Japonsko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 24 min)

Elerrina

I když toho o hraní moc nevím, nijak mi to nevadilo v tom, abych si Sunrakův průkopnický přístup k nejlepšímu z herních fantasy světů opravdu užila. Skvělá animace je samozřejmě základ a pokud se k ní přihodí ještě strašně sympatické postavy (fandit se tu dá opravdu úplně všem), zajímavý svět, příjemně odlehčená atmosféra a originálně uchopený děj, úspěch je zaručený. A pro toho roztomiloučkého bílého králíčka bych samozřejmě taky vraždila, o tom žádná. Asi jediné, co se dá vytknout je, že to mělo skončit dvacátým dílem, který dovršuje celý ten hezky vystavěný příběhový oblouk. V posledních epizodách se totiž zase jen nakousne několik dalších misí, na jejichž pokračování si budeme muset počkat. 90% ()

kondor77

Ze začátku jsem byl poněkud skeptický (přece jenom hrdina s permanentní ptačí maskou na hlavě není zrovna divácky vděčný), ale je to sympaťák a parta kolem něj přinejmenším z počátku neurážející. Plné hodnocení nedám jen proto, že v druhé půli seriálu dochází dech (zbytečný důraz na nepříliš zajímavé členy Sunrakovy party, repetitivnost). ()

Hees

Anime s hernou tematikou je naozaj veľa a niekedy dokonca beží viac súbežne, príkladom je Ore dake Level Up na Ken. Shangri-La Frontier ma bavilo, ale nedokázalo sa to odlíšiť od veľkého množstva rovnakých počinov, aj keď možno sa snažilo najviac priblíž hráčom hier a vlastne toto anime to aj dokázalo. Lenže priblížiť neznamená, že to je to najlepšie pre bežného diváka. Áno tá herná atmosféra bola výborne vystihnutá, postupne sme si prechádzali rôzne herné mechaniky, vyrábali sme zbrane, PVE, PVP súboje boli na dennom poriadku, boli tu rôzny spojenci atď. Len tomu chýba napätie a strach, veľa nasledovníkov SAO prenieslo dobrodruhov do nového sveta a v ňom mohli zomrieť. Tu napätie a strach z toho, že by sa niečo stalo hrdinom tohto počinu neexistuje. Možno mohli skúsiť spraviť nejaký hybrid, že napríklad, by sa im automaticky vymazala postava, keď by umreli, to by sa mi páčilo, lebo strata postavy, je reálne bolestivá napríklad v Path of Exile v hardcore lige. Tak keď som sa o postavy vôbec nebál, zároveň som ani nevidel cieľ nášho hlavného hrdinu menom Sunraku, cieľ proste bol, len si zahrať nejakú inú ako trash hru a to bolo wau, že sa vlastne on hrá niečo iné, ale bohužiaľ mne to pripadalo absolútne normálne. Uvítal by som viac priestoru pre Rei Saiga, ona vlastne bola len taká fanúšička toho hlavného hrdinu a nič iné. Čo ma potešilo Sunraku, je doslova lepší bežný hráč, nie nejaký super OP (veľmi silný) hráč, alebo sa nezdalo ani to, že by jeho postava v hre bola nejaká super silná a všetko si musel krvopotne vybojovať. Profilovanie jeho spojencov bolo tiež dosť zaujímavé, mal spojencov čo mali každý svoj úplne iný cieľ a to si cením, že to takto bolo vymyslené a vyobrazené. Animačne tomu nie je čo vytknúť a tiež súbojovo, tie súboje sú presne také ako by som si predstavoval v podstate, v niečom čo si berie hlavný zdroj herný svet možno nejaké MMORPG hry a podobne. A ešte spomeniem, že tie iné hry kam chodil hlavný hrdina a dokonca tam robil veci, ktoré boli pre príbeh absolútne zbytočné ma nezaujímali a naopak táto hra, v ktorej bol bola zaujímavá, ALE niektoré veci mi nedávali zmysel, lebo neboli absolútne vysvetlené, proste sa niečo dialo a vo väčšine prípadov sa to hlavnému hrdinovi dialo úplne inak, ako bolo predpokladané, ale nepovedalo sa prečo, ale nad týmto nelámem palicu, ja dúfam, že to nejak vysvetlia, prečo práve on zažil tie špeciálne veci inak ako väčšina hráčov tej hry. ()

