Válečný veterán William Lansing (STEVEN SEAGAL) žije v ústraní na Aljašce a jeho jedinou radostí je dopisování si s osiřelou Polkou Irenou. Když však od ní několik dní nedostane žádné zprávy a ze sirotčince přijde strohý dopis, že Irena mu už nebude psát, rozhodne se vypátrat proč. V Polsku zjistí, že sirotčinec slouží jako zásobárna pro rozsáhlé obchody s bílým masem a Irena zmizela v síti zločineckého gangu. (oficiálny text distribútora)

type_B odpad!

Poslední mise nemá ani spád, ani napětí, ani není vtipná... Je to ideální film na páteční večer. Zneužívání mladých holek je jako motiv použito tak elegantně, že vlastně divák ani nemusí být konfrontován s nepříjemnými detaily, které by film mohly zenchutnit. Zase na druhou stranu je tu spoustu záběrů na věci okolo - prostoru se hlavně dostává pro Seagalovy (myslím samo jeho postavu) filosofické hlášky a životní moudra. Navíc se dozvíte jak moc praktické je učit malou dívenku tajným kódům. Za šifru sestavenou z kousků suči, či co to bylo, jsem chtěl dát jednu gwiezdu, za Stevnovy sentence druhou a za tupost třetí. Pravda je, že použití motivu "obchodu s bílým masem" je dost nechutné a extra blbé. V tomto případě dávám "odpad" z morálních důvodů. (Hehe, stejně jako u Viewegha a Hřebejka.) ()

Joe321

Urostlého Stevena už nebaví potulovat se v Americe po lesích a hledat zraněná zvířata, tak vyráží do Polska vyhladit sexuálně-otrokářsko-ujetej gang, který unesl jeho korespondenční kamarádku. Dostane k ruce polskou kriminalistku, kterou ovšem vyřídí spadlá police, takže se nemůže zůčastnit posledního boje, kde se nám představí meč vs. katana. Kupodivu Seagal se tu celkem dobře hýbá a dočkal jsem se i pár dobrých přestřelek a potyček s oblíbeným lámaním končetin, to vždycky potěší. Ačkoliv je to opět hrozná hloupost, dá se to vydržet. Ideální k odpolednímu schrupnutí. -"This is my favourit moment in life." -"What's that?" -"That's when the predator becomes the prey." ()

Fallen_One

Nějak nekapíruju, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. Není tak špatnej, aby měl takovouhle pozici, dokonce mezi 200 nejhoršími filmy. Steven Seagal nepředvádí zrovna životní výkon, ale film nepůsobí křečovitě jako Americký ninja, boje jsou uvěřitelné, přestřelky taky, žádná počítačová blbina. Hudbu to taky nemá zlou. Navíc filmy kde správnej chlap jde zachránit slečnu v nesnázích já prostě žeru. ()

gabin(a)

To jsme se hošku nasmáli!Myslím že SS by chodil navlečený i mezi lidmi na pláži v tropech. Takovej mišmaš, šmankote, skoro jsem se vždycky těšila na reklamy a nakonec jsem to vzdala. Oteklý senior v krabicovém outfitu už by mohl dělat reklamu na GS chondro nebo Big Mac. Ach jo. Ježíšmarjá, zase je tam to označení "romantický"!Proboha proč??? Ale připomíná mi to, že jsem chtěla napsat, že radši blbina třeba i s postarším oteklým Seagalem než přiblblé současné romantické komedie. ()

