Óoku: Skryté komnaty

• Japonsko Ōoku (viac)
Japonsko, 2023, 5 h 27 min (Minutáž: 26–80 min)

V alternativní historii, kde mužům hrozí vymření, pěstuje šógunka za zdmi hradu Ooku pro vlastní potřeby pečlivě vybrané souložníky. (Netflix)

CarnTheNunya

Na to jak mě z počátku seriál zaujal, tak jsem ho pak víc a víc odkládal, až mě přestal zajímat. Asi nevím o ničem konkrétním, co bych vytknul nebo vyzdvihnul. Možná mě jen mrzí, že se ve druhé epizodě najednou přepnulo do nějaké minulosti a nezabývalo se to dějovou linkou, která začala v prvním díle. ()

Jeoffrey

Zhltnuto za jedno odpoledne a večer a musím říct, že mě seriál docela mile překvapil. Není to jen zajímavé nahlédnutí za stěny jednoho harému, není to ani pouze pokus o vyobrazení alternativní historie, kde si museli muži a ženy chtě nechtě vyměnit role, ale je to třeba i docela solidní romantické drama. Občas je to slušně syrové, někdy vážně hodně znepokojivé, ale vše mi sedí do dobových kulis a vůbec celkově mi dává smysl. Musím říct, že s tím promýšlením příběhu a jeho mnohých detailů si autoři dali docela práci. Představují tu mnoho problémů, u kterých vysvětlí nebo ukážou, jak k nim došlo a pak skrze jednotlivé postavy hledají řešení, nebo je rozebírají a nabízejí různé pohledy na věc. Výsledky, ke kterým se pak dostáváme, nejsou často ideální, ale krásně sedí do dobového zasazení, a hlavně do Japonska jako takového s jeho mentalitou obecně. Zkrátka všechno mi tu drželo pohromadě, většina postav se držela své charakterizace, jakou jim tvůrci dali a když se někam z logických důvodů, které jste opět dostaly naservírované, posouvali, tak vše působilo prostě přirozeně. Co mě pak docela mrzí je, že animace mi přišla průměrná a hudba jako by tu ani neexistovala, přitom zrovna u anime s historickým zasazením je škoda nevyužít japonské tradiční hudební nástroje. Ovšem i tak to byl zajímavý zážitek, kterého si cením na solidních 7/10. ()

Ovecka_Saki

Ja asi ani nevím, jak to zhodnotit, nebavilo mě to, nepřišlo mi to zajímavé. A to jsem se těšila, když na začátku nastoupila nová Šógun, která zavedla v Óoku změny a pak se to vrátilo do minulosti a úplně mě to odradilo. Ještě, že to mělo jen 10 dílů. Navíc mě štvala ta stará babka, prý ctěná Kasuga… leda tak ho*no jak byla nesnesitelná. A taky mě úplně dostávalo, jak staříci (a bába) furt odmítali ženy jako hlavy rodů atd, chlapů bylo nula nula prd, ale stále se museli cítit nadřazeně a to jim bylo dovoleno jenom sedět doma na zadku a chytat lelky. ()