Tato minisérie s hvězdným obsazením vypráví o Empire Falls, což je skomírající městečko v Nové Anglii plné ztracených, ničemných i zdánlivě čestných občanů. Žije tu také Miles Roby, který už dvacet let opéká karbanátky v Empire Grill. Co ho vůbec drží v téhle mizerné díře? (oficiálny text distribútora)

velkyvezir

Až na ten uspěchaný závěr výborný nepředvídatelný film. Tvůrcům se podařilo dát dohromady naprosto unikátní obsazení, jemuž bezkonkurenčně vévodí Ed Harris a Paul Newman, který si starého dědka náležitě užívá. Všem zdatně sekunduje mladičká Danielle Panabaker, kdyby to bylo možné, dám za ni 6*.:-) ()

Daae

This is what I dream. Tento příběh rozstřihnutý na dva filmy mě velice zaujal. Je to jiné bydlet v maloměstě, kde se všichni znají a ke kterému můžete cítit takové spojení, že se jinde ve světě cítite naprosto mimo a frustrovaně - podobně jako Minty (kterého hraje můj nový oblíbenec William Fichtner). Je to humorné, zajímavé a občas i správně seriózní. Ke konci mě tvůrci zanechali s nemálo nezodpovězenými otázkami a přišlo mi, že když už to natáhli na dva filmy, mohli pár scén i přidat. Jestliže je však jedna postava, která mi ještě několik týdnů po shlédnutí leží v mysli, pak je to John Voss. Tomu říkám victim. ()

conery1

Uviaznuť na plytčine je ľahko. Na vôkol sa robia malé víry a ty cítiš blízkosť brehu. Ťažšie je vrhnúť sa doprostred rieky, kde čaká dravý prúd osudu a kde, ktovie, prekvapíš sám seba. Niekedy stačí nechať sa postrčiť iba o kúsoček. Naozaj výborné herecké výkony. ()

sona123

Skutečně hvězdné obsazení a příběh vyprávění s obrovským citem a zájmem. Nečekaný závěr, který mne překvapil. Měla jsem jinou představu a ono se z toho nakonec i stalo drama! Ale to vlastně nebylo až tak důležité, podobně jako to, jestli postava Helen Huntové měla o 20kg víc nebo míň. ()

RomanHyde

Krásný deepový snímek o životě a jeho bilancování. Výborné obsazení, skvělé herecké výkony (Helen Hunt je tady vyloženě k sežrání :) , zpracování a příběh, který psal sám život. Aneb život je příliš krátký na to, abychom jej mohli nechat proklouznout mezi prsty a o co jsme přišli, zjistíme až když o to fakt příjdeme... Tak nějak můžeme shrnout to co prožívá Ed Harris v tomto povedeném televizním (!!!) filmu. ()

Blecha3

Ve výsledku příjemná záležitost, ale fakt, že děj se začíná sunout kupředu až možná v poslední čtvrtině, což je vzhledem k délce více než třem hodinám poněkud na pováženou, mi poměrně vadil. Z příběhu samotného jsem pak dostal pocit, který měl jistě Miles Roby, totiž nemožnost uniknout z 'téhle mizerné díry'. To se mu však nakonec podařilo, z čehož si beru ponaučení, že vítězstvím něčeho, něco jiné zaniká. 3½ * - dojem taky místy kazila přílišná "televiznost". ()

Hpatrik

Hezky natočená ale hlavně výborně obsazená a zahraná televizní minisérie o jednom obyčejném skomírajícím městečku. Hlavně díky skvělým hercům a zajímavým postavám se na to moc hezky kouká, a proto by mi nevadila i delší stopáž. ()

Louie

Zcela subjektivní hodnocení. Začalo to a pustilo mě to až asi hodinu po závěrečných titulcích... To si nechám líbit :-)) Navíc jsem to musel příště skouknout hnedka znova, což je hooodně příjemný. Parádnějším městečkem je už snad jen Twin Peaks... ()

Austen

Na televizi překvapivě dobré. Jsem ráda, že jsem sledovala oba díly dohromady (i když to bylo dlouhé), abych nevypadla z tempa a nálady. Krásně obsazené role, městečko obydlené tolika zajímavími osudy, že by každý jeden vydal na samostatný film. Klasická role pro Eda Harrisa - takhle ho mají lidi rádi. Překvapivá poloha pro Helen Hunt - je to paní herečka. Její postava měla asi největší vývoj. Byla protivná, ale musela jsem ji milovat. Jinak to nešlo. Paul Newman si asi chtěl vyzkoušet něco jiného, jen jsem si úplně nevyjasnila co. Byla to pro něj výzva, zvládl ji, ale on není ten nejlepší pro tu roli (mám pocit). ()

j.jelda

Natočit dobrý film, podle knižní předlohy (Richard Russo), která je mimořádně povedená je věc co se moc často nevidí. Ale je vidět, že i v televizní produkci se dají natočit skvělý filmy se skvělým obsazením. ()