otík

Další z těžce béčkových filmů Stevena Seagala. Naštěstí to tentokrát není strašná nuda, protože film je hodně krátký a i když bojových či jakýchkoli jiných akčních scén je tam jako šafránu, děj je alespoň poměrně zajímavý, nebo lépe řečeno je to natočeno poměrně zdařile a ne tak amatérsky jako „Zabiják“ nebo „Cizinec“. Něco málo k ději. Je uneseno několik dívek ze sirotčince někde v Polsku, které mají být prodány na černém trhu s lidským masem. Čirou náhodou si jedna dopisuje s bývalým vojákem, nyní na zasloužilém odpočinku, kterým není nikdo jiný než bývalý mistr bojových umění už několik let také na odpočinku Steven Seagal. Ten se vydá do Polska, nabalí si jednu policajtku, s jejíž pomocí vystřílí pár padouchů a na konci si to rozdá v trapném souboji na meče s hlavním dacanem. Film je plný nelogičností, ale na to jsme si snad už u Seagala zvykli. Např. na začátku jsou unesena 4 děvčata, pak už je řeč jen o dvou. Postavy se vynořují z ničeho nic, Seagal má všude známé (obzvláště v Polsku), polští sirotci mluví a rozumí anglicky, Seagala mluví v části filmu někdo jiný (v originále), dabing zní jako by se dělal v hale, polské policistky jsou po průstřelu ramene na druhý den schopny plně bojovat a tak by se dalo pokračovat. Co je ale důležité je Seagal a ten mě tentokrát trochu potěšil a trochu zklamal. Jednak vypadá dobře, řekl bych že lépe než v Bestii, stále umí zaujmout svým odhodlaným výrazem a svou postavou doslova přitahuje kameru. Co už je horší, je to, že v některých scénách vypadá skvěle, v jiných jako stařec nad hrobem, který se místo bojového postavení jen hrbí. V závěrečném souboji bojuje s mečem, jako by ho držel poprvé v ruce, v jiných scénách je evidentní, že to není on, v jiných vypadá zase divně. Prostě tento film ve mně zanechal smíšené pocity: z první poloviny a ze stříleček dobrý pocit, druhá polovina filmu už celkem nudila + nevěrohodnost Seagalových dvojníků. Sečteno a podtrženo, je to hodně slabých, ale přeci jen ještě 40 %, a to ještě přihlížím k Seagalově zmínce o českých hranicích. ()

zombkiler odpad!

Tak tohle je něco příšerného a zvlášt ta záverečná scéna byla tak nudná, že by za ní producenti vyhodili jenom pár dolarů? ()

st.verka

Seagale, Seagale, kolik ti toho zbylo z tvého bojového umění? Pravosti těch scén, kdy odrovná protivníka, nevěřím ani náhodou. Kdeže loňské sněhy jsou! Sochy na Karlově mostě jsou pohyblivější. ()

lennyd

Armádní veterán William Lancing si v důchodu konečně užívá volna, jak je u těchto lidí obvyklé, žije sám kdesi na Aljašce a léčí zraněné ptáky, a ještě si dopisuje s jednou mladou holčinou v dětském domově kdesi v Polsku. Když jednoho dne dostává zprávu, že dívka zdrhla z domova, něco mu na tom nesedí a vydává se do Polska, aby tomu přišel na kloub. V patách se mu ženou jeho bývalí přátelé z CIA (či něčeho podobného), a před sebou má gang obchodníků s bílým masem ... Tratadadá, Stevenův nový film, jak jsem psal minule, tentokrát se podíváme pro změnu do Polska). Oproti předchozím filmům je tento o kousíček lepší (takřka zanedbatelný), ale na tom má asi svůj díl docela fajnovej záporák Faisal. Jinak se tento film zcela nevymyká ostatním Seagalovkám, předobrý hrdina proti celému světu... A tak dál, a tak dál, však to sami znáte... ()

Beky

....Steven natočil horší filmy ( Zabiják, Cizinec ) v novém století....,.Poslední mise je díky hlavnímu záporákovi snesitelná ( ale dá to zabrat )...., co se týče akce není téměř o co stát, ale aspoň že těch pár mini soubojů dělá asi Seagal sám a ne jeho banda dvojníků jak v posledních filmech je u něj zvykem...rozpočet kolem 25 milionů dolarů neni vidět ani najednom metru filmu, pravděpodobně ho Steven prožral....nu což, asi se mu líbí natáčet brakové filmy!!!...i když on se vždycky pohyboval na tenkém ledě a ten pod jeho váhou pomalu praská!! ()