Vodní svět Jakuba Krčína

Réžia:

Otomar Dvořák

Kamera:

Tomáš Ksandr

Vodní hladiny jsou magickými zrcadly. Jedno nebe nahoře a jedno dole – to je dokonalý obraz nekonečna. V hlubinách vod spí zakletý čas. Vypráví se, že rybníkář Jakub Krčín uzavřel smlouvu se samotným ďáblem, aby pronikl k nejhlubším tajemstvím vodního světa. Pod touto bájí se skrývá pravda o muži, jenž svedl zápas se zemí i vodou, aby do ní vtiskl pečeť své nezměrné vůle. S naším filmovým štábem studia J.O.P. jsme se vydali po Krčínových stopách; od Kolína, kde jeho příběh začíná, až do Obděnic na Sedlčansku, kde jeho příběh dosti tajemně končí. Hovořili jsme s historiky a odborníky, navštívili jsme muzea, tvrze a zámky, zamýšleli se na březích unikátních vodních děl. (CS Mystery)

ostravak30

Je to stejné jako s Janem Žižkou z Trocnova. I za tímto seriálem stojí Otomar Dvořák. Dozvíme se o životě slavného rybníkáře opravdu hodně, možná všechno, včetně různých pověstí. Navštívíme spousty rozličných míst. Na druhé straně by seriál mohl mít menší počet epizod a delší stopáž a působil by zajímavěji. Takhle je až moc roztříštěn a vyprávění je zbytečně rozvláčné. ()