Jeoffrey

Seriál o hráči od hráčů pro hráče! Ze začátku to pro mě byl takový černý kůň podzimní sezóny, velmi zábavný seriál, z kterého bylo vidět, že jeho autoři jsou opravdoví hráči videoher, mluví ke mně stejným jazykem, který z videoher znám, používají termíny jako perfect parry, glass cannon build a mnohé další, které pochopí jen ti, kdo u videoher strávili nějaký ten čas. Hlavní hrdina si pro svůj zvolený build a i díky získanému debuffu zvolil tak unikátní vzezření, že mě hned zaujal a tak jsem měl půl roku jako avatar na svém zdejším profilu modrého ptáka ne proto, že bych byl vášnivý volič ODS, ale proto, že mě Sunraku tak moc chytil. Seriál však byl pořád lepší a lepší, začal mi rozkrývat zdejší lore, ukazovat crafting a další herní mechaniky a já strašně rychle získal dojem, že kromě toho, že autoři rozumí videohrám, tak dokázali vytvořit svět, do kterého bych se chtěl já sám strašně moc ponořit – hru, kterou bych si sám chtěl zahrát. Bavil jsem se tím, jak si Sunraku svoji pouť užíval, věřil jsem mu to zaujetí a nadšení. Sice tu byly občas nějaké drobnější nedostatky, zkrátka jsem zvyklý, že spousta asijských her musí mít svojí uřvanou Paimon (tady Emul), nebo jiného maskota (a zároveň nouzový zdroj jídla) a že humor tu bývá občas docela divoký a dětinský, ale autoři mi to dokázali kompenzovat parádní akcí, a tak dobrou animací, jakou jsem od studia C2C vůbec nečekal. Vzpomněl jsem si i na to, jak jsem si v minulosti dělal legraci z Dragon Ballu, kde některé souboje trvaly i několik dílů a představte si, že tady je to také, ale dává to dokonalý smysl. Stejně jako ve videohře tady totiž máte takové boss fighty, které jsou několik dílů hypované, několik dílů se na ně hrdinové připravují a pak jelikož jde o opravdové boss fighty, kde mají ti nepřátele stejně jako třeba v soulovkách několik různých fází, několik dílů trvají, dává to smysl a souboj s Wethermonem naprosto dostál tomu, co jsem od něj očekával, splnil pojem boss fight do puntíku. Ty díly, které mu byly věnované, mi utíkaly neskutečně rychle a animace se tu vysloveně předváděla. Boj to byl dynamický, intenzivní a díky tomu, že animátoři uměli použít barvy (ta jeho ultimátka!), i veskrze nádherný. Zkrátka tenhle seriál byl animačně hodně na výši, stejně jako třeba Solo Leveling tohle byla také A-tier animace a jsem ochotný animátorům odpustit i tu drobnou CG úlitbu v předposledním díle s krystalickými škorpióny. Zkrátka já dostal od Shangri-La Frontier opravdu hodně, náramně jsem si tenhle seriál užil a těším se na další sezónu, která byla hned oznámená a přijde nečekaně brzy – již za půl roku. Seriál můžu s klidem doporučit nejen fanouškům anime, ale i hráčům RPG, především ARPG videoher a za mě 9/10. ()

Katakimiku

Anime o videohrách je fakt hodně, tak v čem je zrovna tohle výjimečné? Je nutné říct, že jestli hry moc nehrajete a anime s tím tématem vás míjejí obloukem, tak to asi nebude zrovna pro vás. Ale jestli jste tak jako já zklamaní z toho, že k dnešnímu dni žádné pořádné anime o hrách nevyšlo (alespoň pokud vím já, snad jenom SAO, ale to teda za povedené označit nemůžu), mám pro vás dobrou zprávu - s velkou pravděpodobností jste našli své nové oblíbené anime nebo přinejmenším moc fajn záležitost! Zajímavý svět, zajímavé postavy, zajímavé úkoly pro hlavního hrdinu, dobrá animace a fajn hudba, celkově se jedná rozhodně o doporučeníhodnou záležitost. Jenom teda jednu věc musím tomu Sword Artu nechat - nápad to mělo prostě zajímavější a stejně tak tempo svižnější, tady jsem se párkrát přistihla, že se vlastně trochu nudím a jednotlivé příběhové linky, vyjma jedné, mě zas tolik neoslovily. Což ale může být taky tím, že vlastně nejsem součástí primární cílovky. 6.8/10 ()