Parťačky

• Francúzsko Voleuses (viac)

Dvě zkušené zlodějky a nejlepší kamarádky už nebaví utíkat. Přijmou proto do týmu ráznou Sam, aby jim pomohla s posledním úkolem, který se od těch předchozích dost liší. (Netflix)

Enšpígl

Jako asi tady dokážu pochopit rozdílný hodnocení. Já budu patřit mezi ty spokojený. Ono to je takový žánrový gulšek, dělaný s jemným citem pro detaily nejen v žánru akce, ale především humoru a síle ženského přátelství, které se mě na tom líbilo asi nejvíc. Plus ty krásné free scény u dodávky tanec na hudbu, tam bych v té scéně hrozně rád hrál z toho šla svoboda a pohoda. Druhá složka co se mě líbila byl humor, ano sice ženský, ale kvalitní, třeba první nákup zbraní na Korsice a flirtovní předstevní zbraní mělo vtip. Melánie se tady nepouštěla do žádných velkých akcích, to nechala na mladší kolegyni a vlastně když vynechám střelbu a jeden fight dělán spíše pro vizuálno, tak to ani akční nebylo, ale přesto to mělo tempo a zábavnost. Myslím si že holky se tohohle filmu rozhodně nemusí bát a kluci můžou být v klidu nejedná se o 150x díl telenovely "ženská síla versus odporný chlapi", takže taky OK. Žánrovej gulášek kde křehká ženská duše je zabelená do jemné akce a síle přátelství a touze být obyčejnou ženskou. Moc příjemný pokoukání. ()

M.i.k.e

akčně komediální buddy heist jednohubka, která celou dobu balancuje na hranici fakt blbého a blbého/zábavného což se jí daří se střídavou úspěšností. Akce je ok, Mélanie s Adéle jsou fajn a občas je to i překvapivě vtipné. Nakonec je docela škoda, že to má skoro dvě hodiny díky čemuž tempo kulhá na obě nohy. Mít to o půl hodiny méně, mohla to být nadstandardní žánrovka, která by se klidně mohla měřit se svými mužskými protějšky (hlavně co se Francie týká)...60% ()

BOURQUE

Mélanie Laurent, najmä ako režisérka, išla na to dobre. Vedľa seba dala herečku Adèle Exarchopoulos, ktorou si rýchlo našla spoločnú frekvenciu. Mimo iné to je aj dôvodom, prečo chémia medzi ústrednou dvojicou vo filmu funguje tak dobre. Ďalším dôvodom sú comedy-based dialógy a s ním súvisiace scény (napr. menopauza) – slúžiace predovšetkým na pobavenie diváka – ktoré tieto postavy si jednoducho užívajú. (Danú dvojicu miestami dobre doplňuje aj Manon Bresch.) Avšak všetky ostatné veci, ktoré vo filme nájdeme, trpia problémami. Príbeh, a tým pádom aj scenár, obsahuje diery a nie vždy je vedený dobre. Film, vzhľadom k minimum akčných scén a krátkym hraniciam, ktoré stanovuje zvolená koncepcia príbehu, sa zbytočne približuje ku 120 minútam. Nepriateľský boss v podaní Isabelle Adjani nedostane taký priestor, ktorý by mal. A ešte je tu záver, ktorý by mohol byť trochu lepšie vypracovaný. Celkovo škoda, pretože krásna dvojica Laurent / Exarchopoulos ma svojou prirodzenosťou (niekedy som mal pocit, že tu nič nemusia herecky zahrať) dokázala pobaviť. P.S.: „Neprehľadný“ malý domček uprostred lesa je cool. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Anderton

Mélanie Laurent si tentokrát vyskúšala komerciu a cítiť, že viac ju baví nakrúcať scény o vzťahoch než tie akčné, ale aj na tie sa dobre pozerá. Na to, že sa tu v podstate do záverečnej tretiny skoro nič v rámci ústrednej zápletky nedeje, je film až prekvapivo rýchlo ubiehajúci. Poteší atypický humor, skôr sucho anglický, než aký poznáme z klasických francúzskych komédií. Trochu viac sústredenosti na hlavnú dejovú linku a mohlo ísť aj o kúsok, ktorý si človek rád na odľahčenie pustí kedykoľvek. V tejto podobe ide o jednohubku. ()

FIAT 500

Krásný scenérie, několik velice dobrých scén (nákup zbraní na Korsice, postřílení gangu kdesi v Itálii i skoro závěrečná přestřelka v Paříži), výborná chemie mezi dvojicí hlavních hereček a samozřejmě má krásná milovaná francouzština. A pak přijde posledních cca pět minut a vy se jen ptáte - do pr*ele, k*rva fix proč? Netvrdím, že tohle byl do té doby film na 5 orionů, který bych si po čase pustil znova, ale solidní jednohubka, co baví... Ale zabít to takhle na konci, to chce fakt koule... Tři oriony, a to mám Mélanii Laurent a hlavně Adele Exarchopoulos opravdu hodně rád... Velká škoda toho konce... ()

• V čase 01:16:28 si můžeme všimnout u Carole (Mélanie Laurent) mikiny se zipem z limitované edice Adidas a Gucci, kdy se tyto dvě značky spojily pro sezónu 2023. (Arnyfe)