Ray Jepsen (John Magaro) je obyčejný spolumajitel železářství, který stále nemůže uvěřit, že se mu podařilo oženit s místní královnou krásy Stacy-Lynn (Megan Stevenson). Když jeho přítel, soukromý detektiv Skip (Steve Zahn), Rayovi prozradí, že Stacy-Lynn má poměr, rozhodne se Ray spáchat sebevraždu. Zajistí si zbraň a vydá se na parkoviště zapadlého motelu, aby svůj čin vykonal, ale než stihne stisknout spoušť, cizí muž si ho splete s nájemným vrahem a dá mu obálku plnou peněz a adresu. Ray se zoufale snaží získat zpět svou sebeúctu a manželku, a tak se rozhodne práci přijmout... (mac000)

Martrix

Rozumím těm, kteří v LaRoy vidí kousek z Coenů. Já tam navíc vidím i závan Sheridana, konkrétně čistou texasárnu Za každou cenu. I když je jen málokterý umělec rád srovnáván s jinými, tohle by mělo Atkinsonovi lichotit. Ale aby nedošlo k mýlce, nejde o žádné kopírování, napodobování slavných amerických bizárníků. Tohle je prostě Texas. Lid je tam svérázný, krajina nezaměnitelná a ta hudba...typický zvuk kytary, který je s Texasem spojený stejně, jako chřestění ocasu s chřestýšem. A tahle rattlesnake atmosféra, která se z lazy žvanění ptákovin, během mrknutí změní ve smrtelný výpad, mě baví. Přesto bych byl s tím zařazením mezi komedie opatrný. Ano, postavička soukromého očka i bačkorářství Raye, nějaká ta pousmání vygenerují, ale síla tohoto filmu leží jinde. Dokonce není důležitá ani ta krimi složka. Hledání 250 tis USD sice nenudí a je úsměvně zašmodrchané, ale pro mě zasvítily jiné momenty. To když se ukázalo, že láska Raye nebyla jeho slabost, ale velmi, velmi smutná přednost. To když se v plné kráse ukázalo, jak ubohá je postava jeho ženy. Nebo odpověď staré ženy, proč trpí muži nevěru a lhaní. Tyto momenty bych v podobném filmu nehledal, takže o to příjemnější překvapení to bylo. Kdyby se jich tam podařilo naskládat víc...i když asi ani ne. Je dobře, že jsou vmíchané do takto odlehčené kriminálky. Žánrově zajímavá směsice. V mých očích Atkinson zabodoval. ()

kenkaku

Tak předně, film se v originále jmenuje “LaRoy, Texas”. Brutální vidlákov (v Texasu… to je zásadní, protože o to víc vypatlaní ti vidláci jsou) plný groteskních/bizarních postav. Idiocie se zde vydává za humor a nic nedává smysl. Jediná postava co stojí za sympatie je nájemný vrah (a to je co říct). Co je na filmu (jako celku) opravdu pozitivní, je naprostá absence nesmyslně diverzních postav. Žádní černoši, asiati, indiáni ani lesby. Ani jeden! A všichni znají své pohlaví… naprostý šok. To zvedlo hodnocení o dvě hvězdičky. ()

Ediebalboa

LaRoy, zapadákov v Texasu, který lehce zavání po Coenech, ale slavné režizérské duo u toho tentokrát nehledejte. Shane Atkinson přichází se silným celovečerním debutem, kde lze sice spatřovat inspiraci z jiných černohumorných kriminálek, nicméně jeho vlastní hlas při tom nezaniká, protože svůj scénář třímá pevně v rukou. Sám jsem se během sledování přistihl, že jen čekám, kdy už tomu spadne komediální/kriminální řetěz, jenomže nic takového se nestane. Žádné slepé uličky nebo protahování. Naopak prvky neotřelého buddymovie a originální neowesternový závěr. Možná i proto na tuto prvotinu kývla parta kvalitních herců, co hollywoodským hvězdám často nahrávají pouze z pozadí, avšak jejich obličeje si zatraceně dobře pamatujete (Zahn, Magaro a především Dylan Baker). [Viennale 2023] ()

smarkus

Veľmi pomalý rozbeh, hlavný hrdina je úplný lúzer a časom mi to liezlo na nerv. Postupne sa to začalo solídne zamotávať a to ma začalo baviť. Koniec dopadol pre mňa nečakane, a záver bol useknutý. Niekomu to môže vyhovovať ale mne sa to až tak nepáčilo. Každopádne je to pomerne priemerný film, zasadený do zapadákova ale je zároveň zaujímavý. 3* ()

Adramelech

Moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapený. Třeba hned úvodní scéna je parádní. Dva chlápkové jedou v autě, rozmlouvají spolu a vedou paranoidní řeči. A ejhle! U jednoho z nich byly obavy zcela opodstatněné. Další scéna: Chlápek doprovází manželku, bývalou Miss, která žádá v bance o půjčku za účelem založení kadeřnické firmy. Ženská je vykulená, vyzubená (keep smiling), již na pokraji odkvětu, ale pořád žádoucí a šukatelná. Zkrátka je ve věku, kdy ženy hledají milence, aby si v životě ještě stihly trochu užít. Nejinak i tato. Manžel, jenž se právě dozvěděl, že ho manželka podvádí, je myšlenkami jinde a svoji polovičku při jednání právě dvakrát nepodporuje. Děj je vtipný, protkaný svěžími dialogy a zápletka je docela důmyslná. Nerad to říkám, ale mnozí současní břídilové z řad českých filmových tvůrců by od Američanů mohli učit. ()

• Hoci sa film odohráva v Texase, jeho natáčanie prebiehalo počas leta 2022 v meste Albuquerque, štát Nové Mexiko. (Real Tom Hardy)