Není už jako zamlada, ale pořád umí být nebezpečný... Ralph Thorson, přezdívaný Taťka, se živí tím, že loví kriminálníky, kteří porušili podmínky kauce. Je už trochu starý na to, aby se za mladými delikventy honil po ulicích, ale naštěstí má natolik silnou autoritu, že si s darebáky poradí bez větších problémů. Na rodinný život stále nepomýšlí, i když jeho přítelkyně Dotty má krátce před porodem. Ralph nechce, aby na něm byla Dotty závislá, protože jeho povolání je někdy přece jen nebezpečné. Ve skutečnosti je to však mnohem horší, než si Ralph myslí. Vyhlédl si ho totiž zabiják Mason, kterého kdysi Ralph odvedl do vězení. A ten je rozhodnutý, že se Ralphovi za každou cenu pomstí… Film režiséra Buzze Kulika vznikl v roce 1980 na motivy života skutečného lovce lidí Ralpha Thorsona. Snímek se stal posledním ve filmografii předčasně zemřelého Stevea McQueena. (Česká televize)

topi

Škoda, že se film nedrží jedné roviny. Scény s těhotnou ženou jsou tam zbytečné a dějovou linii posouvají jiným směrem. Steve McQueen se se svou poslední filmovou rolí popral opravdu skvěle, jeho kaskadérské kousky jsou stejně obdivuhodné a dechberoucí, jako třeba Bébelovy vylomeniny, který byl mistrem akrobacie zase na evropském kontinentě. No jo, holt stará škola se nezapře, dokonce i scéna na střeše jedoucího metra je na chlup stejná, jak v Belmondovým snímku Strach nad městem. Takže jedna opravdu perfektní akční sekvence zakončená automobilovou honičkou a kombajnová pronásledovačka v poli jsou největší devízou tohoto filmu. Zbytek je bohužel slabý a nevyrovnaný, nechtěně i parodický. Chvíli komedie, chvíli drama, potom akční thriller. Dohromady to však neladí. Závěrečná scéna by mohla fungovat v nějakém romantickém filmu, ale tady ne. ()

Foma

Na Steveče bych moh´ koukat pořád. Takovej ještě sedmdesátkovej film, proti kterýmu nemůžu moc mít, i když je to spíš průměr. ()

(mOnkey)

Veskrze průměrnou kriminálku táhne kupředu klasicky výtečný Steve McQueen a nadupaná závěrečná dvacetiminutovka, které konečně nechybí pořádná akce, spád, tempo a i trocha toho MacGyverovského umu. 65% ()

Martin741

Posledny film Steva mekKralovnej je tento Lovec. A ide o vysloveny priemer. Jo, jo, pan MekKralovna dokazal zahrat prakticky cokolvek, ale nuda suverenne vladne a reziser Buzz Kulik predviedol led atak hovno. 43 % ()

pakobylka

Koho by napadlo, že námět vychází z reality ? Neboť se jedná o chlapsky poctivý příběh z chlapsky poctivých časů ... byť s lehounce parodickými prvky. Tehdy ještě ústřední hrdinové nebývali Supermany - a k přežití a k úspěchu svých misí občas potřebovali i kapku toho pověstného štěstíčka, které zpravidla chodívá okolo ... a přitom rozvažuje, na koho usednout. V každém případě - co se Steve McQueena týká, jedná se o důstojné rozloučení ... bohužel nejenom se světem stříbrného plátna. P.S.: Systém, který namísto řádného policejního sboru využívá služeb námezdních lovců lidí ? Víte ... asi už vážně stárnu, poněvadž mi začíná být trochu proti mysli ta lehkost, s níž jsou do problému (který se jich absolutně netýká) vtahováni civilisté ... jenom proto, že se ocitli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. ()

zombkiler

Poslední film McQueena není vůbec špatný, je to život lovce lidí, který nemá rád nové věci a nějak se protlouká životem, zatímco doma má těhotnou manželku. Bylo zde spousta akčních scén, které většinou byly skvělé nasnímané a dobrý dabing Jana Štastného dělá z tohoto malého a poměrně neznámého filmečku slušný závěr z McQueenovi kariéry. ()

sator

Tak ani nevím, nicméně dokoukal sem to... Ralph Thorson (Steve McQueen) používá vůz Chevrolet Styleline De Luxe z roku 1951. Vůz koupil Rick Harrison z cyklu Mistři zastavárny (od r. 2009) v jednom ze svých dílů za 37 tisíc amerických dolarů. ()

