Pohádka vypráví o podivném nepořádku v jednom království, o nepohodlném následníku trůnu a jeho úspěšné vzpouře proti omezenosti, hlouposti a strachu, který tu panuje. Ono „kolečko navíc“, které princi Ludvíkovi přisoudili všichni, jimž jeho bystrý rozum nepříjemně překážel, se ukázalo jako jedinečný způsob, jak udělat pořádek v zemi i v královské rodině. Titulní role prince Ludvíka byla svěřena Vladimíru Dlouhému, krále si zahrál Vladimír Brabec. (Česká televize)

MBob

Pohadka, ktera mel vetsi potencional, ktery ovsem nevyuzila. Vse zustalo na pul ceste a porad mi zustalo skryto to "neco" co nebylo vyrceno, dotazeno. Pokud byl dan limit 1 hodiny pro tuto pohadku, tak se docela da pochopit ze se nam postavy vesele mizi. Kde je Dlouheho mistrovstvi sehrat bprince predstirajiciho blaznovstvi, aby zachranil kralovstvi - opravdu tech nekolik minut nestaci. Kam zmizeli radove Skopal a Hrusinsky? Co Brabec, Travnicek, Pomeje? Prijemne se na to diva, je to vtipne (zejmena T.  Brodska v prvni polovine), ale co naplat, kdyz vysledek je nedotazeny. ()

Bush13

Pohádková studie coup d'état, ze které čpí ultrarané devadesátky podtržené všemi těmi Pomejemi, Bočanovými a Trávníčky, ve které se nejlépe pitvoří předseda dvorské rady Donutil. Veskrze naivní, nedotažené... těžko vidět pohádku, spíše nastrčené lidi v kostýmech před kamerou na zámečku. Přiblblé, až vlastně místy roztomilé. ()

honajz

Kurňa, další smazané hodnocení a koment? Vykrádačka Hamleta po česku, kde princezna a její bratr jsou blbí jak troky, kde si princezna nakonec vezme za manžela piráta a skončí jako svobodná matka (!), kde rádce má větší pravomoc rozkazovat strážím, než má král (!!), kde královna je představena jako hysterická pletačka, kde si služebná dovolí nakopnout do zadku rádce a oponovat králi a kde se mění žánr co pět minut. Svým způsobem je to zábavné, ale ani Dlouhý sám tady netuší, co a proč má hrát. Strašná hudba. ()

CheGuevara

Víc než pohádka to byla spíše televizní iscenace, která je vkusná, inteligentní i humorná. Nad zdejším hodnocením něvěřícně kroutím hlavou. Herci se snažili a nejvíce vyniknul náš velkoadmirál skvěle ztvárněný Trávníčkem. V této inscenaci mě nevadil ani Miroslav Donutil, který byl dokonce i vtipný. Nadprůměrná záležitost. ()

RipperJosh

Hvězdně obsazená "pohádka", kde se před kamerou sejdou Tom Hanks, Jean-Claude Van Damme, John Travolta, Kevin Costner a Sean Connery! Tedy alespoň jejich české hlasy:)) Jinak je to docela bizarní záležitost, kde obvyklé scenáristické a režijní postupy vůbec neplatí, takže hlavní princeznu uvidíme poprvé asi 10 minut před koncem, hudba je podivný, náhodně se spouštějící kolovrátek a mluvící postavy stojí ke kameře často zády nebo bokem:)) Přijde mi, že z toho někdo takovou půl hodinu musel vykuchat ve střižně a nakonec se dohromady poslepovalo aspoň něco, co dává jakž takž smysl. Ale nedovedu si představit, že by to mohlo bavit malé děti, protože pohádkové tady není vůbec nic. Každopádně skvělí herci udrželi moji pozornost, hlavně vtipný Miroslav Donutil a také Vladimír Dlouhý, který dokázal ve 34 letech se ctí ustát roli prince oslavujícího 25. narozeniny...:)) ()