The Satanic Rites of Dracula

• Veľká Británia Count Dracula and His Vampire Bride (viac)

Policejní vyšetřovatelé ze Scotland Yardu věří, že během svého vyšetřování mají co dočinění s vampýrismem. Inspektor Murray zavolá na pomoc svého starého známého profesora Lorrimera Van Helsinga, který je potomkem slavného lovce upírů. Van Helsing spolu se svou vnučkou Jessicou se vydávají zastavit upírské řádění v centru Londýna… (liquido26)

kaylin

Přiznám se, že se mi film líbil hlavně proto, že obě hvězdy jsou zde v docela dobré formě a přinesly to, co jste od nich očekávaly. Lee temného hraběte, kterého mohl hrát v podstatě kdykoli, i v pozdějších letech by byl jako Dracula skvělý. Cushing zase Van Helsinga, který má charisma a kterému věříte i to, že je nakonec udělat ten poslední krok a zase na chvíli zbavit svět krvelačného hraběte. ()

corpsy

Dôkaz, že Hammer strácal dych. Z krásnych, gotických hororových príbehov s nádhernou výpravou sa čím ďalej tým viac stávali akési mišmaše, kde scenáristi vymýšľali perličky typu - Dracula vodca akéhosi záhadného inštitútu. Podobne ako pri predchádzajúcom DRACULA A.D. 1972 mi prenesenie Draculu do doby modernej nepasuje, málo krvi a ženskej erotiky a tajomnej pulzujúcej atmosféry. Teda ingrediencií, ktoré definovali štúdio Hammer. ()

Oktavianus

Hammer. Spíš než o horor jde o dost mizerně provedenej thriller, kde teda jen tak náhodou vystupují i upíři. Celá premisa příběhu je postavená dost na vodě, ale to obvykle draculovské variace bývají. Bohužel s tím se vytratila i atmosféra, napětí a takové to kouzlo, které Hammer dělalo Hammerem a propůjčovalo mu tou záhrobní poetikou neopakovatelnou vizuální podobu. Jenže v tomhle filmu kromě postav Draculy a novodobého Van Helsinga už nic nezbylo. Sice se objeví staří známí z předchozího dílu série (inspektor Murray a Jessica Van Helsingová, bohužel ztvárněná jinou, daleko ošklivější herečkou), ale už to není ono. Navíc čas, který je věnován zbytečným satanským rituálům (proč, když šlo o upíry?), je neúměrně dlouhý. A směšně působí i stále nové způsoby, jak upíry přemoci. V předchozích dílech se možnosti rozrostly např. o tekoucí vodu, nyní i o trnový keř. Hm. Nebýt některých silnějších scén s trochou zářivě rudé krve (alespoň nějaká vzpomínka na starý dobrý Hammer) a trochou nahoty, bylo by hodnocení ještě nižší. Na jedno podívání to jde, ale tím to končí. ()

JohnnyD

The Boring Rites of Almost-No-Dracula. Smutný odchod legendy, ktorý je tieňom klasických peciek ako Dracula Has Risen from the Grave. Dokonca aj Peter Cushing a Christopher Lee (ktorý sa na plátne zjavuje veľmi sporadicky) vyzerajú unavene a znudene. Nechápem, čo viedlo Hammer točiť takéto brečky, ktoré nemajú skoro nič spoločné s predošlými filmami. ()

liquido26

Dosti slabý Hammer, který těží pouze z toho, že Drákulu hraje opět Christopher Lee a Van Helsinga opět Peter Cushing. Oba dva pánové však jsou odsunuti spíše na vedlejší kolej. Drákula se objeví až po půl hodině a objeví se v průběhu filmu celkem čtyřikrát. Van Helsing dostane sice víc prostoru, ale bohužel ne tolik, kolik by si zasloužil. ()

• Pracovní názvy zněly Dracula is Alive and Well and Living in London, popřípadě Dracula is Dead ... and Well and Living in London. (Drákula je živý, v pořádku a žije v Londýně nebo druhá varianta Drákula je mrtvý, ... v pořádku a žije v Londýně). Ve Spojených Státech film vyšel pod názvem Count Dracula and his Vampire Bride (Hrabě Drákula a jeho upíří nevěsta). (liquido26)
  • Osmý díl Drákulovské série studia Hammer, sedmý a zároveň poslední, kde se objevil Christopher Lee v roli Drákuly. (liquido26)
  • Dej filmu je situovaný do novembra 1974 - v tom čase to bola blízka budúcnosť. (beso74)