Neodolatelný lupič Arsene Lupin je zbožňován ženami. On však miluje pouze půvabnou Aurélii. Další z jeho naplánovaných loupeží se nezdaří a zjišťuje, že tentokrát byl asi podveden i on sám. (Hans.)

Willy Kufalt

Dnes již u nás méně známá francouzská klasika 50. let o galantním lupiči Arsenu Lupinovi mi doposud zcela unikala. Navíc až po skouknutí jsem tady zjistil, že tento Robertův počin má navazovat na mnou taktéž neviděné Dobrodružství Arsena Lupina (1957) v režii Jacquese Beckera, natočené dokonce v barvách, avšak tady určitě kvituji, že Yves Robert natočil tento svůj „lupinovský“ film černobíle. Neumím si představit, že by tenhle vcelku originální kriminální / detektivní příběh, v němž pronásledovaný zločinec sám během lupičských akcí zároveň řeší i jednu spletitou záhadu, oplýval takovou podmanivou atmosférou i v barvách. No já podobnou černobílou kameru vyžívající se v různých uzavřených prostorech, temných zákoutích, odrazech či stínech prostě žeru. :)) Navíc atmosféra tu místy dosahuje skutečně mysteriózních grádů, už jen v té scéně ze starobylé vily s okatým opilcem a nehybně spícími lidmi na všech možných i nemožných místech kolem. Vedle atmosféry není nouze ani o zdařilé dialogy a celým filmem protkaný suchý humor, o nějž se postará nonšalantní elegán Lamoureux s nejedním převlekem i skvělýma dvěma komplicema v podání Dufilha a samotného pana režiséra. Této velmi pěkné starosvětské žánrovce dám silné 4 hvězdičky opravdu rád. Jenom jaksi nechápu ten Lupinův vkus, že si za tu „pravou“ vyhlídl nakonec tu nejméně půvabnou partnerku? :o)) [85%] ()

Martin741

Na temu  lupezi ci uz bankovych alebo kadejakych su tu daleko lepsie filmy - Bod Zlomu 1991 alebo francuzsky Les Specialistes 1985, Butch Cassidy a Sundance Kid alebo Inarrituov Amores perros 2000. Yves Robert je tu len za rutinera, tato priemerna podivana v tonach dlasich filmov rychlo vysumi do prazdna   : 67 % ()