Keď číha zlo

(festivalový názov)
  • Česko Zlo si umí počkat (festivalový názov) (viac)

V odlehlé vesnici najdou dva bratři muže pod vlivem démona, který se právě chystá přivést na svět samotné zlo. Rozhodnou se ho zbavit, ale podaří se jim pouze rozšířit chaos. (mikki089)

KUFI

Nudnej film. Stejne jako v Aterrados  se vsichni chovaji divne a neprirozene. Nevim jestli to je reziserem, anebo takovy argentincani doopravdy jsou.. ()

AngelG

Není nic lepšího, než když má film nějaký děj a tvůrci nejen neobjasňují co se vlastně děje, ale nechají vás místo toho poslouchat bandu uječených přehrávajících postav, co blekotají/vřeští nějaké dialogy, které nedávají smysl a chovají se jak absolutní vemena. Navíc tedy nerada soudím dětské herce, ale tady bych jim zakroutila krkem. :D Opravdu se na to těžce koukala a ještě hůř poslouchalo. Normálně mi nevadí když film okamžitě nerozloží karty a pomalu diváka směruje. Ovšem tady mě to po nějaké době začalo vyloženě iritovat. Postavy se o něčem baví a vy netušíte o čem se to vlastně baví, křičí na sebe co mají anebo nemají dělat a vy jen sedíte s "eh?" výrazem na tváři. Začátek byl velmi slibný a oceňuji fantastické masky a gore, ale tím to u mě bohužel končí. ()

Vabr

Podle pozitivních ohlasů jsem očekával asi něco víc. Téma má snímek dobré, to určitě, ale příliš se mi nezamlouvá, jak s ním ve finále naložil. Lokace se tu střídají v poměrně šíleném množství (venkov, město, samota, škola), za což film cením, byla to totiž vcelku drsná jízda, ale na druhou stranu je u lokací znát značná nevyrovnanost z hlediska divácké zábavnosti. Třeba venkov má dobrý rozjezd, město je pak pěkná gore šílenost, ale naopak škola je už extrémní slabota a sama o sobě hrozně náhodná. To jde pak u mě samozřejmě film nahoru a dolů. Co mi pak u Zlo si umí počkat vadí asi nejvíce, je nahodilost scénáře, který příliš nevysvětluje a sází jednu věc za druhou, jak se mu zlíbí. To potom dochází k random nelogickému chování postav a rozhodnutím, kterým ani za mák nerozumím. Mně tohle zkrátka nesedlo a nedokázal jsem se přes to během celého filmu přenést. Je to snad kvůli rozdílné mentalitě v Argentině? Nevím, ale za sebe můžu říct, že jsem si film neužil tak jako ostatní. Vyhodnocení: Ten pes mě dostal asi úplně nejvíc ()

Hashirama

Zábavná polízanice, jíž dodává kouzlo hlavně to, že se odehrává v té největší prdeli té největší prdele, jakou snad jde vymyslet, a to, že si tvůrci rozhodně neberou žádné zbytečné servítky. Přece jen právě horor je žánr, kde servítky nemají co dělat, na což současná angloamerická pasociální garnitura ochotně pozapomíná. Díky výše zmíněným atributům má film naprosto parádní atmosféru, kterou se nebojí pravidelně prokládat nečekanými brutalitami a animální hnusotou. Nebál bych se konstatovat, že těch pár ryze hororových momentek je skutečně něco, co se jen tak nevidí. Pocit bezvýchodnosti, malosti tváří v tvář nezastavitelně se šířícímu zlu a stále se prohlubujícího marasmu film navozuje jak přísně rozvíjeným námětem, tak neotřelou volbou prostředí, tak vtahujícími záběry, tak minimalistickým vykreslením postav. Vše je to zdánlivě velmi prosté, ale vše to bezvadně funguje. Prostě Patagonie smrti 3: Perrón a Pinochet contra Inferno. Škoda jen, že ve zvoleném konceptu v duchu “méně je více” ty vyloženě vypečené žánrové hody prostupuje patrné množství hlušiny, která sice po zhlédnutí hezky zraje, nicméně při sledování může dost nudit, a také dokáže průměrného evropského diváka iritovat svým naturelem, kdy to nejlepší, co zdejší postavy svedou, je chytnout amok (jak je ostatně známo z libovolné latinskoamerické produkce. Doporučuji třeba stěží dokoukatelný mexický hovnopád Oscuro Deseo, který však všeobjímající demenci vynahrazuje solidní dávkou erotiky). Nicméně v kontextu současného hororu je to takzvané matadero de puta madre. 7,5/10 ()

