Osobitá herečka a šansoniérka se ohlíží za spletitou cestou z rodné Marseille přes Ženevu až do Brna a nakonec do Prahy, kde se dodnes věnuje tvůrčí a charitativní práci... Francouzská herečka, rodačka z přístavního města Marseille se rozhodla, že se za svou láskou, dnes už legendou českého filmu a divadla Bolkem Polívkou přestěhuje do komunistického Československa. Větší zlom, větší skok do neznáma se v jejím životě jen těžko mohl stát. Chantal Poullain je dnes českou veřejností vnímaná především právě jako žena Bolka Polívky. Ve skutečnosti je ale především vynikající herečkou a ženou angažovanou v charitativní činnosti. Právě na to se zaměřil režisér G. Agathonikiadis, jehož dokument ale zároveň neopomíná okolnosti, které ji do Československa přivedly a kvůli kterým se rozhodla zde zůstat. (Česká televize)

Annaroz

Málo kdo umí udělat fakt dobrý dokument. Tady se to opět moc nepovedlo. Pochvalné řeči kolegů a přátel, trochu jsme se dozvěděli o rodině, o tom že se na první pohled zamilovala do Polívky (proč se rozešli už ne) a o tom, že miluje syna. Letem světem zmíněná charitativní činnost a hlavně vyjmenování všech divadelních incenací ve kterých hrála. ()

ostravak30

George Agathonikiadis má dost zvláštní přístup k dokumentu. Sám se v něm objeví jako ten zpovídající, který ale pokládá dost nevšední otázky a moc se nepídí po průniku hlouběji. O Chantal Poullain se tak ve zkratce dozvíme to nejzákladnější, tedy jak se dostala z demokratické Francie do komunistického Švýcarska. O rozchodu slavné dvojice padne jen zmínka, že proběhl. A pak už se systematicky vyjmenovávají díla, kde se tato herečka objevila. A samozřejmě nesmí chybět řada vzpomínajících kolegů. Trošku mi to přijde jako neúplný dokument, který tuto osobnost nepojmul komplexně, ale sjížděl jen po povrchu. A krom zmíněné charity a konkrétních představení nám nenabídl nic, co bychom už nevěděli. ()

papilon395

Dokument o noblesní ženě s mimořádným osudem, která v naší zemi zanechala výraznou člověčí stopu. Upřímně jí přeju francouzský Řád čestné legie. ()

• Píseň, kterou si zpívá v úvodu Chantal Poullain, je populární francouzská píseň „J'attendrai“, kterou poprvé nahrála Rina Ketty v roce 1938. Velice populární se stala během 2. světové války. Jedná se o francouzskou verzi italské písně „Tornerai“, jenž je velice populární v Itálii. Francouzský text napsal Louis Poterat a píseň „J'attendrai“ zaznamenala okamžitý úspěch. (sator)
  • Dokument provází citace z knihy „Chantal – Život na laně“ od autorek Michaely Zindelové a Chantal Poullain. (sator)