Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

H4daon

První díl byl katastrofa, a tak moje očekávání pro druhý díl byly, no abych pravdu řekl nebyly žádné. Čekal jsem, že to bude ještě větší katastrofa než první díl. Kupodivu je to pořád katastrofa, ale přišlo mi, že to bylo stravitelnější než první díl, ale možná za to opravdu může to, že jsem nic od filmu nečekal. Zack Snyder se rozhodl dokonce dát i asi minutu a půl každé postavě, kde se dozvíme o jejím backgroundu, klobouk dolu, minuta a půl super. Ale každopádně furt to bylo tak málo, že je vám absolutně šumák, která z postav zařve a která ne. Největší pokrok byl, že se Zack naučil ostřit kameru, takže bylo chvílema i něco vidět. No zpomalených záběrů a výbuchů tam bylo tolik, že jsem chvílema přemýšlel, jestli náhodou tu víc jak hodinovou bojovou sekvenci netočil Michael Bay. Ano Zack se opravdu řídil heslem Michaela Baye: „když nevíš co, dej tam výbuch“. Film stejně jako první díl nefunguje, postavy jsou plochý a víceméně těch pozitiv spočítáte na prstech jedné ruky. Na konci filmu jsou sice nechaný otevřený dvířka pro třetího brášku do rodiny, ale moc nepočítám s tím, že by to Netflix Zacku Snyderovi odklepnul. ()

kosacOne odpad!

Nevím co je větší utrpení. Poslouchat přes dvě hodiny Okamuru s Babišem, nebo toto? To se jednomu může zdát sebevražda, jako nejlepší řešení. ()

Mrsina

Je to špatný film, to ano. Spousta nesmyslů, nelogičností, protimluvů, špatné choreografie a prostě WTF momentů, jako například pití vody, které přišlo naprosto odnikud nebo předávání vyšívaných šál protkané opěvovanými slovy, když přitom vesničané ty bojovníky vůbec neznali, jelikož neřekli do té doby půl slova ani nijak jinak se neprojevovali. Za to ale celé může především podělaný scénář. I přes to ale odmítám to nazvat totálním průserem, protože to stále mělo slušný vizuál i hudbu a, narozdíl od první části, kde jsem v druhé polovině doslova usnul a nepamatuju si z toho ani ň, tohle mě bavilo po celou dobu. ()

Polux

4/10 | Enfant terrible současné blockbusterové produkce znovu zasahuje a je to nepřekvapivě zase tak mizerné jako posledně. Jako nezamýšlená reklama na Lucasovu originální i prequelovou trilogii, kterými si divák spraví náladu a uklidní nervy po zhlédnutí finále Snyderova dvojitého majstrštyku, to funguje náramně. Jako samostatný film, pozvánka k případným prodlouženým verzím obou dílů, natož etablování nové silné značky, to selhává v podstatě na všech úrovních. Nepatrnou výhodou tady jen je, že po jedničce už divák přesně ví, co jej ve dvojce čeká a nemine. | Nezajímavý worldbuilding, předvídatelný děj, generický audiovizuál, po stránce art designu prakticky jedna velká vykrádačka kdečeho ze SW, případně dalších sci-fi filmů (ani černá díra z Interstellaru nezůstala ušetřena:-)), šablonovité postavy s charismatem v záporných hodnotách, u nichž nemá cenu si zapamatovat ani jejich jména, natož minulost, motivace nebo cokoliv jiného, zbytečné flashbackové odbočky pouze natahující děj, rezignace na sebemenší přítomnost humoru (velká chyba), patetické dialogy o odvaze a sebeobětování, wtf momenty (partička fidlalů, zaskakující za Holkenborga přímo na scéně, mě upřímně rozesmála) a samozřejmě tuny zpomalovaček (nová vychytávka z minula - zpomalovačky ve zpomalovačkách - nechybí ani tentokrát, ou jé:-)), které se ve filmu vyskytují naprosto nahodile, tudíž emocionální dopad na diváka se u nich limitně blíží nule. Nic z toho tady po předchozím filmu nepřekvapí. | Co ovšem nepříjemně překvapí je fakt, že po úmorné dvouhodinové verbovačce postav v jedničce se Snyder ve dvojce hned po úvodních titulcích nevrhne rovnou do akce, ale stráví další hodinu zbytečným agrofetišem, dojemným sbližováním a hrdinskými proslovy, než konečně vítězoslavně dojde na (slow-mo) střelbu, výbuchy, šermovačky a otrocké citování bitvy o Geonosis/Coruscant obecně. Akce a bitek je sice ve dvojce o poznání více, ale svým provedením jsou stejně rutinní a bez nápadu (které by nepocházely odjinud) jako v jedničce. Nadále platí, že v rámci produkčních hodnot z celého ohňostroje marnosti nejlépe vychází Holkenborgův OST, což je trestuhodně málo. Dílo zkázy dokonává otevřený konec, veledůležitě naznačující, že Snyderova šoková terapie ještě nedosáhla svého vrcholu (respektive dna:-)). | PeZet ()

MegaKlatic odpad!

