Taylor Swift: The Eras Tour

(koncert)
  • Kanada Taylor Swift: The Eras Tour
Hudobný
USA, 2023, 160 min

Největší hudební hvězda současnosti vtrhne na velká plátna kin! Ponořte se do jedinečného koncertního snímku a užijte si dechberoucí pohled na turné, které se zapíše do dějin. Přijďte ve stylu „Eras Tour“ a nezapomeňte doma své náramky přátelství! (Aerofilms)

Dadel

Vyrazili jsme tento víkend na Hranice (2023) a na Taylor Swift, to je takový nový Barbenheimer:) Z Taylor Swift byl nakonec jeden z nejnezapomenutelnějších kinozážitků, vždyť kdy jindy se vám stane, že většina sálu nesedí na sedačkách, ale tancuje dole před plátnem? Koncert to byl velkolepý, obrovský několikapatrový stadion, ozářený tisíci světýlek z mobilů, obrovská projekční obrazovka, obrovské pódium (které je také obrazovkou), úžasné dekorace, skoro s každou písní se měnící (třeba klavír porostlý mechem (Jakub Dvorský likes this), scénky s komparsem, a kostýmy od slavných návrhářů (já je teda neznal, ale prý jsou slavní jako Ronaldo ve fotbale), skoro s každou písní se měnící. Film je skutečně jen záznam koncertu a Taylor tam naštěstí moc nemluví. Tím nechci říct, že je hloupá, to rozhodně není (koukněte na dokument Miss Americana (2020)), já jen nemám rád žvanění na koncertech. Z filmu je oprávněně megahit vydělávající stamiliony. Tedy ne u nás, ČR je tradičně co se týče hudby 100 let za opicema. Ani nevím, jestli ji u nás hrajou v rádiích. Já poslouchám jen Radio 1 a tam ji teda nehrajou:) Jestli posloucháte normální hezké české rádio, dejte mi vědět do pošty, pls. Na koncertě zazní skladby skoro ze všech desek, škoda jen, že jich nebylo víc z desek Folklore a Evermore, které jsou zdaleka nejlepší (protože tam spoluskládal hudbu Aaron Dessner z The National, což je jedna z nejlepších skupin všech dob, to jako bez debat). Vážně, i pokud posloucháte alternativnější hudbu, nějakým omylem jste zabloudili na profil tohoto filmu a z ukázek máte kopřivku, tak tahle dvě alba zkuste. Ale i skladby z diskodesek nebo countrydesek, které by mě doma moc nebavily, dokážou v této formě strhnout. K filmu mám jen tři výtky, dvě drobné, jednu větší: 1) bezdůvodně vyšší cena vstupného. Tedy ono to důvod má, ale cenovou politiku Taylor bych tu nerozebíral. Haló, Cinema City, když lístek stojí v USA 19,89 USD a v EU 19,89 EUR (s odkazem na album 1989), proč u nás nestojí 19,89 Kč, he? Ehm, no nic. 2) opatřit záznam koncertu titulkama pro neslyšící typu "(AUDIENCE CHEERING)" je debilita, která je užitečná pro 0% a otravná pro 100% lidí, kteří do kina přijdou 3) a hlavní výtka je, že film zažil předčasný vrchol s písněmi z alba 1989 a dvěma akustickými překvapeními, pak ale následovalo ještě pět spíše slabších skladeb z poslední desky Midnights, kdy už se neubráníte pohledům na hodinky. Neříkám, že by se měly vypustit, ale nové skladby se většinou zařazují na začátek, ne na konec setlistu... ()

Petra321

WAU. Čo viac k tomu dodať? Keďže som nešla na premiéru, na ktorej to naozaj žilo (tancovanie a spievanie pod plátnom sa naozaj nedialo len v Amerike, ale aj u nás), bála som sa, že túto bláznivú atmosféru, ktorú pochopia a vytvoria len Swifties, nezažijem. Bohužiaľ to z časti bola pravda, ale film som si aj tak nesmierne užila. Tancovanie a spievanie napokon bolo, hoci nie dolu pri plátne. T Z Taylor Swift sa už dávno stala hudobná legenda, ale Eras tour je dôkaz, že si všetky svoje tituly naozaj zaslúži. Kráľovná popu, Music industry a mnohé ďalšie jej ozaj sadnú ako uliate. Už prvé minúty mi nahnali slzy do očí, pretože pocit toho, že Taylor stála tak blízko mňa, aj keď to vlastne vôbec nebolo skutočné, bol jednoducho nenahraditeľný. Keď som videla všetky tie svetlá a ľudí, ktorí za ňou prišli iba na jeden koncert... Mala som zimomriavky od začiatku až po koniec. Taylor prespievala takmer všetky svoje éry, no škoda, že zo Speak now si zvolila len jednu pesničku, keďže v albume ich je omnoho viac. Mimo toho som si šou naozaj užila. Eras tour nie je obyčajný film, ale koncert na obrazovke. Počas takmer troch hodín som buď spievala a tancovala spolu s ostatnými alebo len nemo zízala na plátno a snažila sa vstrebať, že nie som vo sne. Taylor si išla svoje a prekonala snáď všetky rekordy, ktoré len mohla. ()

Streeper

Nejsem Swiftie a od Taylor mám v mobilu uložených jen pár písniček, většinou těch mainstreamových, co zná každý. Ale beru jí jako velmi talentovanou písničkářku a zpěvačku, která je navíc neskutečně krásná. Eras Tour je něco neuvěřitelného. Je to tří hodinová jízda plná nádherných kostýmů, vizuálu, vychytané stage a povedených písniček. Některé mě nudily více, některé méně a některé jsem si užila naplno. Hodnotím 3,5. Nelituju, že jsem to viděla, ale znovu to vidět nemusím. ()

viperDavid

Já zrovna nejsem fanoušek Taylor, ale i já musím uznat, že takhle velkou a krásnou šou jsem snad neviděl. Navíc Taylor má přesně to co hvězda má mít. Je krásná a talentovaná. Co navíc píše si sama nebo se spoluprací písničky, takže to není typická popovka, za kterou všechno dělají. Musím uznat, že si ty neuvěřitelný prachy zaslouží. ()

m4xp4yn3

Jsem nefanoušek, hudba Taylor Swift je pro mě agresivně konformní muzak bez nápadu a emoce, tím spíš jsem ale s otevřenou pusou vnímal logistickou stránku celého cirkusu, kolik úsilí, odborných znalostí, koordinace, a vůbec práce muselo dát uvést tuhle show v život. Všechno proto, aby se zamaskovala její plytkost a nesmyslnost. ()

• Písně „The Archer“, „Wildest Dreams“ a „Long Live“ jsou obsaženy ve verzi filmu určené mimo ČR. (machonza)
  • Vo filme sa nenachádza sedem pesničiek, ktoré boli spievané na koncerte, kde sa nakrúcalo. Chýbajúce piesne sú: "The Archer", "Tis the Damn Season", "No Body No Crime", "Long Live", "Cardigan", "Seven" a "Wildest Dreams". (Petra321)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)