Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

PauloZ

Klidně ty epizodky mohli být delší a jít mnohem víc do hloubky, nebo jich mělo být víc. Takhle je to místama okrajové. Teď musím googlit pro víc info :)). Každopádně Arnold je prostě mega borec a maximalní motivace pro kohokoliv kdo chce v životě něco dokázat. Takže já si balím Australské kufry a jedu dobýt Ameriku :D ()

BMW12

Velmi povedený dokument o nejlepším kulturistovi, akčním hrdinovi a politikovi. Dokument je velmi kvalitně zpracován, rozdělení do tří epizod je fajn, i když každá ta epizoda mohla být kratší, dohromady to má přes 3 hodiny a to je už trochu moc. Např. dokument o Slyovi se mi líbil ještě více. ()

LEGACY

Vlastně nevím jestli teď hodnotím samotný cyklus, nebo Arnolda jako takového se vším všudy. Po prvním dílu jsem byl nadšený, spousta odhodlání, nových faktů a i nahlédnutí do pozadí bodybuildingu. Každopádně jakmile se odklonil směrem k filmu, tak jsem si začínal uvědomovat, jak se z něj postupně stává opravdu namyšlený, sebestředný a mnohdy necitlivý všeuměl, který si usmyslí vše, co má ve své vizi. I dnes dokáže komentovat věci, kterým se nevěnuje, působí nabubřele když vykládá, že už v této a této disciplíně stal jedničkou a není nic co by nedokázal, ale když se podíváte na jeho profil, tak se vlastně jedná spíše o jedno velmi silné období super akčních hrdinů, které brzy skončilo. Vlastně jsem u něj nenašel ani nominaci na Oskara, takže co to ten plácal plácá - určitě dokázal všechno? .. Z druhé strany je ale jeho příběh působivý. Nedíval se doprava doleva a dokázal nemyslitelný věci - odhodlání a motivaci má a je to vidět. Já mám ale nějak strach až hrůzu z lidí jaké je on, z lidí, kteří jsou přehnaně sebevědomí a nemají v sobě zakódovaný pochyby. Pochyby jsou překážkou, když si chcete za něčím upřeně jít, Arnold je dost možná úspěšný právě proto, že pochyby nikdy neměl a mimo jeho cíl ho nic podřadného nezajímalo, pro mě jsou pochyby ale celkem důležitým faktorem, když se chystám něco okomentovat, nebo udělat rozhodnutí. On má v sobě prostě citát "Co tě nezabije, to tě posílí" a to mu stačí aby se kolem toho otáčel celý jeho vesmír. Byť legenda s ohromným charismem, tak je tahle legenda místy opravdu smutně tupá. ()

bobstock

Když sem četl rezenci na seznamu, bylo mi Šváci trochu líto jak ho autor sepsul. Dokument je jednoduše udělanej na tělo obrovské výkladní skříně jednoho z nejslavnějších kariéristů na světě. Jako kulturista přiznal spousty steroidů, herec se směšným přízvukem a prkenným hraním, guvernér, kterýmu vyčítala žena a děti, že na ně nemá čas. Když budete poslouchat je tam trocha lítostivého zamyšlení nad rodinou nad spoustou věcí, které Arnold neudělal dobře nebo by bylo lepší neudělat vůbec. Život jde dál stalo se a tohle je jeho životní mantra a cesta nepřemýšlet příliš, neutápět se v emocích ale makat dokud nejste nejlepší. Proto taky na rozdíl od většiny lidí, kteří jsou rádi, když si poradí se svým vlastním životem on dokázal žít život minimálně za 3 různé a přesto se mu zdá krátký. Netflixácky uhlazené hezky doplněné obrazovým a video obsahem s mnoha záběry, které jsem i já sám jako fanda nasvaleného hrdiny nikdy před tím neviděl. Navždy si budu pamatovat, když sem jako malý kluk u tetky na prvním videopřehrávači s šíleně omletou VHS seděl přikovanej s husí kůží a pouštěl dokola jak Dutch bojuje s Predatorem, všechny další filmy + jeho kulturistická kariéra přišla později a bylo furt co obdivovat. Doufám, že dá s Cameronem dokupy ještě toho jednoho Terminátora, ať se to uzavře. :) ()

borec999

Arnold je jeden z tých ľudí, ktorí sú definíciou amerického sna. V úplnom zapadákove kde vyrastal si v detstve predsavzal, že bude najúspešnejším kulturistom histórie, hereckou superstar a v dospelosti, že uspeje i v politike. A všetko toto dosiahol, pričom základom je samozrejme mindset (dokument pôsobí neskutočne motivačne) a roky tvrdej driny. Chválim, že tvorcovia si dali s dokumentom prácu: na dlhé hodiny si sadli s Arnoldom a podarilo sa im zohnať i kopec jeho priateľov, hereckých kolegov a ostatných dôležitých ľudí z jeho života. Samotný dokument však pre fanúšikov, ktorí čo to o Arnoldovi vedia, pôsobí skôr ako opakovanie už známeho. Takže áno fajn, ale veľa nového som sa nedozvedel a najmä vo filmovej epizóde tvorcovia iba veľmi povrchne kĺzali po povrchu. 75% ()

• Vůz, ve kterém Arnold Schwarzenegger jede v úvodu epizody, je Steyr-Puch Pinzgauer. Jedná se o rakouský vojenský terénní speciál vyráběný v letech 1971–2000. (sator)