Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiálny text distribútora)

marusaj

Jeden velký filmařský omyl. Absolutně zmatený scénář, který by neukočíroval ani Spielberg.., se jeví jako když pejsek s kočičkou pekli dort.. anebo když Belmondo v Muži s Acapulca nad psacím strojem deklamuje... "tak co tam vrazím". Je to prostě sled nesmyslných situací, pospojovaných nahrubo, logické lapsy jsou zde co pět minut.. No popis titulky filmu Akční / Dobrodružný / Krimi / Romantický v koprodukci Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie.. to mluví samo za sebe. Dvě hvězdy dávám pouze proto, že je to taková slátanina, až je to (sem tam, trošku) zábava. ()

E lan

Taková menší francouzská havárie by se dalo říct. Příběh je přímo katastrofální, herecké výkony žádné, Kristin je ve své roli příšerná stejně jako necharizmatický Duris... no přestanu dál vypisovat co se nepovedlo, hlavně se tomuto filmu vyhněte! ()

Henry Morgan

Prvních 14 minut bylo super. pak to někdo totálně zbabral, protože následující sled událostí nabral divnej spád, kde nebylo jasný proč co kdo dělá, proč zrovna sem a zrovna tohle. po hodině mi asi došlo, že jde o hledání pokladu, jenomže jsem nechápal dalších tisíc věcí a nejdivnější bylo, že to neskončilo nalezením pokladu. chyběl tam výraznej záporák, po pár minutách ubrali na akčnosti a udělali z toho něco co chvílemi připomínalo špionážní film, ovšem ve výsledku z toho vznikl nechutný popisný a nudný film, kde exceluje hrdina svou genialitou a brilantností, bohužel tyto jeho vlastnosti jsou zcela pohlceny konspirujícími starci, dementním nelogickým dějem splácaným asi jako z dvou krabic puzzle. no totální průser, když vezmu v úvahu fakt dobrou první čtvrthodinku. prostě stupidní mišmaš lásky, zrady, akčních scén a politického pozadí. moc na jeden film ()

CGP

Přeplácané, zbytečně překombinované, hlavní hrdina nemlže přirůst k srdci snad ani tomu nejzarytějšímu frankofilovi/frankofilce. Stylem zápletek mi to nebezpečně připomnělo Poslední loupež. ()

GOGO3000

Film jsem shlédl pouze jednou a svým dějem ani hereckým obsazením a výkony mě nenadchl ani nijak neoslovil. Možná se to někomu líbilo, já to vícekrát vidět nemusím. ()

mikhail

Skvelá výprava bohužiaľ vyšla naprázdno. Herci vďaka naozaj otrasnému scenáru veľmi nemali čo hrať. A režisér toto utrpenie naťahoval a naťahoval. Tu si neodpustím poznámku k režisérovi a scenáristovi. Obom by asi mali zakázať točiť, pretože pokazili čo sa dalo (nelogickosti v scenári, strih, nepodarené zvraty v dejovej línii, zmätenosť filmu ako celku) . Zase jeden z filmov, ktorý mohol byť klasikou (minimálne herecké obsadenie na to mal), ale v skutočnosti skončil v ťažkom podpriemere. V hodnotení som asi ešte dosť pozitívny. Ale za to film vďačí len hercom, ktorí sa ako tak snažili. ()

Idealista

No páni tak to mi vážně rozum nebere ! Jak někdo může dát takovou fůru peněz někomu jako je Salomé . Jak někdo může tvrdit že Duris je skvělý herec ( ano spoustu lidí to tvrdí ) . Jak někdo může napsat tak zhovadilý scénář mixující všemožné žánry ( i to jde ale né každému ) . A tak podobně bych mohl pokračovat , ale kvůli této nezábavné hovadině ? A ty 2* jsou za hudbu , kameru a za pár akčních momentů . ()

Scorpionka

Možná, kdybych nečetla ty knihy, hodnotila bych to jinak.. Ne, nehodnotila, ale asi bych od toho tolik nečekala. Tenhle film mě značně zklamal, dodnes si pamatuju, jak se to v tom kině táhlo. ()

racing666 odpad!

Pro mě úmorných 125 minut. Stále jsem čekal, kdy se konečně něco začne dít. Nedočkal jsem se. Opravdu nic jinýho než ODPAD! ()

Scaevola

Zmatečný scénář pádí kupředu ruku v ruce s nelogickým a motivací nepodloženým chováním postav a výsledkem je prapodivný patvar bez jakéhokoliv vyznění i morálního ponaučení. Ještě štěstí, že mi rozpadlost celého příběhu neumožnila identifikovat se s kteroukoli postavou - bylo by mi jich opravdu líto. A troška efektní stylizace a ponuré francouzské atmosféry bohužel nic nezachrání. ()

moorks

Musím konstatovat, že jsem byl tímto filmem mile překvapen. Čekal jsem spíše nudu, ale byl jsem z ní příjemně vyveden. Film má docela slušné a divoké tempo, dominují mu skvělí Duris a Thomasová. Oba jsou baječní ve svých rolí. Jediné velké zklamání je pro mě konec, spíš bych měl napsat nekonec. Přesto mě film zaujal a líbil se mi. Celkové nízké hodnocení si určitě nezaslouží! ()

JimLogan

Jedna hvězda za výpravu. Jinak to bylo zmatené a chvílemi celkem i zběsilé, přestože to má ději nepřiměřeně dlouhou stopáž. A když už se to dohrabe aspoň k nějakému závěru, tak je nastaveno ještě dalších deset zbytečných minut, které to zase rozmlží. Zbytečný film. ()

zornka odpad!

Mám ráda Romaina Durise, mám ráda Kristin Scott Thomas a mám ráda Evu Green a to je vše milé, co k tomuto filmu dokáži napsat . V prvních 125 minutách jsem měla pocit, že jde o nějaký omyl následně Monty Pythonovskou skeč, ovšem od Monty Python Humpolec revival, a ke konci o účinný materiál hodící se k mučení. Představuji si člověka přivázaného na židli s očima uměle roztaženýma jako v Mechanickém pomeranči, který je nucen tento film vidět dvakrát, možná třikrát za sebou... Následuje šílenství, křeče a při třetím shlédnutí i vytoužená smrt. ()

Peabody

Moc nechápu, proč se vezme charakter, který je jasně definovaný a natočí se a konto jeho jména někdo zcela jiný. V jiné podobě je to zprasení Malevilu. Léta jsem si myslel, že tohle umí jen Hollywood, ale právě toto a Malevil je doklad toho, že i FGRancoouzi sami jsou schoponi sebeprznění vlastních autorů. Teď ještě aby natočili nově MOnte Christa a do hlavní role vzkjčísili Paola Villagia. A ta hvězdička je za Kristin Scott Thomas, mám ji rád. ()