Gokudó kjófu daigekidžó: Gozu

• Japonsko 極道恐怖大劇場 牛頭 GOZU (viac)

Minami je vysoce postavený člen mafie, kterému jeho bratr Ozaki kdysi zachránil život. Po čase však Ozaki začíná šílet a propadat násilnickým a výbušným sklonům, tak třeba v malé čivavě vidí zlého útočného psa. Boss Azamawari už nehodlá jeho výbuchy dál snášet a objedná Minamiho, aby svého bratra zabil, čímž se roztáčí krvavý kolotoč. (TomikZlesa)

Cedr

Bizarní, surreální a ultra stylová Miikeho jízda. Chytlavé od začátku do konce a plné nezapomenutelných scén. Jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Brain-D

Tohle je určitě jeden z nejbizardnějších filmů vůbec. Nevím jak ohodnotit, takže zůstanu u středu. Nudil jsem se- to ano. Ale bylo to celkem slušné psycho. ()

VanTom

Miike jakoby rozjíždí svou další ujetou gangsterku, ale záhy uhýbá do surreálného lynchovského městečka plného bizarních postaviček, ve kterém mladý jakuzák ztratil svého pološíleného bratra, kterého jel původně "uklidit na skládku". A hledá ho bohužel značně zdlouhavě a samozřejmě to celé nedává žádný smysl. Závěrečná půlhodinka opět v domácím prostředí svou groteskní úchylností (naběračka, porod!) dojem vylepšuje, i tak váhám mezi ** a ***. ()

Composter

Tak tento film je tím pravým šálkem čaje pro mou bizardnost a absurditu milující duši. Zpočátku mírně praštěná a zdlouhavá jakuzárna se pomalu pomalounku plíživým šouráním zažírá pod kůži diváka a vtahuje jej do světa, který zná ze svých pokřivených snů a filmů Davida Lynche. Hlavní hrdina při útěku před pomstou jakuzáckých bossů narazí na místo, ze kterého není úniku a kde nic a nikdo nedává smysl (kdo viděl Gorod Zero, může jen srovnávat :)). Vše se stupňuje a absurdita dění nabírá na intenzitě. Výborné bizardní scény tomu všemu nasazují příjemně nahnilou třešínku. Miluji japonskou (ale i podobou, skandinávskou) práci s dějem a vypointováním scén. Namísto rychlých střihů vše plyne pomalu a omotává si diváka, který, pokud má trpělivost a trošku zvrácenosti v sobě, je o to silněji vtažen do vyprávění. Zážitek je pak intenzivní a v hlavě takový film zůstane navždy. ()

Altmann

*** a to jen za zaverecny porod, konkretne za pasaz s rukou. Mleko uz bylo ve Visitorovi Q, ktery je mnohem lepsi. U Gozu jsem se docela nudil. ()

fisus

Moje první zkušenost s Takashi Miikem a hned to byla taková podívaná,na kterou jen tak nezapomenu!Od úvodního "souboje" s čivavou,přes naběračku v zadku,až po grandiózní finále!Nemůžu si pomoct,ale i přes několik poměrně silných a nechutných scén,mě tenhle film bavil a zaujal!A pokud mě nějak ovlivnil,tak určitě tím,že si nějaký čas nedám mléko :-))) ()

Puol

Čo do úchylnosti Miike nesklamal, práve naopak, ale občas to je hrooozne pomalé až uťahané. Na druhú stranu, občas som sa až neuveriteľne uchechtával, tak neviem 7/10?. ()

JimiH

Záblesky lynchovského surrealismu i porodní scéna upomínající na Království Larse von Triera. Některé části byly velmi působivé, ale postrádal jsem sebevědomější režisérské uchopení celé cesty do hlubin šílenství. ()

annickka

Opravdu psycho film, šílený postavy, bizarnosti, japonsko jak má být. Porod dospělýho chlapa byl na mě trochu moc, ale oceňuju realistický provedení. Za čtyři. ()

jack_scott

Jedna z nejlepších Miikeho road movie šíleností. Originálních nápadů je spousta, a styl jejich spojení je geniální. Úplně se mi to jako MIikeho fanouškovi líbilo, ***** a 95% ()

picháček

takashi se měl držet motivu paranoidního jakuza bosse a jeho úvahám o jakuza psech, jakuza autech a mohl si vymýšlet nespočet dalších. vznikaly by tak komické situace a ačkoli by to asi nemělo takovou hloubku, alespoň by to pobavilo. v tomhle kousku mě takashi vysloveně nudil. ()

jcall2bad

V rámci spektra principu Miike, Gozu je relativně krotký film, s násilím udržovaným v holém minimu, a nahrazeným šokující hodnotnou divnou fraškou. Ale hluboko pod tou zrůdnou dýhou číhá film, který ukazuje povahu opravdového přátelství, loajality a jednoduše toho, jak daleko je někdo schopen zajít ve jménu odplaty. Pro ty vítající unikátní filmové zážitky s otevřenou náručí a ty, kteří si pochutnají na možnosti vykoupat se v hřavé záři výstředního dramata, Gozu je velmi dobrá volba. Nezmarné fanoušky Asijského horroru by to taky nemělo zklamat. ()

tekket

Ze všeho nejlepší a také nejzábavnější(s vyjímkou jakuzáckého psího zabijáka) na tomhle filmu jsou zasvěcené interpretace některých nadšených fanoušků. ()