Temná Sklizeň

• USA Dark Harvest

V malém městečku ve středozápadní části USA se odehrává každoroční smrtící rituál, kdy se mýtická noční můra Sawtooth Jack zvedá z kukuřičných polí a vyzývá mladé chlapce města ke krvavému boji o přežití. (Prime Video)

pornogrind

Obyvatelé malého městečka tři dny před Halloweenem zavřou doma svý děti a nechají je vyhladovět. Po třech dnech je vypustí a hon místního monstra October Boye česky Pilozubýho Jacka či Pilozuba může začít. Jen jeho smrt jim zajistí dobrou úrodu na příští rok. Navíc na toho kdo Pilozuba zabije čeká velká odměna. No možná to zas tak velká odměna není ale to už bych trošku spoileroval. Scénář je triviální, děj nijak extra záživnej, postavy nesympatický a myslím si, že samotnej Pilozub by nevyděsil v dnešní době ani děti.  Za pochvalu tak snad stojí jen těch pár gore scén. Třeba jako rozpůlení těla ve svitu měsíce. Jinak moc co chválit opravdu není. Hodně slabý 2hvězdy. ()

JASON_X

Tak tahle morbidní alternativní realita a la King mě tedy hodně bavila, i když mi chvíli trvalo, než jsem se do ní dostal. Mohl za to asi poněkud slabý a nešikovný scénář, který skvělému námětu nespíš hodně ubral na potenciální působivosti. Film neohromí ani vizuálnem, trikovostí, nebo hereckými výkony, ale jeho vážná a temná atmosféra a hlavně zajímavá výsledná pointa jdou vysoko nad průměr běžných horrorových béček. A tak přes všechny slabiny považuju tenhle obsahově neotřelý až originální celek za hodně příjemné horrorové osvěžení. ()

J*A*S*M

Teda to byla ale píčovina. Úplně absurdní. Celou dobu jsem čekal, že musí přijít nějaký zásadní konceptuální zvrat, alá "celé je to simulace", protože svět s takhle debilními pravidly, kde se dějou bez logických motivací tak absurdní věci, přece nikdo nemohl vymyslet... a on vlastně žádný nepřijde. Jestli to v knižní předloze fungovalo lépe netuším, ale jsem přesvědčen o tom, že tenhle svět není ta pravá látka pro filmové médium a vylámali by si na něm zuby i jiné režiséři než David Slade. Nicméně, film nemá problém jen s pravidly fikčního světa jako takovými, ale i v interakcích postav - občas to působí, že zapomněli, co se stalo v předchozí scéně. Takže bych tipoval, že se výrazně přestříhávalo, anebo že scénář psal kretén. ()

EvilPhoEniX

David Slade režisér jedné z nejlepších upířin 30 dní Dlouhá Noc je po delší odmlce zpět a přinesl halloweenský monster slasher, který má své světlé chvilky, ale potenciál byl vyšší. Příběh o legendárním monstru zvaném Sawtooth Jack, které na halloween vylézá v kukuřičném poli a terorizuje obyvatelé města. Pořádá se hon na jeho porážku, kde čeká slibná odměna. Námět není úplně nejhorší, ale scénaristicky je to trochu nezáživný chaos, ale kdo od hororu nečeká strhující příběh, tak tohle se dá snadno překousnout. Dětské postavy jsou sice převážně šmejdi, takže sympatie si tu taky získá málokdo, ale líbil se mi retro feeling filmu, který by klidně mohl vypadnout z 80.tek ( Kdyby film vznikl 40 let zpět, tak červená barva jej nemine), samotné monstrum vypadá hezky a je slušně nekompromisní k postavám. Gore je výborné, to jsem byl překvapen ( roztržení čelisti, useknutá půlka hlavy a rozpůlení těla ve vzduchu při svitu měsíce nádhera!) v tomhle je film hodně výživný a kdyby i ve finále došlo na nějaký pořádný hromadnější masakr a battle s monstrem, byl bych ochotný jít i na vyšší hodnocení, to se však nestalo. Atmosféra a napětí tu není nikterak oslnivá, ale nenudil jsem se, gore i monstrum potěšilo, za mne v pohodě halloween jednohubka, která je brutálně podhodnocená. 56% na IMDB odpovídá kvalitě lépe. 5.5/10. ()

darkrobyk

Sodom a Gomora, přesně to je zdejší maloměstečko, které není prokleté, nýbrž do základů zkažené. Každý rok pořádá na Halloween mužská omladina hon na příšeru, hm, tedy Pilozub, no nevím, je to starý známý Dýňohlav, kterou je třeba zabít do půlnoci, než vkročí do místního kostela. Výhercova rodina dostane nový parádní barák, výherce pořádné auto, aby mohl vyrazit do světa. Jenže něco tu pořádně smrdí a nic není takové, jak se zdá. Gore vcelku fajn, vizuál také. Největší problémy představují postavy. Jednak se mi to hejno mladíků neustále pletlo a chvílemi jsem se ztrácel, kdo je kdo, druhak, a to je horší, sympatická nebyl žádná postava, snad jen Kelly měla trochu jiskru, ovšem Richie byl na zabití stejně jako ostatní. A když jsou postavy nesympatické, je člověku jejich osud ukradený. Proto nezbývá než společně se starým Shepardem zvolat: -Spal to všechno!- Škoda, protože úplně špatné to není. ()

• Film sa natáčal v Beausejour a Winnipegu (Kanada) od augusta 2021. (Arsenal83)
  • Všetci štyria hlavní chlapci nosia masky postavy Crimson Ghost, ktorá je najznámejšia ako logo hororovo-punkovej kapely The Misfits. (Arsenal83)