Geniální, ale upjatá Anne (Awkwafina) posedlá soutěžním pořadem, a její sestra-ztroskotanec Jenny (Sandra Oh), musí vymyslet, jak splatit matčiny dluhy z hazardních her. Společně se vydávají na divokou jízdu napříč státy, aby získaly peníze jediným způsobem, jaký je napadá – proměnou Anne v opravdovou šampionku soutěžního pořadu. (Disney+)

Aljak

Spočiatku ma tento film celkom chytil a aj bavil. Som fanúšikom televíznych kvízov, takže talent Anne bol podľa mňa celkovo dobrý základ na zaujímavý film. Avšak potom sa do deju začali dostávať kadejaké trápnosti, na čele ktorých stála Annina sestra Jenny. A tak išiel celý potenciál filmu do kytek. Veľká škoda, lebo téma TV kvízov mala určite šancu vytvoriť zaujímavý a inteligentný film. Namiesto toho sa z toho vykľula takáto blbôstka, ktorá mala síce fajn posolstvo, ale ani to nezachránilo celkový dojem. 2* ()

kluk z Na

Tak jako neurazí. Je to pěkná storka o pořád nasraný Awkwafině(LOL) a její celkem zábavný sestře. Sama Awkwafina(LOL) se snaží o zamračený chlapský vtipy a moc jí to nejde a Sandra Oh je ve finále o něco širší postava. Nicméně na konci je happyending scéna a v titulcích se Awkwafina(LOL) i usměje. Navíc Will Farrell není na granát. To snad poprve v životě. Vlastně podruhé. Starsky a Hutch, tam byl dobrej. ()

Lacike

Film, ktorý celkom solídne funguje v tých vážnejších scénach ale akonáhle dôjde na humor, tak je to skôr trápne. Nečakane mi tentoraz nevadila Awkwafina. Dokonca mi bola prvýkrát sympatická. Asi preto, že úlohu bláznivej otravnej aziatky schytala jej sestra v podaní Sandry Oh. Ferrell bol tentoraz za príjemného moderátora a Schwartzman za parchanta u ktorého sa tešíte ako dostane na prdel. Je to taký divný mix komédia s občasnými vážnymi podtónmi. Príjemná jednohubka, ale zaokrúhlim to dole, lebo druhýkrát by som to rozhodne nedal. 5/10. ()

Arsenal83

Neurazí, trocha aj pobaví, taká oddychovka, ktorá neublíži nikomu, zároveň aj klasický komediálny produkt dnešnej nenáročnej doby, kedy ani herecké záškuby nikomu nevedia, a to je práve moment kedy sa Sandra Oh mení na Srandu Oh. Kto vie, či ňou trhá úmyselne. Každopádne je dobré vedieť, že kvíz majstrov máme vo všetkých kútov sveta, od Pekingu až po Soul, a sú dokonca fundovanejšie než taká naša kvízmajsterka Remišová, ktorá rieši náročné kvízové otázky zásadne odpoveďami, ktoré jej dáva moderátor. ()

sedm.1

Quiz Lady není film, který bych asi mohl někomu úplně vřele doporučit, jelikož ho doprovázejí dvě zásadní negativa, která se pak podepisují nad celkovou kvalitou celé této podívané. Za prvé, a to si dovolím označit dokonce až za vyložený průser, je obsazení obou ústředních rolí opravdu nesympatickými, až otravnými herečkami, které až doposud působily u filmy převážně jako přicmrndáváčky ve vedlejších rolích a zde jen potvrdily, že by bylo lepší, kdyby se k tomu po této zkušenosti zase pokorně vrátily, jelikož prostě ani jedna z nich film utáhnout jakožto ústřední hrdinka nedokážou, i když trochu na jejich obranu lze i říct, že ani ty jejich tuctové, nezajímavé a nepřesvědčivé postavy jim nenabídli příliš příležitostí nějak vyniknout, nehledě na to, že v podstatě i všechny ostatní figurky v tomto snímku jsou takové podivínské karikatury, které tomu nikterak neprospěli. No a za druhé se samozřejmě jedná o zápletku, která krom nezáživnosti a až směšné předvídatelnosti nenabízí už nic dalšího, nehledě na to, že nedisponuje ani jednou jedinou vtipnou scénou, což není pro komedii také zrovna dvakrát nejlepší vizitka. A jelikož se zde nesetkaly s úspěchem ani pokusy o vyvolání emocí v nějakých těch pár nevěrohodně vyhrocených dramatičtějších scénách, tak nemohu jinak, než Quiz Lady označit za vážně mdlou, nevýraznou a naprosto nezajímavou podívanou, které nepomohl ani fakt, že byla inspirována skutečnými událostmi. ()

• Film sa natáčal v New Orleans (Louisiana, USA) a Los Angeles (Kalifornia, USA). Obdobie natáčania trvalo od 7. júna do 22. júla 2022. (Arsenal83)