messi@h

Nejsilnějším hororovým okamžikem je útok psa na malou holčičku a divák si v tu chvíli říká - a teď se to rozjede. Chyba lávky, místo toho hlavní hrdina a lidé okolo začnou zmateně běhat sem a tam a hystericky pokřikovat, takže nadějně nastartovaná scéna přijde úplně vniveč. Bohužel, takhle je to s celým filmem, jeho závěrečně zúčtování se Zlem je natočené ještě hůř. Celkově na mě Zlo si umí počkat nepůsobí dojmem živoucího světa a živoucích hrdinů - celé je to takové umělé a hloupé, včetně postav. V odlehlé vesnici prakticky všichni vědí, jak se chovat k démonům a posedlým (ačkoliv se podle toho pak nikdo neřídí), jako by se to učilo někde v první třídě. A když už někde posedlý je, na první pohled ho poznají a volají "čističe z ministerstva" (zřejmě Ministerstvo pekla a démonologie...). Takhle bych mohl ještě chvíli pokračovat, ale místo toho jen krátce shrnu - tenhle film opravdu není dobrý. ()

ANTYCHRYST

Hniloba je všude:) a děti:) hodně času je to o ničem..nějaký zapadakov a 2 neherci..ale oteklej hnijici tlustoch je hodně dobrej..rozhodně bych se ho nedotknul..některé scénky se toho nebojí a jedou slušné hard gore..škoda že to celé nemá lepší drive... 55% ()

movemat

Na jednej strane skvostne bizarné, na druhej strane bez ladu a skladu. Akoby tomu chýbal aj úvod, aj záver, aj plno scén zo stredu. ()

TOMEK17

6/10. Mohl to být velmi dobrý film, ale stále to není špatné a mnohem lepší než velkorozpočtové filmy z tohoto Halloweenu. Doporučuji všem milovníkům hororů, ale ne slabším. Z některých scén vám  v tomto filmu spadne čelist. Chvílemi jsem musel přetáčet, abych zjistil, jestli se to opravdu děje!!! Takže ano, dobrý pokus a dobrý příběh, ale přál bych si, aby měli lepší rozpočet a aby VŠICHNI pořád nekřičeli, zvláště hlavní postava. Mohlo to být 10 z 10, ale myslím, že to není, lidé mu dávají hodnocení 10 hlavně kvůli jeho šokové hodnotě a krvavosti!!! Doufejme, že příští Runga bude mít lepší rozpočet. Doporučuji pouze fanouškům hororu. ()

Venom666

Když zlo číhá je celkem originální horor, má skvělé pasáže, ale celkově mě až tak neoslnil jako mé kolegy hororové maniaky. ()

Mamlas odpad!

Naprostý režijní bordel. Jacýsi vidláci tam chodí, čumí, jezdí starým křápem a furt po sobě řvou, bo mají problém s jakýmsi zlem. Vůbec jsem nechápal, o co jde nebo kam to jako směřuje. Ocenit lze několik hezkých mordů, ale když je všechno ostatní kolem jen bezobsažný amatérský guláš bez ladu a skladu, tak co s takovým filmem? Nedodíváno, vypnuto. ⬇️ 8% ()

