Z deníku žáka III. B aneb Edudant a Francimor

22. Aneb Edudant a Francimór pátrají
23. Aneb Edudant a Francimór se vracejí
24. Aneb Edudant a Francimór jsou podvedení
25. Aneb Edudant a Francimór jsou v maléru
26. Aneb Edudant a Francimór se loučí (oficiálny text distribútora)

Zbyisek

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků vůbec. Neobvyklý humor a ztvárnění dělá z tohoto večerníčku možná i večerníček pro starší diváky - vždyť je to napsáno podle knihy Karla Poláčka. "...a Edudant poprvé kopnul do míče..." ()

asinus

tenhle večerníček jsem si oblíbil až když jsem některý z dílů viděl napodruhé. netradiční, vtipné, (nedá se nic dělat, budu opakovat to, co píšou všichni) fenomenálně namluvené. ()

COF_666

Divný večerníček, vlastně podle mě nejhorší co byl vůbec kdy vysílán. Je to divně nakreslený i namluvený - Štaindler se tam hlasově vůbec nehodí. ()

Lachtaan

Jak já tenhle typ animace miloval. A vlastně mě toto zalíbení nepustilo dodnes. A když k ní přidáte velmi netradiční zápletku/y, tak již nelze nic vytýkat. ()

pytlik...

Škoda, že je to celé příliš natahované, na ten děj by stačilo poloviční množství dílů. A mimochodem, Hapka tady recykloval svojí ústřední melodii z Dynastie Nováků. ()

U.Tarare

Nenapadá mě jediný večerníček u kterého bych se nasmál alespoň z poloviny jako u Edudanta s Francimorem. Díky Šteindlerovi se toto dílko stává nepřekonatelně vtipným. Animace dokonalá. A té malé růžové myši na začátku každého dílu se nedá také nic vytknout. ()

Billie777

Na tenhle Večerníček jsem jako malá odmítala koukat a ocenila ho až v dospělosti. Když se na to podívám teď, musím uznat, že je to vážně zajímavý a originální počin. Jenže tehdy jako dítě jsem to tak nebrala, například jsem nechápala jak může být někdo tak hubený, jako byl jeden z těch kluků. :-) Nechtěla jsem na to koukat, přišlo mi celý takový divný, měla jsem z něj až hrůzu, vlastně nevím proč. Všechno to umocňovala ještě nezapomenutelná hudba Petra Hapky a originální dabing Milana Šteindlera, obě ale dnes považuju jako vážně vynikající součást. Ale divnej mi tenhle seriál připadá pořád. Mám z něj smýšené pocity. ()

eagle-eye

Celé je to postaveno na nenapodobitelném Šteindlerově projevu, který je v rámci Večerníčků neokázalý a musí bavit především asi dospělé diváky. ()