Je to již deset let, co hrdina Max a jeho tři přátelé porazili pána démonů. Ten je však nyní zpět a chystá se pomstít! Sice má zatím jen zlomek své síly, a tak místo velkého a silného démona vypadá jak malá holčička, ale to ho přece nemůže zastavit. Není to však jen pán démonů, kdo se změnil, celý lidský svět je nyní jiný, lidé zažili nebývalý technologický rozmach během těch deseti let, kdy světu vládl mír. A změnil se i samotný hrdina. Po několika skandálech a nežádoucí pozornosti médií se rozhodl uzavřít ve svém bytě, z kterého vychází tak akorát pro něco k jídlu nebo dát si pivo do blízkého parku. Hrdina Max je nezaměstnaný, líný povaleč, který se stěží postará sám o sebe. Když se to pán démonů dozví, tak je velmi zklamán a rozhodne se k nečekanému kroku – dostat hrdinu opět do formy, aby až přijde ten správný čas byl zase tím houževnatým a obávaným sokem. K tomu však musí být pán démonů hrdinovi opravdu blízko, ideální bude, když spolu budou žít v jednom bytě… (Jeoffrey)

Hees

Ak by sme brali do úvahy iba komediálnu časť a tú by sme mali hodnotiť tak Lv1 Maou to One Room Yuusha je za mňa takmer na päť hviezd, bohužiaľ nedá sa hodnotiť len jeden aspekt nejakého počinu a na ostatné sa nepozerať. V mnohom mi toto pripomínalo Hataraku Maou-sama! a vôbec nie pre to, že tu je tiež pán démonov, ale celkovým pocitom z anime. Koncepčne anime proste skúša rôzne veci, ale v prvom rade ide hlavne o komédiu a polepenie rôznych vecí k sebe, aby mohlo čo najviac vtipných situácii vznikať. Komediálne hlavná dvojica Max a Maou k sebe výborne pasuje, obe postavy sú svojím spôsobom vynikajúce a u Maxa je všetko uveriteľné. Druhá postava pán démonov tak tam je už veľa vecí prvoplánových a neexistuje žiadny podklad k tomu, aby táto postava bola nejakým spôsobom aj vynikajúca gazdinka a dobre varila atď, ale tu už závisí ako prísne sa budeme chcieť na toto pozerať, ak cez oči toho, že toto je komediálne anime, tak to vlastne vôbec nevadí a je to v poriadku. Romantická časť medzi postavami podľa mňa nefunguje až tak dobre a tie jemné "oťukávačky" boli slabé. Lv1 Maou to One Room Yuusha často len svojho diváka skúša, že čo sa mu bude páčiť, či napríklad zadok Zenie, alebo politické hry v pozadí, alebo flashbacky príbehov štvorice hrdinov, alebo osobnosťou hlavného hrdinu, ktorý je takmer hikikomori (osoba, ktorá sa vyhýba ľudskému kontaktu a väčšinou nepracuje), či skúša napríklad romantiku medzi hlavnými postavami. Tieto skúšky sú bohužiaľ slabé a nedotiahnuté do dobrého konca, ale dohromady tvoria skutočne zaujímavý mix a pripravujú živnú pôdu o tom o čom toto anime je, proste čisto len a len komediálne anime a teda máte možnosť si pustiť niečo čo dobre vyplní dlhé chvíle a vypnúť mozog a smiať sa a smiať. Po všetkých ostatných stránkach ako hudobne, animačne, súbojovo je to absolútny priemer, ktorý si veľmi dlho pamätať nebudem. (Hodnotenie 3,5) ()

gumbo

Jedno z překvapení sezóny. Když si člověk přečte premisu, tak nic moc nečeká, ale pokud se naladí na místní druh humoru, tak se velmi dobře baví. Za jiskření mezi Maxem a Demon Lordem by nestyděli kdejaké 5* romantiky. Celý ten feel trochu zapšklého hrdiny na odpočinku, který už nechce nic řešit, je trochu vagabund a zároveň je stále schopný všechny skopat do kuličky (když na to přijde), je super. Tak nějak to nenásilně plyne, narazíme tu na místní politiku, nějaké "filozofické" otázky a vlastně někde poprvé vidíme ty fantasy hrdiny jako civilní postavy s normálními problémy. Má to i své problémy, tempo místy hapruje, humor ne vždy sedne, chybí tomu nějaké zapamatovatelné momenty a ani animace vás nevystřelí do vesmíru. Ale určitě to dobře pobaví a klidně bych si dal přídavek. 75% ()

Jeoffrey

Jako epická fantasy pro mě seriál sice selhal, v tomhle aspektu působí zajímavěji v této anime sezóně třeba i takový Helck, ale jako sympatická a milá komedie k odpočinku to funguje velmi dobře. Nesedl mi hlavně zdejší svět – především to, jak kombinuje fantasy s moderními prvky, a tak tu na jedné straně máme klasický meč a magii a na druhé třeba drony, bytovky, televizi, počítač... Stejně tak jsem měl problém v určitých chvílích uvěřit, že se tu děje něco důležitého, vlastně mi přišlo, že to, co se ve světě děje, není až tak podstatné, hlavní fokus příběhu byl spíš na příběh čtyř kamarádů, kteří se vydali každý svou vlastní cestou. Což naštěstí ale fungovalo skvěle, kombinace flashbacků a jejich současné interakce, a to, jak mi jejich vztah seriál vykreslil, bylo vlastně hodně příjemné. Ona vůbec většina hlavních postav zde byla snadno zapamatovatelná a docela sympatická s tím, že hlavní hrdina byl pro mě v mém současném rozpoložení, kdy také sotva vystrčím paty z baráku, hodně blízký. Skvěle fungovala i chemie mezi ústřední dvojicí, původně jsem podle traileru očekával, že malá paní démonů bude otravná a ukřičená, ale snadno a rychle jsem si k ní našel cestu. No a jelikož mě seriál dokázal snad v každém díle rozesmát, tak prostě musím uznat, že byl opravdu fajn a vlastně i něčím, na co jsem se každé pondělí i trochu těšil. 6,6/10 ()