Pan Snajdr zase natočil hodinu bandu farmářů co sklízí seno. Druhá hodina je nějaká rádoby akce kterou každej už viděl v každym Star Wars filmu. Slow motion záběry na každym kroku to akorát kurví, protože jsem fakt nemusel vidět jak se sklízí pšenice v ULTRA HD 4k 280fps slow motionu. Snad se na ten třetí díl Snyder vysere a na ty directorts cuty taky, protože tim akorát kazí akční filmy. ()

RadaRAW

Za prvé chci od netflixu, nejlépe peněžně nahradit čas který jsem právě ztratil a za druhé seberte někdo Snyderovi nárok psát scénář. ()

Tomulka

Rutina, rutina, rutina. Tohle vidět na déčkovém DVD , které se přiživuje na blockbusteru, tak dám odpad  a neřeším, ale toto je od Z.S. to má být něco více.  Plně souhlasím s vyjádřením Lima. To snad natočila a napsala A.I. Já vůbec nechápu jak tohle mohl stvořit Zack Snyder?!?!?! ()

nitrak

Jak mě první film bavil, tak mě tenhle film nudil. V podstatě jak všichni píšou - první půlka sklizeň obilí, druhá půlka změť zmateného fightu s podivnými dějovými linkami. Měla to být asi výplň před finálním dílem, ale u druhé filmy trilogií se dají dělat zajímavé, viz. např. Matrix 2. Za nově vymyšlené střely, které nemají podobu ani kulek, ani střel z blasterů a je radost se na tu střelbu dívat, dávám o trochu lepší hodnocení. ()

VesVes

Nedokoukáno a je mi to jedno. Fakt nudná bída. Sečení obilí ve zpomalených záběrech byl vrchol mé trpělivosti. Asi nejzábavnější byly jen flashbacky jednotlivých členů té partičky. Škoda no, jednička byla o něco lepší, potenciál to mělo, ale někdo tady něco hooodně zkazil. ()

Woitisek

O tomto pokračování vesmírného sci-fi počinu od pana Snydera nejde snad říci nic jiného, než ho jedna ku jedné přirovnat k prvnímu dílu. Všechna témata, co se zde řeší, působí opět velmi ploše a dost chudě pojaté. Ani jeden z herců zde není schopen ten bídný scénář zachránit. Ta akce je prostě ošklivá na pohled a znovu přítomný přehršel slow motion scén tomu ani náhodou nepomáhá. Je to naprosto to samé, co jsme viděli před pár měsíci. Pro zhlédnutí následujícího filmu nevidím jiný důvod než pocit jakési ucelenosti, byť můj případ. Nejméně zajímavé sci-fi v mém obzoru. ()

flyer.nick odpad!

Kůň táhne vznášedlo, hipogryf bojující s kosmickou lodí, sklizeň obilí natočená jak totální řež, divná choreografie bitek, scénář nedávající absolutně žádný smysl, všechno předvídatelné jak u Tlapkové patroly a na konci nečekaně nabídka na další díl, který už ale nikdo nechce... K tomu se už nedá nic říct, Snyder je úplně v háji. Prostě stejně blbé jako jednička, jen s trošku více světelnými meči. R-kovou verzi asi vynechám. ()

Bordeliuz odpad!

