Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Film na lopatky pokládá několik faktorů. Hlavní hrdina vypadá jak kozel, obraz nese prvky moderních hrátek (zoom, rychlý stříh, přeefektováno ), který totálně ničí potencionální atmosféru, která by z podobnýho filmu mohla udělat solidního fešáčka a především scénář. Kdyby se mě debil zeptal, jak by vypadal film, který by udělal, pustil bych mu tenhle. Jediný co snese přísnější měřítka je ženskej element. Kristin byla v některých scénách neskutečně svůdná a Eva Green sice neměla nárok příliš předvést svůj talent, ale i tak byla pro moje oči jasnej záchytnej bod. Kdžy jí Arsene Lupin říkal "Dovolte, abych naléhal", tak jsem si říkal, taky bych naléhal, znát Evičku osobně, takhle můžu naléhat leda tak holuba at mě nesere na parapet. ()

kenkaku odpad!

Kdyby Romain Duris nosil jako malý žabožrout rovnátka, němusel teď vždy když se pokusí o úsměv, vypadat jako ichtyl. Podobné je to s Evou Green. Sice to byla jen její druhá role, ale protože nehraje psychopatku ani nebyla v polovině záběrů svlečená, její výskyt je doslova zoufalý. Jediný kdo vypadá i hraje naprosto skvěle je K.S.T. Na to že jí tam bylo 44 to byl zásah do černého (i když upřímně by mě zajímalo co komu dlužila, když ji přiměli v tomhle hrát). Tím jsme rozebrali obsazení. Zbytek je tak debilní, že ani nestojí za řeč. Kung-fu panda pohyby během soubojů, debilní překombinovaný scénář a ty efekty… ach můj bože. ()

kaylin

Co že na tom filmu bylo tak dobré? Eva Green. A co dál? Eva Green. A to jsou mé pocity. Dlouhé, neskutečně roztahané ve snaze zase jednou ukázat, že i ve Francii umí natočit dvouhodinový spektákl v americkém stylu. Neumí a nevím, proč se o to snaží. Francouzská kinematografie byla vždycky skvělá, když byla soběstačná. Tyhle bessonovské komplexy jsou příšerné. A to se na tom ani Besson nepodílel. ()

mazadlo

Aneb vezmeme všechny ty prachy a narveme je do kostýmů a do lokací apod. A pak najednou páni filmaři jedící housku se salámem zjistí na konci natáčení, že již ani korunka jim nezbyla na postprodukci. To ale nevadí protože Pepa co dělá u štábu asistenta asistenta asistentky osvětlovače má doma domácí střihárnu s Movie Makerem. Tak tedy kupa šikovných lidí vezme scénář rozcupuje ho i se skriptem na hadry a řekne "Pepo něco z toho slep chceme to dát do kina víš?" Tak jde Pepa domů a nad tlačenkou s octem a cibulí střihá ten povedenej kousek. Ale je mu líto vyhodit záběry tak rozstřihá film co má 42 hodin. Režisér mu řekne, že je to trochu moc tak Pepa zvyklej střihat maturitní plesy sebere odvahu a začne ty protáhlé scény trochu třídit. Potom co to střihal už asi po padesáté zná příběh tak moc nazpaměť že si řekne, že i divák to pochopí a vyhodí zásadní okamžiky, které slepují příběh dohromady. Vznikne tak dílko budiž k hovnu. Ale to nevadí byla to Pepova prvotina a já už se moc těším na jeho další maturitní ples. ()

lennyd

Čím se bude Arsin Lupin živit bylo jasné už od malička. Jeho otec, známý lupič, svého syna na budoucí řemeslo dobře připravoval, a i přesto že byl na útěku zabit, malý Arsin měl o své budoucnosti jasno. O mnoho let později se Arsin, stejně jako dříve jeho otec, zabývá loupežemi šperků a cenností. Když jej ale osloví komtesa Joséphine de Cagliostro (Kristin Scott Thomas) dostane teprve jeho zlodějská kariéra pořádně zabrat...Ač jsem tento film dokoukal předevčírem, okamžitě se mi vykouřil jeho děj z hlavy. Přitom na technickou stránku (kamera), ani herecké obsazení (Kristin Scott Thomas!!) si nelze vůbec stěžovat. Stěžovat si lze snad jen na zbytečnou překomplikovanost scénáře, který za a) diváka (mne) vůbec nezaujal, za b) motá páté přes deváté, c) chvilku se tváří jako seriózní film, chvilku zase jako přihlouplá pohádka. Prostě těžce nezvládnutý pokus Francouzů o proniknutí do vod, kde bohužel/bohudík vládnou Američani... ()

• V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)