xxmurphyxx

Chcem viac, chcem kurva viac. Chcem pokračovanie. Chcem prequel. Pretože minimálne načrtnutý lore je tá najväčšia chyba tejto pecky ( ok, sem tam tomu moc nepomáha ani jeblé, skratové a nelogické chovanie postáv, ale tomuto filmu to mile rád odpustím ), čo je na jednej strane blbé, lebo človek poradne nevie vo co go, no na strane druhej to drží človeka neustále v napätí a očakávaní. Celé je to strašne divné, bizarné, šialené a tak neskutočne chutné. Herci si idú svoje a ich neopozerané tváre spolu so solídnou kamerou a dunivým, basovo zameraným hudobným podmazom tomu výdatne pomáhajú. Gore tu je už len povestná čerešnička na torte. Všetci fanatickí psíčkari a rodičia malých detí určite ocenia jednu obzvlášť chrumkavú pasáž s havkom, ktorú som síce očakával, ale jej prevedenie a načasovanie mi aj tak slušne rozkopalo gule. Spomenúť musím aj pasáž so sekerou, alebo prenášanie tučka, alebo... tých pasáží tu je fakt dosť. Po všetkých tých generických, nudných, sterilných a bezduchých hovnách z holywúdu, kde už niekoľko rokov vykrádajú sami seba a točia pokračovania pokračovaní je tento hutný masaker pohladenie na duši. Argentina to zabila. Horor roku bez debaty. ()

Facerr

Pár hysterických argentinců, démon stěhovavý, něco málo nechutných scének a dohromady ukrutná nuda. Byla by to hodina a půl ztraceného života, kdybych někdy prostě jen nepřetáčel. Tohle byl fakt horor, ale vůbec ne proto, že bych se u něj bál. ()

kacir

Tak ukričaného, sprostého, debilného, vlastne celkovo prijebaného chlapa ako Pedro už nechcem vidieť. Film, ktorý akurát vytáča stupídnymi dialógmi. Ale ten pes ma dostal, tak hviezda za neho. Inak ultra kokotina! ()

Dombzila

Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení a přidávám čtvrtou hvězdu. Ostatně moc toho nemám co vytknout. Solidní surovost, skvělé masky a efekty, pěkné prostředí a v neposlední řadě rovnou několik úžasných scén. To vše tenhle film obsahuje. První hodina k tomu vyloženě výborná, jenže ke konci to bohužel tak trochu upadlo a začalo se lehce táhnout, což je dost škoda. I přes to When Evil Lurks vřele doporučuji a za zhlédnutí rozhodně stojí. 70 % ()

Sebule

Originální argentinská pecka, která je skvělá ve své zvrhlosti, hereckých výkonech a překvapení. Velice nepříjemná atmosféra, nešetří se nikdo, děti, zvířata, dospělí, prostě všichni. Hodně wtf momentů, kdy člověk skoro nevěří svým očím. Kámen úrazu je ale příběh, který je někdy chaotický a hodně věcí není vysvětleno. Což je za mě škoda, člověk čeká, co se z toho vyvine a vlastně je následně trochu zklamán. Zase na druhou stranu člověk neví, co se přihodí, ten chaos je plus a zároveň mínus. Ve výsledku je to ale velmi dobrý horor, který vnesl svěží vánek do tohoto žánru. Hodnocení: 8/10 ()

Easykill

"Zlo má rádo děti a děti mají rády zlo." Neskutečně příjemné (téměř) zakončení roku! Čekal jsem kvalitní materiál a taky ho dostal! Demián Rugna nás už v roce 2017 příjemně překvapil svým Aterrados, ale tady v When evil lurks jde do jiných rozměrů a výšin. Příběh je sice jednoduchý, ale atmosféra se buduje hned od začátku a je parádní. Herecké obsazení a výkony v absolutním pořádku. Scénář nikde nijak extra nepokulhává a na některý scény člověk jen tak nezapomene! Minimálně dvě scény kde se absolutně povedlo na 100% využít diváckého překvapení. Nechci spoilerovat ať to někomu nepo*eru, tohle je prostě v topu! Do plusu jde i skvělá hudba a povedený gore! Občas jsem si vzpomněl i na evil dead. Za mě největší překvapení roku, možná i horor roku (nebo mezi ně minimálně patří). ()

uhlerado

Hororik z ľazov španielsky hovoriacich podivinov. Úvod, kedy sa musia zbaviť Boomera (left4dead) s hnilobou v tele, je komický a celý film je záhadný až je to originálne. Nechajte sa prekvapiť, jazda bude veru... Po Barbarian druhý naj horor roka. Tretí je asi Talk to me ()

Feferonka1

Joooo další nový způsob servírování zla. Kdo se v teto tematice vyžívá, tak si bude chrochtat. Žádná nastrojená sragora,proste dítě nedítě :) kosej to tam jak má být. :) :) ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)