Žít na "konci světa" může někomu připadat jako vyhnanství, jako místo, kde se ani žít nedá. Pro sourozence Vuka, Jurku a malou Gábinu je horská chata vysoko v horách nejkrásnějším domovem. S rodiči, kteří tu zvolna a s příkladnou poctivostí v podnikání vybudují prosperující penzion, se děti cítí bezpečné a šťastné. O téhle rodině, žijící v harmonické symbióze s nádhernou, ale i krutou horskou přírodou, vypráví úspěšný třináctidílný televizní seriál. (Česká televize)

Dzony

Jako dítě jsem ro miloval pro tu atmosféru (posmutnělou) . A i dnes se na to rád podívám, dokonce jsem si pořídil i knížku. ()

Nonna

Seriál je poměrně věrně ztvárněn podle knižní předlohy (Bratr mlčenlivého vlka), takže v něm je spousta zajímavých příběhů z prostředí hor a lidí v nich žijících i pracujících, co jsem ale měla, už jako malé dítě, za pocit, že většina herců v něm hrozně špatně hraje. Nevím, jestli je to nepřirozeným ozvučením dialogů, nebo špatným vedením herců, ale všichni tam hrají tak nějak divně, dřevěně. Z dětských herců jasně kvalitativně vyčnívá Yvetta Kornová, ale baví mě tam dokonce víc, než takový Radovan Lukavský. A co mě ještě zamrzelo, že nakonec pod tou závěrečnou lavinou skončil úplně někdo jiný, než měl, což staví původní příběh úplně na hlavu. ()

Gig

Seriál o partě dětí, horské službě a jejich dobrodružství. Dnes si už pamatuji jen psa Bojara, tátu Lukavského, plno známých dětských tváří jako brácha z filmu Můj brácha ma príma bráchu. Tučňáka z Šest medvědů z Cibulkou. Mladičkou Kornovou nebo Bydžovskou. Skoro celé se to odehrávslo ve sněhu. ()

morricone odpad!

Tak nudnej seriál ,s tak hloupým dějem a snad ještě protivnějšími postavami aby člověk pohledal!!! Opravdu velmi špatnééééé ()

Pepi74

"Vukůůů, Vukůůůůů".... Ještě teď se mi otvírá kudla v kapse, když si na tohulákání vzpomenu. Děti do jednoho nesympatyčtí a dějově taky nic moc. Jedna hvězda za přírodu. ()

Kozlowski8

Průměrný rodinný seriál, který jsme jako děti docela prožívali. Dnes vnímám toto dílko, až na jednotlivé zlomky příběhu, jako docela nudné a dějově ne příliš kreativní, s průměrnými hereckými představeními, ale s velmi hezkou atmosférou z prostředí hor. 55 %. ()

Kontryhelka

Hezký rodinný seriál z prostředí hor. Ráda na něj vzpomínám, líbili se mi bernardýni, dětští hrdinové, jejich rodiče a osudy všech co na Konec světa zavítali. ()

Guru

Když jsem byl malý, tenhle seriál jsem příliš nemusel. Snad jen dík zajímavému příběhu a výpravnosti (oproti některým studiovým seriálům) mě poutal před televizi. Dnes, s odstupem času a v dospělosti musím konstatovat, že mi seriál příjemě sedí. Radovan Lukavský sice přísný, ale férový otec, malý Jurka jako podnikavý chlapec, kterému ne vždy všechno vyjde a krásná soudržnost lidí na horách, kde si lidi musejí navzájem pomáhat, aby vůbec přežili. Jediné, co mi v celém seriálu vadí je hlavní dívčí role - Jurkovy sestry. Ale i to je život. Kde jsou dnešní seriálové ikony s naprosto nesmyslnými příběhy a zápletkami. Dávám pět hvězdiček i z nostalgie. ()

Bohdy67

Po prvních dvou dílech to už dále nešlo... Sice mám rád pana Lukavského a Vízner snad poprvé (kromě Saturnina) nehraje nesympatického vocasa, ale jelikož se v podstatě nic neděje, kromě toho že kluci odpálí ohňostroj mezi lidi (ha ha ha) a ve škole je potom učitelka zpraží, tak pro mě nemělo cenu dál pokračovat. Tragickou linku sem si také představoval živěji. Prostě je to nuda... Neurazí to, ale zábavy zde není ani za nehet :) Ani jako oddychovka.... 25% ()