Lee Doo Na!

Južná Kórea, 2023, 7 h 2 min (Minutáž: 42–50 min)

Mladík se snaží zvládnout náročné studium na vysoké i trable v osobním životě. Situaci mu ale vůbec neulehčuje to, že bydlí s bývalou hvězdou korejského popu. (Netflix)

Timothy

V životě není šťastných konců?! Život je hořký. Duší ještě malá holka s roztříštěným srdcem, obtěžkaným zdánlivou chybou, kterou však tento idol svět neodpouští, závislá na tom jediném, který jí kdy dal šanci zaháčkuje do svých spárů Mirka Dušína. Jednoduchá linka protkaná hnusem a blátem zákoutí K-popu, upřímnými kamarády a nadějí, že i z pekla vede cesta ven. Nevede. Možná. Zatraceně sexy Suzy, překrásná Ha Young a roztomilá Se-wan Park vévodí tomuto jemnému zkoumání dvou naprosto rozdílných světů, kde téměř nikdy neexistuje budoucnost. Kde se konečně dozvíme, že chodit světem s jizvou na srdci a normálně fungovat xy let není divnost ani slabost. A kde pochopíme, že společnost je větší, než ty hory co láska přenáší. A nebo? ()

Felisr

Pozor SPOILER. Uvedený obsah seriálu vynechal ústřední bod, se kterým všechno stojí a padá, a tím je odvrácená strana k-pop showbyznysu. Aneb koho jednou peklo schvátí, mezi běžné lidi už nenavrátí, zvlášť když má šéfka spočítáno, kolik hodně miliónů by šlo z dotyčné ještě vytřískat. Že má syndrom vyhoření nebo nechce? Tak jí s milými právníky vyčíslíme náhradu škody, přes manažera nastíníme duševní, finanční i profesní likvidaci a ona chtít bude. Pojistíme si to omezováním osobní svobody. Tečka. A to seriál ještě nemluví o nekonečném drilu, dietách a dalších svinstvech v oboru. Palec nahoru za odvahu tvůrců pustit se do tohoto tématu. ()

Stifmeister

///   Konečně opět krásně natočený a napsaný korejský romcom, který opravdu stojí za Váš čas. Už od první epizody jsem byl naprosto pohlcen. Obě hlavní postavy hrají opravdu přesvědčivě, obzvláště emoce v posledních částech. Přesvědčivé výkony mají i ostatní vedlejší postavy, čímž povyšují laťku výše a výše. Když už jsem zmínil poslední epizody, měl bych zmínit i open ending. Osmá a devátá epizoda se mnou upřímně poměrně zamávala. Doufám, že dle komentářů a teorií na internetu, a mého vlastního vnitřního uspokojení, vše ve "fiktivní budoucnosti" dopadlo dobře a Doona našla cestu zpět ke své lásce. Ale třeba se mohu pouze mýlit a tvůrci si nechávají zadní vrátka pro druhou sérii, která by upřímně byla opravdu neočekávaná. Když to vše shrnu - hudba, emoce, výkony herců, pointa, příběh, ending ---> za mne parádní počin, který ve mne opět rozžhavil plamínek radosti a chuti pro další podobné a skvělé seriály, které se každým rokem v Koreji rodí. |9/10| ()

bulinka

Parádna hra s divákom. Spomienkové útržky Doony zvyšujú zvedavosť diváka vedieť viac. Dejom, vizualizáciou, ako aj scenárom sa odlišuje od klasických k-drama, ako ich poznáme. Suzy Bae bola pre mňa prekvapením, že sa pustila do niečoho vážnejšieho, psychologicky náročnejšieho. Yang Se-Jong bol dokonalý. Naposledy som ho videla v 30 but 17, kde bol fajn, ale tu prekonal moje očakávania. Vie byť vtipný, ale aj neskutočne precítiť vážne scény.  Tie vzťahové/ kamarátske a vtipné scény človeka príjemne bavia, no práve postava Suzy Bae ukrýva v sebe tajomstvá a príbeh. A práve tu treba spozornieť a sledovať, prečo žije tak ako žije a teda nahliadnuť do jej minulosti ako členky K-popovej skupiny. A tu sa dostávame do tajných miest, do ktorých bežný človek nevidí. Kto trochu vie ako vznikajú K-popové skupiny, tak nie je prekvapený. A to, že kvôli jej malému "prešľapu" ju vlastne šupli na samotu do ticha, kde o nej nik nevedel, nie je tiež novinka v K-pop svete. Kto nevie o K-pope nič, odporúčam si najskôr niečo zistiť, aby ste vedeli, že ich život nie je žiadna sranda. A agentúry hudobného priemyslu majú v rukách všetko. Väčšina epizód v seriály šla pomaly, no plynulo. Až posledné dva nabrali rýchly spád, a teda divák sa musí viac sústrediť na dej, lebo každý záber môže znamenať skok v čase. Vo finále vidíme dvojicu obyčajných ľudí, ktorý vytvorili normálny pár a žijú spolu vs. ústredný pár, ktorý skončil neurčito... koniec je v podstate na divákovi .... čo mňa takéto konce vytáčajú...tak keby aspoň nejaký záber, že po x rokoch, keď jej skončí zmluva, čo by bolo... Seriál má atypických 9 epizód. Tvorcovia dej zbytočne nenaťahovali, aj keď ja by som nebola proti. ()

Vavča

Suzy v roli bývalé hvězdy taneční skupiny, Lee Doo Na bydlí v ošuntělém rodinném domku, který si pronajímají studenti. Jeden z nich Won Joon (Yang Se Jong) má sice do kapsy pořádně hluboko, ale srdce má na správném místě. Krásnou sousedku bere jako součást místní podivné scenérie, jeho vzpomínky a pocity totiž okupuje středoškolská láska se kterou znovu potká. Koho si nakonec Woon Joon vybere? Seriál má nejen velice sympatickou minutáž, ale skutečnou chemii mezi hlavním obsazením, solidní herecké výkony. Cameo, co má Lee Jin Wook je boží. Režisér dovedně skloubil romanci drama s určitou dávkou kritiky společnosti, show-business průmyslu. Jsem nadšen, protože žádný klopýtavý závěr, překombinování děje, nebo fillery, reprízovatelný seriál, pokračování podle mě není nutné . Viděno někdy listopad/prosinec 2023. ()