Shangri-La Frontier: Kusogee Hunter, Kamige ni Idoman to Su

• Japonsko シャングリラ・フロンティア ~クソゲーハンター、神ゲーに挑まんとす~ (viac)
Japonsko, (2023–2025), 20 h (Minutáž: 24 min)

Rakuro Hizutome se zajímá jen o jednu věc – překonávání mizerných her na VR. Těmto chybami nabitým hrám věnuje celý svůj život a všechny by je dokázal vyřešit i ve spánku. Jednoho dne se rozhodne vyzvat sám sebe a zahrát si populární hru „Shangri-La Frontier“. Rychle však zjistí, jak je obtížná. Budou jeho odborné schopnosti stačit na odhalení jejích skrytých tajemství? (mikki089)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (6)

Season 1 (2023) (S01)

Anime o videohrách je fakt hodně, tak v čem je zrovna tohle výjimečné? Je nutné říct, že jestli hry moc nehrajete a anime s tím tématem vás míjejí obloukem, tak to asi nebude zrovna pro vás. Ale jestli jste tak jako já zklamaní z toho, že k dnešnímu dni žádné pořádné anime o hrách nevyšlo (alespoň pokud vím já, snad jenom SAO, ale to teda za povedené označit nemůžu), mám pro vás dobrou zprávu - s velkou pravděpodobností jste našli své nové oblíbené anime nebo přinejmenším moc fajn záležitost! Zajímavý svět, zajímavé postavy, zajímavé úkoly pro hlavního hrdinu, dobrá animace a fajn hudba, celkově se jedná rozhodně o doporučeníhodnou záležitost. Jenom teda jednu věc musím tomu Sword Artu nechat - nápad to mělo prostě zajímavější a stejně tak tempo svižnější, tady jsem se párkrát přistihla, že se vlastně trochu nudím a jednotlivé příběhové linky, vyjma jedné, mě zas tolik neoslovily. Což ale může být taky tím, že vlastně nejsem součástí primární cílovky. 6.8/10 ()

Sorezore no Ima to Tsugi (2024) (S01E20)

A protože minule definitivně skončila linka o Wethermonovi, máme tady nyní takový klasický "mezidíl", kdy vidíme dopad jednání hrdinů na okolní svět včetně samotných vývojářů hry, představí se nové postavy, naznačí se další směr příběhu a máme tu prostor dokonce i pro tu "romantickou" stránku, i když mě zatím Psyger-0 úplně nepřesvědčila o tom, že bych jí měla fandit, naopak začínám mít pocit, že celá ta její linka je zbytečná (a navíc se už představilo pár hrdinek, které by se k Sunrakovi hodily víc). Ale tohle je jen takový nepatrný detail, jinak to je vlastně moc fajn a mnohdy i vtipná epizodka, takže se těším, jak to bude pokračovat dál. 7/10 ()

Otsukai to Ikusei to Kouryaku to (2024) (S01E21)

Prakticky to samé, co minule, jen za mě o mnoho méně záživné - většina času je zabraná kecáním u stolu a vysvětlováním pravidel, ale aspoň jsme se dozvěděli, jak vypadá Oikatzo v reálu. 6.4/10 ()

Walking of the Air Cleaner (2024) (S01E22)

První půlka je opět vesměs kecání, tentokrát ale poměrně důležité kecání, máme nový cíl (i když rozhodně ne tak zajímavý jako poražení Wethermona) a podíváme se i do nových zajímavých částí hry, kde se ke konci epizody odehraje docela fajn střet s bezhlavým jezdcem (nebo co to bylo). Dokonce i ti králíci mě pomalu přestávají štvát (nová aspoň pořád nepiští). Jediné, z čeho mám tady trochu strach byl konec, který měl znamenat "šokující" odhalení, že projít tuhle část hry nebude žádná hračka, ale já se spíš bojím toho CGI a trochu (fakt hodně) doufám, že si to animátoři rozmyslí a to 3Dčko opravdu zůstane jen v těch málo podstatných scénách. Jinak 7/10 ()

Tori with Usagis vs Gasshou Dokuro (2024) (S01E23)

Z konce minulého dílu jsem měla silný pocit, že nás dneska bude čekat hodně zajímavý a možná i rozhodující souboj, ten se ale k mému zklamání nakonec nekonal. Místo toho tu máme krapet nudný a ne moc dobře zanimovaný střet s "duchozombíkem". Stíská se mi po Pencilgon a Oikatzovi, ale místo nich tady máme jenom neustále a otravně pištící NPC králičici Emul, která už mi pomalu, ale jistě začíná lézt na nervy. Konec dílu je vlastně skoro totožný jako minule, seriál nás opět hajpuje na určitou příšeru (shodou okolností na tu samou), ale protože do konce už zbývají jenom dvě epizody, tentokrát to autorům budu věřit o něco víc. 6.3/10 ()

Rare Item wa Inochi yori mo Omoi (2024) (S01E24)

Souboj nakonec dopadl dost jinak než jsem si myslela, bylo v něm mnohem víc selhání a následného vymýšlení strategií a právě to mě dost bavilo, jediná větší stížnost patří animaci, i když chápu, že neanimovat to pomocí 3D, tak by se z těch krystalů animátoři asi za chvíli zbláznili. 7/10 ()