Helck

Japonsko, 2023, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Nanaki Nanao (komiks)

Kamera:

Cujoši Šimura

Kacujuki Koniši, Mikako Komacu, Reina Kondó, Šiki Aoki, Jošicugu Macuoka, Motoharu Ono, Takuja Nakašima, Hiroki Nanami, Satoši Niwa, Akira Išida, Rena Maeda (viac)

V jedné části království démonů byly po porážce zdejšího lorda lidským hrdinou vypsány tradiční hry, jejichž vítěz má usednout na uvolněný trůn pána démonů. Do těchto her se přihlásil i jeden velmi nečekaný soutěžící, lidský hrdina Helck – bratr člověka, který měl předchozího pána démonů zabít. Jaký je jeho motiv? Samotný Helck tvrdí, že musí za každou cenu zničit lidstvo a mezi démony jsou i tací, kteří mu to věří. Je zde však Vermilio, jedna ze sedmi nejmocnějších démonů, která pochybuje a hodlá za každou cenu všemu přijít na kloub… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Chtěl bych dát Helckovi 4*, i když by byly hodně slabé, ale ten seriál na to za mě prostě nemá. Hrdina je totiž velký sympaťák a jeho vztah s Vermilio to pro mě docela slušně táhne, ale to je tak nějak vše, co si tady užívám. Animačně i hudebně mi to přijde průměrné, souboje jsou celkově takové neslané a nemastné. Nesedí mi ani tempo, seriál se příliš zadrhává na některých místech a jinde zase jen něčím proletí i když mi připadá, že by si zrovna tahle část zasloužila víc rozkreslit. Spojení dramatu a komedie tu pro mě také moc nefunguje, občas se mi tyhle aspekty v příběhu skoro až tlučou, jindy se tvůrcům zase nedaří mě dostat do zamýšlené nálady. A přitom v tom všem vidím skrytý velký potenciál, říkám si, co by s tímhle dokázal šikovnější tým s větším rozpočtem. Také mě docela zajímá, jak ten příběh vlastně skončí, na případnou druhou sérii bych se proto podíval, i když spíš reálně koketuji s myšlenkou zkusit mangu, která by mi mohla sednou o něco víc. Zkrátka Helck by mohl být skvělý, ale spousta věcí mi tu přijde jen tak nějak průměrných a sem tam pro mě něco nefunguje, a proto i když bych moc chtěl dát 4*, i když by byly hodně slabé, je to zkrátka jen na 6/10. ()

Hees

Helck bude patriť medzi najlepšie trojhviezdičkové anime, ktoré som sa rozhodol hodnotiť. Pocitovo často ide vyššie a je mi dokonca až ľúto dať mu takéto nízke hodnotenie, ale kvalita animácie, hudby, súbojov je podpriemerná na túto dobu, ak by Helck bol anime staré dvadsať rokov, tak by kvalita všetkého zodpovedala dobe. Dve hlavné postavy Helck a Vermilio sú úžasné, aj ich spoločný potenciál, aj ich vystupovanie samostatne, dosahuje vysoké kvality a je naozaj zábavné tieto dve postavy sledovať spoločne debatovať a najlepšie časti sú keď Helck vysvetľuje minulosť. Tie najlepšie diely sú naozaj vynikajúce a povedia Vám, ale veď Helck je vynikajúce anime a zábavné. Potom objektívne treba zobrať do úvahy, aj veľa dielov, ktoré boli proste výplňou na začiatku a tak isto veľa dielov už ku koncu, ktoré spomaľovali dobre nastolené tempo. Ak nebola Vermilio a Helck v jednotlivých dieloch tak išla kvalita rapídne dole a preto treba povedať, že to čo toto anime ťahá hore sú proste vynikajúco napísané dve hlavné postavy. Áno aj Hyura či Azudora sú tiež dobré zábavné postavy, ale tie už až tak rapídne nezvyšujú kvalitu tohto diela. Zámery záporných hrdinov mohli byť tiež lepšie vysvetlené, lebo mne tam chýba naozaj veľa toho prečo by takto postupovali a vysvetliť to len tým, že je niekto trochu blázon je podľa mňa nedostatočné. Atmosféra anime sa tiež často rapídne mení z atmosféry Berserka na anime, ktoré sa absolútne neberie vážne v ničom a toto môže byť pre niekoho tiež rušivý element. ()