Draculovy nevěsty

• Veľká Británia The Brides of Dracula (viac)

Z legendární hororové dílny Hammer Film pochází dnes již klasický upírský kousek. Když mladá učitelka Marianne osvobodí pohledného muže z okovů, ve kterých ho drží jeho matka, netuší, že vypustila do světa nevídané Zlo. Baron Meister, jeden z následovníků mrtvého hraběte Draculy, začíná opět šířit svou nesmrtelnou moc celou Transylvánií. Naštěstí se na scénu vrací také nejslavnější bojovník proti silám zla – slavný doktor Van Helsing. Ve svém boji je však osamocený, a Meister tak ze studentek dívčí školy tvoří, jednu po druhé, své nemrtvé nevěsty… (Řitka video)

Mariin

Já mám tyhle slaboduché béčkové gotické horory z 60. let docela rád. Divadelní kulisy mi vůbec nevadí, spíše naopak, hodí se k tomuto žánru víc než hyperrealistické scenérie. Ovšem nedostatky ve scénáři se dají těžko odpustit. Zde je to opravdu za vlasy přitažený závěr, kdy se kousnutý Helsing sám zachrání ze spárů tří upírů. Lepší než Bakerovy horory to o něco je. Slabší 4. ()

dopitak

Rozhodně jedna z nejlepších hammerovek. Atmosféra je skvělá, ve filmu vše funguje sehraně ku prospěchu diváka, žánrově velmi povedená vampírovka. Po filmu rozhodně neusínáte s klidným pocitem a to v těchto horrorech šlo. Jedna scéna (když Gina vstává z rakve) mi silně připomněla pasáž z nějakého klipu Michaela Jacksona. ()

MM_Ramone

Mám hodne rád staré klasické filmové horrory. Rád sa prehrabávam v horrorových fosíliach. Takže keď sa mi doslal do ruky titul "Draculove nevesty", ktorý v roku 1960 natočil skúsený režisér Terence Fisher, hneď som si ho pustil. No a moje očkávania boli splnené. Zhliadol som starý dobrý upírsky snímok. Klasický námet, štýlové prostredia, stupňujúce sa napätie, príjemne strašidelná atmosféra. Film "Brides of Dracula" je výborný gothický vamp horror. **** ()

JohnnyD

Odrb ako fras. Kto si myslí, že Van Helsing príde do Transylvánie vyzabíjať to, čo po Draculovi ostalo v jeho hrade, je na veľkom omyle. "Nevesty" sú len pohryzené študentky z miestnej školy a žiaden "Dracula" sa tu nenachádza, len upír, ktorý má oveľa bližšie k čajíčkovému dandymu ako k hrôzostrašnému prízraku. Zmiešané pocity na plnej čiare zachraňuje famózny Peter Cushing a skvelý make up strašidelných upírok. ()

liquido26

Pro mě jeden z nejlepších filmů drákulovské série od Hammeru, ne-li vůbec nejlepší. Sice se tu nesetkáváme s Drákulou, ale to vůbec nevadí. Peter Cushing coby Van Helsing je opět úžasný, jak u něj bývá zvykem a představitelkou hlavní ženské role není konečně blondýna, ale docela sympatická zrzka. Co bych ještě tomuto filmu přičetl k dobru je to, že se mu podařilo několikrát vyvolat lehké mrazení na zádech, což se u mě povede málokterému hororu :-) ()

• V původně plánovaném závěru měli být upíři zničeni hejnem netopýrů, ale ukázalo se, že natočit tuto scénu by bylo příliš nákladné. Tento nápad byl později využit ve vyvrcholení filmu studia Hammer The Kiss of the Vampire. (liquido26)
  • Rekvizitáři vložili hodně snahy do vytvoření realistického modelu netopýra, ale ten se ztratil, a tak musel být narychlo zhotoven nový. To vysvětluje, proč netopýr ve filmu vypadá tak nepřesvědčivě. (liquido26)
  • Christopher Lee neodmítl hrát ve filmu. Studio ho ani nepožádalo ze strachu, že si řekne o příliš velký honorář. (liquido26)