Harry Sanborn (Jack Nicholson) je 63-ročný starý mládenec so slabosťou pre mladé ženy. Jeho aktuálnou priateľkou je pôvabná Marin (Amanda Peet), s ktorou plánuje stráviť víkend v plážovom dome jej matky Ericy Jane Barryovej (Diane Keaton). Ako to už v živote býva, veci sa väčšinou nedejú tak, ako by mali. Do domu totiž nečakane zavíta aj Marinina matka Erica, uznávaná autorka divadelných hier, spolu so svojou sestrou Zoe (Frances McDormand). Inteligentnej Erice nie je dcérin nový priateľ veľmi po chuti - keď však Harry dostane počas sexuálnych radovánok s Marin srdcový infarkt, zachráni ho duchaprítomne práve ona a spolu so sestrou a dcérou ho dopraví do nemocnice. Tu sa zoznamuje so šarmantným mladým doktorom Julianom Mercerom (Keanu Reeves), ktorý nesmierne obdivuje jej prácu i osobnosť. Keďže Harry potrebuje pokoj, Julian mu káže, aby sa zotavoval v blízkosti nemocnice. Prichýli ho Erica, ktorá sa rozhodne oňho počas rekonvalescencie postarať. Harry sa na svoje veľké prekvapenie do svojej ošetrovateľky, hoci od neho nie je mladšia o viac ako polstoročie (ako jeho obvyklé priateľky), zamiluje! Lenže v tom istom čase začne Ericu zvádzať aj atraktívny Julian... A Harry? Tomu nezostáva nič iné, ako o svoju lásku zabojovať! (TV Markíza)

Sejkorka odpad!

Totál sračka, vydržel jsem 30 min a i toho lituju. Absolutně tragické ženské protagonistky (hlavně Diane Keaton, proboha). Nicholson jako pětkrát použitý čaj, přes kopírák, pořád stejná písnička. Čekat 1,5 hodiny na nevyhnutelný hepyš se mi fakt něchtělo. Nechápu těch 73% ()

Kelinej

Nesnáším romantické komedie, to aby bylo jasno. Tento film ale zbožňuju. Ukazuje, jak láska kvete v každém věku, jen je nutné chápat, že každý máme svůj životní styl, svoje zvyky, svoji povahu... Diana Keaton je stále k nakousnutí, přesto si myslím, že jakákoli jiná mužská hollywoodská hvězda vedle ní by to dotáhla leda na lepší průměr. Ne tak megacharistmatický Jack Nicholson, jemuž role sedla jako prdel na hrnec. Tentokrát musím pochválit i český dabing, protože Alois Švehlík je profík nad profíky. K pěti hvězdám potom snímek vytáhla i jedna z nejpovedenějších postelových scén v dějinách kinematografie. ()

petruska777

Perfektní romantická komedie, Jack Nicholson a Diane Keaton jsou naprosto úžasní, skvěle spolu ladí, krásně to mezi nimi jiskří, vtipné dialogy sviští v příjemném tempu....Druhá polovina už trochu postrádá onu svižnost, ale  závěr je za mě top. Lepší pozdě nežli později patří mezi mé nejoblíbenější romantické komedie, které se nikdy neomrzí a vždy pobaví a potěší.... ()