóde, ktorá je vlastne jedná akčná scéna, striedaná s flashbackmi vo forme bábkovej hry. Absolútny vrchol seriálu, po ktorom ale prišlo klesnutie a finále bohužiaľ nepôsobí tak epicky, ako mohlo. Ale i tak to je absolútne úžasný príbeh o kritike kolonializmu s perfektnými postavami. ()

TheScoR

Vizuálně podmanivá cesta za pomstou. Skvělé souboje, animace a romantické zobrazení feudálního Japonska.  1.Série má hodně silnou první půlku, lehce slabší druhou, ale určitě nebude litovat, když tomu dáte šanci. ()

MegaKlatic

VIzuálně to je porno, po audio stránce to je porno, příběhově to je nadporno. Jedinej díl nemá chybu, v žádným z dílů není sekce co by nudila nebo se zdála jako filler pro doplnění času epizody. Zároveň skvělej náběh na druhou sérii. 10/10 ()

Woitisek

Netflix jako vždy mezi mraky titulů vypouští jednu nekompromisní pecku. Pro začátek hned s očividným. Je to nádherné. Kombinuje to několik stylů moderní animátorské tvorby a funguje to pak špičkově úplně v každé scéně, zejména v akčních sekvencích. Postavy ať už hlavní či vedlejší jsou skvěle napsané a prokreslené. To zasazení! Ta postupná výstavba příběhu na základě motivací a minulosti hlavní postavy! Je tu tolik perfektně fungujících pay-offů, z nichž budete mít prostě radost. Zkrátka perfektní dílo jak ze stránky vizuální i ze strany vyprávění příběhu. Má to obrovský potenciál na hned několik následujících sezón. ()

teekanee

Až na poslední episodu, která svojí nelogičností až hloupostí docela udivovala, se jedná o naprosto výborný seriál. Charaktery jsou skvěle napsané, zábavné a dost zapamatovatelné. Tvůrci Star wars sequelů by se zde měli učit, jak psát ženské hlavní hrdinky. Mizu je sice extrémně naskillená, ale opravdu se nedá mluvit o tom, že by nechybovala. V mnoha instancích se chová jako hlupačka, který honba za pomstou zatemňuje mozek. Mizu proto hraničí až na pomezí antihrdinky a to já prostě žeru. Zbytek charakterů jsou taky dost bezva, zejména hlavní záporák je svojí vychcaností a mocichtivostí vyloženě sympatickej. Jediná postava, která mě fakt moc nebavila byla Akemi, ale i ta se dá přežít. Velký plus u mě má seriál za nekompromisní znázornění krve a hlavně nahoty. To se u animovaných seriálů opravdu moc často nevidí. Poslední episoda, jak jsem už zmínil, je trochu hloupá a nelogický. Zejména závěrečný souboj Mizu s hlavním záporákem nedává moc smysl, ale i tak se jedná o dost povedený dílo. 92% ()