Courtemanche

Takový zajímavější průměr za asi menší rozpočet, rozhodně nelenoší, pořád konkurenceschopný McQueen. Klasický ,,vše pro hrdinu,, příběh (Bronson, Eastwood, atd). ()

andrii

Když vyjede na hlavní, po "kočičích" hlavách... Člověk s hlavní mířící na čelní, silně sirné výpady. "Po belmondovsku" předvádí, túruje, hlavně samé věci samotářské nátury. ()

vesper001

Akční? Thriller? Ušlo mi něco? Bála jsem se v jedné jediné scéně, a to když ten zlý hoša šeptá za dveřmi. Většinu času jsem si kladla otázku, na co se to dívám. Z úcty ke Stevovi jsem vydržela do závěrečných titulků, a i když jsem u nich už byla stejně vyhořelá jako hlavní postava, nelitovala jsem. Steve podpírá zoufalý scénář a zmatenou režii ze všech sil a do kaskadérských kousků jde naplno - nemoci navzdory. Taková profesionalita se jen tak nevidí. ()

A.Beech

"Neumíš to snad řídit?"..."Není tady dost místa". Posledný film McQueena v kariére - určite nie najlepší, ale pre mňa dostatočne dobrý už len kvôli tomu, že natáčal aj napriek zdravotným problémom, ktorým neskôr podľahol. Jazda na streche vlaku, drsné bitky či naháňačka na kombajne, zvládal skutočne všetko. A vykresliť postavu ako príšerného vodiča bol naozaj skvelý (Stevov) nápad. Navždy náš hrdina filmových plátien. ()

Kamkon

Spíše než akční thriller mi to přišlo jako skvělá kriminální komedie, která příjemně ubýhala, bavila a akční scény (připadalo mi, že to pan McQueen dělá vše bez kaskadéra) stály zato-hlavně jízda nadzemce. I když některý věci tam byly divný a nevysvětlený, byla jsem napjatá až do konce a čekala cokoliv. ()

Ravi

McQueen řádí jako za mlada, zatýká zločince, pomáhá ženě rodit a při tom všem je tu čas i na vtipné momenty (kosení kombajnem). neznámo proč se tento film dostává na obrazovky jen zřídka, přitom má vše krom zběsilého akčního tempa a špetky novátorství. Na 80% = 4/5 to z mého pohledu ale určitě je. ()

JohnSmith

Vtipný McQueen v roli oldschool lovce lidí. Zvlášť komické je McQueenovo špatné řízení aut. Kdyby jeho kariéra neskončila tak brzy, mohl být jedním z nejdrsnějších akčních hrdinů osmdesátých let. ()

zigíš

Mr. Cool ve své poslední a děsně pohodové roli. A v neskutečné kaskadérské formě  (normálně by měl být nádor na plicích spíš handicapem). Stárnoucí bounty hunter co si nic nedělá z výhružek smrtí (té se vysmívá). Když tak mu strach nahání těhotná partnerka. Rednecky a white trash řeže hlava nehlava. Vlastně je to něco jako Clintovo Every Which Way But Loose . Blbina ale zábavná. A třeskutě nahláškovaná:  ´..dej mi tu zbraň´ ´Ne, víš co je to vězení pro poldu ? Dyť jen půlku z nich jsem do něj dostal já´ ´Nezabiješ se, jseš vopilej´ ´Jistě, že jsem vopilej ! Myslíš, že bych se zabil střízlivej ?´ ()

lofa

Poslední film Steva McQueena mi úplně nenadchnul,má však několik světlých momentů...musel jsem proto přidat třetí hvězdičku za Taťku, který nahání delikventy i v kombajnu na poli a poté na silnici, za honičku v chicagském metru nebo za rvačku s mladým "drobečkem", kterého když nakonec přemůže a odváží autem je zcela nakloněné na jednu stranu díky jeho kilogramům. ()

klúčik

Film , ktorý ma nepresvedčil, scenár bol priemerný. Ale zaujal ma S.Mc Queen, jeho tradičné herectvo, mimika, je výborná. Ale film hodnotím 60%. ()