Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (Cinemart SK)

Holly_Molly

Krvavá černá komedie s lehce překombinovanym finále, ale to se dalo od tvůrců Krvavý nevěsty tak nějak očekávat. Důležitý je hlavně že to má skvělý tempo, fajn postavy i herce, dostatek akce i humoru a všechno to do diváka pumpuje už od úvodních titulků v ideálnim množství a poměru. Abigail je prostě zábavnej film na jedno zkuknutí, nic víc ani míň a exceluje v tom! :-) ()

555borac555

Docela příjemný horor s komediálním nádechem. Základní námět filmů je v rámci dnešní hororu docela svěží. Nějakých prvních 30, 40 minut kdy nás děj seznamuje s postavama je trochu nezáživný a mohlo to být svižnější. Jakmile se, ale film rozjede je to velmi zábavné. Hlavně posledních 20 minut je neskutečný brutální nářez. Za mě spokojenost. Dávám krvavých 7/10. ()

jara12

Tvůrci Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett se po úspěšném filmu Krvavá nevěsta vydali na novou cestu v žánru hororu. Tentokrát spojují prvky hororu, vyvražďovačky a klaustrofobického thrilleru v příběhu únosu dcerky kriminálního bosse. Film nabízí poutavé a vzrušující chvíle, přičemž se postavy pohybují v atmosférickém prostředí viktoriánského domu. Díky skvělé herecké sestavě a zábavnému scénáři je první část filmu výtečnou podívanou, plnou napětí a interakcí mezi postavami. Humor je vkusně začleněn a brutality a množství krve ve filmu nechybí, přičemž druhá polovina nabízí extrémní gore fest. I přes trochu násilné zvraty je Abigail zábavným žánrovým filmem, který by neměli vynechat milovníci hororu. ()

Fiiila77

Na tento film jsem se šel vlastně podívat jen tak z nudy. Předem jsem, vyjímaje žánru, absolutně nevěděl, co mě čeká. Teď už ale definitivně vím, že jsem svou sázku na nejistotu naprosto prohrál. Jedinými důvody, proč dostal tenhle film alespoň 1 hvězdu je, že měl docela originální začátek. Pomaličku se rozvíjející příběh, který vyplňovali celkem vtipné postavy. Těmito bonusovými body ale vše dobré na filmu končí. Následuje napěchováná sbírka nesmyslů, které film naprosto ničí a přehnaná brutalita, nebo třeba baletní prvky, uprostřed honičky na život a na smrt, již nepůsobí ani trochu děsivě než spíše neskutečně trapně. Co víc říct. Snad jen to, že jsem se dlouho tak nezasmál nad tím, jak někdo dokáže natočit takový nesmysl. ()

Dakota1978

Je těžké dnes přijít s něčím novým, což se nekonalo sice ani zde, ovšem byly tu inovátorsky a se vkusem namíchány lety prověřené použité fungující motivy. Mám na mysli - děsivá holčička (Megan, Sirotek...), rychlí a chytří upíři (30 dnů dlouhá noc...), tajemné děsivé sídlo, klaustrofobicky uzavřená skupina lidí, únos atd. Hezky použit humor, postavy vykreslené tak akorát, hezká kamera, povedené masky. Já se dobře bavil, nebál jsem se, ale není nutno vždy. Věřím, že Abigail zvládnu klidně znovu... Doporučení ()

ilegal1983

Priemerny hororovy pocin ktory zacina urgentne bodovat az v druhej polovici stopaze.Co je samozrejme na skodu pretoze ubehnuty cas nemusi kazdy prekusnut.Nastastie sa nejedna  o dvojhodinovy snimok ale zaver je dost roztahany a mohol skoncit aj skor.Kto ma rad Gore horory neolutuje no atmosferou podmienenych celkom obide.Na lakacky vopred zabudnite,dokonca pojde v niektorich pripadoch o humor.Gradacia sa ale rozhodne Abigail upriet nemoze a preto vydrzat a kvalita sa dostavi. ()

Thairon

V žánru určitě chybí napsána komedie. To totiž tento film je. Film vás spíše pobaví než vyděsí. Přesto film není tak špatný, až na otřesně zdlouhavý konec. Ve filmu nejvíce táhne humor Kevina Duranda a dobrý herecký výkon malé upírky Alishy Weir, která má určitě potenciál stát se do budoucna velmi dobrou herečkou. ()

carebear

Áno, adekvátne hodnotená upirska krvavá režba , ktorá ale postráda zopár vecí, ktoré by ju posunuli trošku vyššie. Ale za.pozretie stojí určite a stále sa jedná o nadpriemerný mainstream horror. ()

Kelinej

Body uděluji za krev, vizuální ztvárnění a všudypřítomný nadhled. Body strhávám za až příliš jednoduchý příběh a drhnoucí atmosféru. Škoda, mohlo to být příjemné osvěžení žánru. Spíš ale na film brzy zapomenu, přestože jsem se 109 minut slušně bavil. ()

JohnDark

Abigail, Horor, USA 2024, R: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett, H: Melissa Barrera, Dan Stevens, Alisha Weir, Kathryn Newton, William Catlett, Kevin Durand, Angus Cloud, Giancarlo Esposito, Matthew Goode, 70% ()

Yuri_Boyka

Do tohto filmu som išiel prakticky naslepo, vedel som akurát, že ústredným záporákom je tu dievčatko s ukážkovým chrupom ako z reklamy na Lacalut, no a po pozretí môžem povedať, že som milo prekvapený. Vykľula sa z toho solídna a svižná, humorom odľahčená, drakulovina s hektolitrami krvi, fajn hereckým obsadením (najmä Melissa, Kevin a Dan tu vynikli najviac, škoda, že Giancarlo nedostal viac priestoru). Oceňujem, že autori našli spôsob ako opäť raz nejako zaujímavo zamiešať karty v už pomerne vyžmýkanej upírskej tematike. Palec hore aj za pár príjemných zvratov. Škoda len, že je to celé skutočne až príliš odľahčené, a film sa vôbec nesnaží budovať desivejšiu atmosféru.  Hodnotenie: 8/10 ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy