The Passenger

Randy (Johnny Berchtold) je dokonale spokojný s tým, že zapadol do spoločnosti. Keď sa však jeho spolupracovník Benson (Kyle Gallner) pustí do náhleho a násilného vražedného besnenia a zanechá po sebe nič len skazu, je Randy nútený čeliť svojmu strachu a konfrontovať svoju problematickú minulosť, len aby prežil. (Arsenal83)

Omnibus

V duši troud a jáma bezedná, krve proud a cesta vražedná.“ Jednooká učitelka varuje školáčky: brokovnice není vhodný terapeutický nástroj pro léčbu trpící duše! A jizvy z dětství vám neodstraní ani sebetvrdší guma ze školního penálu, natož nějaký frustrát ze dna společenského žebříčku, s vražedně spasitelským komplexem. Může ale ukázat cestu a tou je odpuštění. Svým viníkům i sobě samému. Btw, už nikdy si nebudu stěžovat, že jsem měl v práci den blbec... OKÉNKO FASTFOODU: [][] Co nejhoršího se vám v práci může stát? [][] Že vám šéf začne mazat med kolem huby. [][] Že ten med zajíte den starým, olezlým hambáčem. [][] Že se kolega rozhodne v práci vymalovat. [][] Že pak začne zesnulému vedoucímu fušovat do řemesla, coby mentální kouč. [][] Tahle krvavá road back movie mě hned zpočátku vtáhla a už nepustila. Napnutý a s žaludkem sevřeným strachem jsem ji přežil a poučil se. I já odpouštím svým viníkům, všem pěti. P.S. pro JASON_X: Krejž holého! ()

Warhorr

Hororem se dá nazvat úvodní desetiminutovka. Posléze se to spíše promění v napůl drama a napůl thriller. Chvílemi hutnej road-trip za sebepoznáním a odpuštěním, i když ne z vlastní vůle. Vrah x outsider. Někdy to ve mně evokovalo Collateral, Training day či Dálnici 60. No kvalitativně to nemá na jeden ani náhodou, ale atmosféra tu funguje a hlavní momenty ( přítelkyně v nákupáku, návštěva učitelky ) jsou napínavé a čekal jsem, kdy se něco vysere a týpkovi jebne v bedně. Tady je právě škoda, že oněch kritických pasáží nepřišlo více a častěji. Mnohdy je tak snímek táhlou a nudící konverzací mezi oběma aktéry s filozofickými otázky a rady do života. ()

Gilmour93

Je samozřejmě jen náhoda, že poslední novela Cormacka McCarthyho nese stejný název, ale já si ho tady našel. Ten jeho nihilismus, konflikt se společností, těžkost neseného břímě i pojednání o osudu, který má každý ve vlastních rukou, dokud mu je jiný neustřelí brokovnicí. Neexistuje nic takového jako život bez krveprolití a je jen příčina a následek.. Outsider Berchtold a jeho nestabilní mentální kouč Gallner to celé odtáhnou na jedničku. Žánrové označení horor je tady zcela zcestné a natěšení recenzenti pak hodnotí to, čemu se možná měli obloukem vyhnout.. ()

JASON_X

Hodně zvláštní a zapamatováníhodná záležitost. Začne jako exploaťák o vraždícím psychopatovi a skončí málem jako červenoknihovní festivalovka (ovšem se skvělou punkovou peckou při závěrečných titulcích). Cukrkandlový závěr mi tedy popravdě moc nesedl, pí učitelka byla až příliš přeslazená a přerod Randyho Bradleyho z ňoumy v osobnost mi přišel nepřirozeně rychlý a nepravděpodobný. A já si na podobně kýčovité happyendy při sledování krváků a drasťáků jaksi odvykl. Ale: Byl jsem po celou dobu napnutý co se z toho všeho nakonec vyvrbí a jak to celé dopadne? Určitě ano. Budu si tenhle film pamatovat ještě za pár týdnů? Myslím že ano. A budu si ho pamatovat proto, že mě téměř celou dobu zvědavě bavil a ne jen proto, že mě trochu zklamal jeho závěr? Stoprocentně ano. Takže kam zaokrouhlit moje hodnocení je jasné, protože tohle v žádném případě není průměrný tuctový film. SPOILER: Sakra nedá mi to, abych se nepodělil o můj nápad na alternativní závěr, který jsem právě napsal do pošty kolegovi Omnibusovi. Tak tedy: V úsměvy prozářeném optimistickém závěru učí au pair Randy dcerku své bývalé učitelky onu fatální hru s gumou. Pí učitelka ho pak vyprovází z domu a vrací se ke dceři do pokoje. A v okamžiku, kdy vejde do dveří, jí dcerka nechtěně vystřelí gumou i to druhé (zdravé) oko. A potom hned The End a punkové titule. ()

warrenur

Skor zaujimavy psychologicky thriller ako horor. Ten ocakavate po uvodnej nahlej eskalacii. Casto sa sice balansuje, ci prekroci hranica nasilia, ale je to prave o tej hre s napatim. Prijemne prekvapenie, ze to pomerne drzalo pokope a do oci neblili zjavne blbosti. Ustredna dvojka to potiahla. I ten postupny "psycho-vyvoj" po traume z detstva sa dal pochopit, hoci priznavam, v ramci par hodin mi prisiel az moc naivny. Ale co my vieme, ako by sme sa spravali v tak extremnych podmienkach. Odporucam. 60% ()