Pohřešovaná: Případ Lucie Blackman

• USA Missing: The Lucie Blackman Case (viac)
USA / Japonsko, 2023, 81 min

1. července 2000 zmizela v Tokiu jednadvacetiletá Lucie Blackman z Velké Británie. Pátrání pak přitáhlo velkou pozornost a zároveň začal i neúnavný boj za spravedlnost. (Netflix)

babuška

sériových vrahů nebo násilníků je až přehršel, tento film ukazuje, že jsou všude po světě, a vzdává čest a tichou vzpomínku na všechny oběti těch zrůd, nejni to sice nový téma, ale je to k zamyšlení, je o animalních pudech které si v sobě neseme, a co se stane když vylezou na povrch, když v nás udusí naše smysly pro úctu k jiné lidské bytosti,  škoda takový krásný mladý holky ()

Marrakech86

Další z mnoha desítek dokumentů v tomto případě narychlo nafilmované a místy nudné. Jako rodič chápu snahu otce, který v tomto případě měl dostatek finančních prostředků, jinak by normální člověk nemohl udělat takový rozruch kolem. Lucie byla v tomto případě bohužel "naivní" puberťačka, která se nachytala a draze na to doplatila. ()

Bozvav

Ve zkratce se událo toto: mladá a zjevně pitomá holka, jela do cizí země dělat hostesku (samo o sobě nevinné povolání, které je ovšem spojeno s jistými rizky od mužů, kteří si pletou hostesky s prostitutkami) a navíc jela s úplně cizím chlapem kamsi do paďous a do jeho bytu. Riziko, které toto naivní počínaní s sebou nese, se jí vymstilo. Takových příběhů, kdy se nechá mladá naivka oblbnout drahým autem a velkým světáctvím, je mnoho. Toto ovšem nedopadlo dobře. Pozůstalým budiž útěchou, že nejspíše umřela v bezvědomí na otravu chlorofomem, či jinou omamnou látkou a tudíž si tu hrůzu nejspíše ani nestačila uvědomit, snad.  Za mne je více alarmující, jak v tomto patriarchálním státě vůbec přistupovali ze začátku k vyšetřování a jak hlášky o znásilnění ani nevyšetřovali. proč také, když jde jenom o ženy, hostesky a cizinky k tomu? Zpracování příběhu velmi ploché a bez emocí. ()

Marcos22

Mohlo to být mrazivé, niterné a emočně intenzivní dokumentární drama ve stylu Jacksonova Pevného pouta. Stačilo tak málo, aby režisér Yamamoto seznámil diváka s životem a dětstvím pohřešované hostesky Lucy. Místo toho nám servíruje naprosto běžné vyšetřování sexuálních predátorů v Japonsku z pohledu členů tamního policejního oddělení a otce zmizelé dívky. Před samotným sledováním doporučuji připravit blicí pytlíky, protože z těch zvěrstev, které uvidíte, se Vám udělá silně nevolno. Věčná škoda, že si režisér nechal v prvních minutách utéct příležitost emočně prohloubit vztah pohřešované s divákem. Tomu je tak minimálně v první polovině snímku lhostejné, jak to s Lucy dopadne. I přes zmíněné neduhy snímek ke zhlédnutí doporučuji, zvlášťe poté, pokud jste hosteska a plánujete pracovat v zahraničí. Tři hvězdy. 🙂 (26.07.2023) ()

TheSpearCZ

Rozhodně musím uznat, že na to, o jak silný případ se jedná by měl dokument vyzařovat na diváka více emocemi, působilo to celé strašně chladně (samotný konec to úplně nezachránil). Díky otci Lucie Blackmanové, který vytvořil rozruch v médiích a samotnému Tokiu, coby lokaci, která je všemi považována za bezpečnou se na to ale koukat dá, čemuž pomáhá i kratší stopáž pod hoďku a půl. Čisté 3* ()