V septembri 1974 urobil známy terorista Carlos v Paríži ďalší zo svojich krutých a neľútostných atentátov, keď hodil granát do kaviarne plnej ľudí. O rok vtrhol do Viedne so skupinou ďalších teroristov na konferencii zemí vyvážajúcich naftu. Požadoval dvadsať miliónov dolárov. Postarší agent CIA Henry Fields, ktorý je doslova posadnutý Carlosovým dopadnutím, je odhodlaný zastreliť ho na letisku na vlastní päsť, nadriadený mu v tom však zabráni. O desať rokov neskôr je v  Jeruzaleme po dlhšej naháňačke zatknutý fotografujúci turista. Pri výsluchu, ktorý vedie skúsený agent Amos, vyjde najavo, že muž nie je Carlos, ktorému je neuveriteľne podobný, ale americký námorní kapitán Annibal Ramirez. Amos sa spoločne so svojim americkým kolegom Fieldsom snaží Ramireza prehovoriť k spolupráci... (TV Dajto)

Tiiso

Kanadští tvůrci mě předvedli celkem hezké překvapení filmem Hon na šakala. V celé té řadě šedivých snímků, které se na nás hrnou odevšad, zasvitl nějaký ten světlejší bod, lepší kinematografie. Hon na šakala nepostrádá napětí, drama, akci. Film je plný zvratů a nečekaných otoček. Některé scény (teroristická akce v kavárně, výcvik, překvapení na letišti) patří dokonce i k těm vynikajícím. Vysoce stylizovaná kamera, svým "lookem" půobí nevtíravě, neunavuje a navozuje zajímavou atmosféru, svým vyjímečným kompozičním snímáním. Hlavně netradičním používáním, širokoúhlého objektivu, který hraničí už s "rybím okem". Herecké výkony nejsou křečovité, přehrávané, celkem všichni sedí pěkně na pověstném průměru. Někdo občas zazáří více, někdo zase někde méně. Naproti kladům snímku se v opoziční straně ukazují nějaké ty zápory, kterou celkovou hodnotu práce snižují a degradují. Nesmyslnosti ve některých scénách (např. střílející Shuterland na domělého Carlose v řece), naprosto uspěchaný závěr, kde doslova režisér skáče z jedné scénky na druhou, jakoby chtěl řící: "užuž ať to mám za sebou." Právě dosti amatérsky znějící podslední čtvrtina shodila, celou dobu zamýšlenou čtyř hvězdičkovou odměnu, do šedivého průměru. Tím myslím tři hvězdy, protože bych byl velmi nespravedlivý, kdybych snímek odsoudil opravdu jen do zmíněného filmového průměru. To Hon na šakala dozajista není, umí pobavit, umí nám zadržet dech ve svých napjatých scénách a hlavné umí dát to co by měl každý film, vzpomínku na něj. ()

playboy_05

Minimalne od poloviny velmi solidni spionsky thriller...nemuzu se ale zbavit dojmu, ze to mohlo byt minimalne za hvezdu navic, hrat hlavniho hrdinu nekdo skutecne charismaticky...je smutne ze cely film tahnou dva vedlejsi herci. ()

maeb

Velice kvalitní a (pro mě nepochopitelně) opomíjený triller. Nenašel jsem žádnou podstatnější chybu v jakékoliv složce filmu. Naopak, skvěle jsem se bavil! ()

Pitryx

Poměrně řemeslně natočené s několika "stojatými" pasážemi. Děj víceméně akční, ale kvalit klasických "akčňáků" to nedosahuje. Herecké výkony odpovídají dílu. Prostě průměrný film pro průměrně oddechovou podívanou. ()

4k7

Možná propracovanější děj, ale celkově mi to přijde slabší než Šakal od Catona, který byl natočený ve stejném roce. Příběhy těchto dvou filmů se však rozcházejí a to je jenom dobře. Hlavním cílem je vycvičit dvojníka a udělat přesnou kopii teroristy přezdívaného Šakal, aby mohli originál šikovně zlikvidovat. Výcvik parádní, námořníkova mentalita se musela úplně změnit. Je vidět, že člověk nefunguje jako robot a to je nejvíc znát, když se má námořník vrátit do všedního života. Se svou rolí se natolik ztotožnil, že zpět do normálu se bude jen těžko vracet... Jenže stejně na mě film nijak extra nezapůsobil. Věřím ale, že své fanoušky si najde ()

elleyne

Mě tento film zaujal o mnoho víc, než Šakal s Brucem Willisem a Richardem Gerem. Scénáristicky velmi povedený, včetně konce. Herecké výkony taky dobré, včetně hlavní roleAidana Quinna. ()

Slunik

Naprosto úžasné, i přes skoro supermanovské výkony hlavního hrdiny uvěřitelné, nádherně natočené, prosté, civilní a přitom diváka uchvátí. Současné filmy si mají z čeho vzít příklad. ()

Renie42

Byla jsem k tomu přinucena se dívat. I když jsem v tom filmu asi třikrát odběhnula, tak jako šlo to. Některý scény trapný, některý nudný a některý se povedli. Pro mě průměr, ač se takovým druhům filmům vyhýbám. Ne úmyslně, ale přeci jen jsem na jiné témata a žánry. ()

subic

Zajímavý film a několika hluchými místy, které tak trochu rozptylují v pozornosti. Zkrátka pokud mám sledovat agenta, který má někoho dost, tak mě má děj držet celou dobu v pozornosti a napětí a ne mi dát možnost chvílemi snad i usnout. Nejzajímavější je asi ta pasáž kolem výcviku něco před polovinou filmu. V podstatě to byla ve své době i reklama na ve světě už populární, u nás začínající, paintball. ()

johnsnow

Tak zo zoačiatku som bol v rozpakoch, som čakal nejakú volovinu ale potom dočšiel výcvik ktorý bol kurva tvrdý a potom sa to už rozbehlo. Zostáva len dúfať, že pravý Carlos je za katrom a nie naopak. ()

vilik

Vynikající thriller...divím se, že jsem o něm neslyšel už dřív :) Napínavý, výborně natočený i napsaný...jen nesnáším takové konce :) ()

v3s

Přímo po filmu jsem měl dojem velmi dobrý, tak na 4*, ale když si to proberu zpětně, tak některé scény byly fakt hloupé a špatně natočené, jiné zas dobře natočené a vtipné, takže si to ty průměrné 3* zaslouží. Rozhodně jsem se u filmu nenudil a udržel si napětí i pozornost až do konce. A Sutherland a Kingsley jsou prostě boží. ()

Ygan

Docela dobrý nápad a možná i nabuchaný scénář, jenže to zpracování je takové dost televizní. Film je v některých částech nekomplexní - jakoby pokaždé točen s jinačí kamerou, náladou. Triky vtipné a dialogy bez nápadu, nezáživné. A co teprv říct na šedé, nesympatické postavy. Nejhorší je, že to nejvíc platí na postavu hlavní. Hrůza! ()

xpaja

Nenápadný "televizní" film a příjemné překvapení. Scénář sice není úplně dokonalý (s reálným Carlosem nemá mnoho společného) a najdou se slabší místa, přesto má film spád a nenudí. Ale ten výcvik nebo razie KGB jsou celkem přitažený za uši. Perfektní je především přerod osobnosti Annibala Ramireze, který se přiblíží Carlosovi více než by chtěl. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, jelikož je to ale spíš TV film a i větší akční blbosti tu mají lepší hodnocení dávám --- == 70 % == --- . ()