Pro ty, co jim nestačilo slow mo, přidávám i popisek: Mouku je možné umlít z každé obiloviny. Především pak pšenice patří už od pravěku k těm nejčastěji používaným. A na pomyslné špici popularity mezi obilovinami se drží dodnes. Umlít však mouku není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Kromě pšeničné mouky je oblíbená také žitná, která se využívá především k přípravě chleba. Známá je rovněž špaldová mouka, vhodná do sladkých i slaných těst. Mouka se dále vyrábí například z ječmene, kukuřice, pohanky, rýže či sóji. Ale i z jiných dostupných surovin. Cesta zrna je dlouhá a začíná v násypce. Odtud vede do čistírny, kde dochází k oddělení nečistot. Čisté zrno končí v koukolníku, následuje průtoková loupačka. Zrno je dále přemístěno do sila šrotové stolice a zde dochází k postupnému vymílání několika chody. V průběhu vymílání se odděluje jádro od obalu, čímž vznikají otruby, hrubá krupice a prvotní mouka, která je dále zpracovávána. Zjednodušeně řečeno, mlýnské zpracování spočívá v narušení obilného zrna a umění oddělit od sebe jeho jednotlivé části. Ty mají odlišné jak uživatelské vlastnosti, tak i nutriční obsah. Tyto části – kromě celozrnných mouk – se finalizují na hotové výrobky. Mlýnská technologie je postupně rozemílá a třídí. Vlastnosti výsledných produktů se odvíjejí především od vlastností zpracovávaných surovin. Aby se ke spotřebiteli dostal pouze nekvalitnější produkt, prochází mouka ještě posouzením kvality jakosti. To se dělí na senzorické (barva, chuť, vůně a konzistence) a laboratorní (obsah vody, popela, tuku a granulace).  možné umlít z každé obiloviny. Především pak pšenice patří už od pravěku k těm nejčastěji používaným. A na pomyslné špici popularity mezi obilovinami se drží dodnes. Umlít však mouku není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.   Kromě pšeničné mouky je oblíbená také žitná, která se využívá především k přípravě chleba. Známá je rovněž špaldová mouka, vhodná do sladkých i slaných těst. Mouka se dále vyrábí například z ječmene, kukuřice, pohanky, rýže či sóji. Ale i z jiných dostupných surovin.   Cesta zrna je dlouhá a začíná v násypce. Odtud vede do čistírny, kde dochází k oddělení nečistot. Čisté zrno končí v koukolníku, následuje průtoková loupačka. Zrno je dále přemístěno do sila šrotové stolice a zde dochází k postupnému vymílání několika chody. V průběhu vymílání se odděluje jádro od obalu, čímž vznikají otruby, hrubá krupice a prvotní mouka, která je dále zpracovávána.   Zjednodušeně řečeno, mlýnské zpracování spočívá v narušení obilného zrna a umění oddělit od sebe jeho jednotlivé části. Ty mají odlišné jak uživatelské vlastnosti, tak i nutriční obsah. Tyto části – kromě celozrnných mouk – se finalizují na hotové výrobky. Mlýnská technologie je postupně rozemílá a třídí. Vlastnosti výsledných produktů se odvíjejí především od vlastností zpracovávaných surovin.   Aby se ke spotřebiteli dostal pouze nekvalitnější produkt, prochází mouka ještě posouzením kvality jakosti. To se dělí na senzorické (barva, chuť, vůně a konzistence) a laboratorní (obsah vody, popela, tuku a granulace). () (menej) (viac)

Vampiroza

Opět opera. Part one byla víc ukázková a svižná, part two má zase lépe koordinované akce a vylepší vyprávění. Doufejme že fandom bude silnější než hejtering a bude třetí část. I'm reeeeady ❌❤️❌ ()

Raid91

Zklamání a horší než první díl, první díl se mi líbil mnohem více a od pokračovaní jsem čekal lepši zakončení. Tady se mi zdá, že se vše pomalu rozpadá Zackovi pod rukama. Dva plusy: Ed Skrein a konečně alespoň nějaký pořádný sword fight. Jestli bude třetí dil a nebo snyder cut tak tomu určitě šanci dám, mám prostě pro tenhle typ filmu slabost a dobře se u toho clovek odreaguje. ()

Stingray

Co jsme to tedy viděli: Slow motion . 40 minut představování postav na, které jsme minule koukali přes dvě hodiny. Epickou pětiminutovou slo-mo senoseč. Vesnickou slavnost, kde byly vysvětleny role a charaktery postav, na které jsme minule koukali přes dvě hodiny. Slow motion Hodně plačících lidí. Slow motion Královraždu v kotelně, za doprovodu smyčců. Slow motion Epickou bitvu o dvě stodoly, která trvá skoro hodinu a většinou skoro nevíte kdo odkud a na koho střílí. Slow motion Robota s parohama. Slow motion “Hvězdu smrti” s kotelnou na uhlí, která nemůže střílet - protože OBILÍ!! Slow motion Robota bez parohů. Slow motion Hodně dobře načasovanej výbuch. Slow motion Souboje se ( nevimpřesněcotobylo) světelnými meči. Slow motion Kluka s nožíkem. Slow motion Smrt několika postav, který nikoho nezasáhnou ač jsme na ně koukali už skoro přes tři hodiny. Slow motion Leteckou bitvu ( skoro jsem na ni zapoměl) někoho s někym, která tam byla jen asi aby na ni přeživší vidláci mohli čumět. Slow motion Náckovskýho záporáka co se chlubí jizvou a většinu bitvy někam běhá. Slow motion “Hrdinku”, která střelí dítě a nevá vykydlit výtah plnej zdravotníkû. Slow motion Nějakej clifhanger na konci, kterej ale asi už nikoho nezajímá. Zacku jdi do prdele a klidně ve slow motion… ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

včera

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)