Slepičí úlet: Zrození nuget

• Veľká Británia Chicken Run: Dawn of the Nugget (viac)

Hejno neohrožených slepic spojí síly, aby zachránilo svoje drůbeží soukmenovce před další hrozbou. Tentokrát se něco děsivého chystá na sousední farmě. (Netflix)

jara12

Film "Zrození nuget"  se vrací k jejich úspěšnému počinu Slepičí úlet po 23 letech. I když film nabízí známý humor a hravost, tentokrát se zdá být více zaměřen na dětské publikum a ztrácí temnější tóny a dospělejší prvky, které dělaly původní dílo výjimečným. I přes zábavnost a svižné tempo filmu může chybět něco z původního kouzla a kreativity, přičemž se zdá, že sází na spíše na osvědčené postupy. ()

samsozz

strašná sračka. Farebná rozprávka, ktorá úplne stratila vibe temna a depresie. Proste basic shit nič nové, niač zaujímavé, chytá dnešné trendy a aj príbeh narozdiel od jednotky je stupidny. Pekný je len vizuál nič viac. ()

Enon

První díl Slepičího úletu naprosto miluji. V mém mládí šlo o jednu z těch pohádek, která měla takový ten temnější podtón, který mě nutil se na to dívat i když jsem se třeba bál. Tento podtón bylo i zároveň hlavní plus toho filmu, jelikož to u pohádek v té době nebylo úplně běžné. Když se tedy oznámila dvojka, doufal jsem, že to bude dosahovat alespoň z části takových kvalit jako první díl. Nakonec se to povedlo, ale zdaleka ne v takové míře jako kdysi. Tento díl nás přivádí do chvíle, kde minulý díl skončil, slepice obývají ostrov vzdálený od veškeré civilizace. Žijí bezstarostný život, ovšem do té chvíle, než se na protějším břehu začne stavět dálnice, dcera naší hlavní dvojice začne rebelčit a rodinná idylka se začne náhle rozpadat. Příběhově sice trochu prvoplánové, avšak zvládnuté znamenitě. Dostáváme návrat všech hlavních slepic z minulého dílu, všechny dostaly dost prostoru a krásně si v příběhu sedli s těmi novými. To ale nejsou jediné postavy, které se nám vrací, jak už jsme viděli v traileru, vrací se nám i paní Tweedyová, která zde nebudí takovou hrůzu jako v minulém díle, ovšem její znovushledání s Ginger bylo dobře zvládnuté a opravdu to působilo tak, že se ty dvě velmi dlouhou dobu neviděli. Dále se mi na tomto filmu líbil ten koncept té dané továrny. Bohužel je ale vidno, že to je primárně více mířené na děti, což není nutně špatně, jenomže jednička byla specifická právě tím, jaká z toho šla temná atmosféra a tady to prostě tak dobře nefunguje. Zároveň některé vedlejší postavy nedostávají dostatek prostoru se ukázat, a konec byl takový podivný. 65% ()

majorzeman13

No rozhodně slabší než jednička. Dvojka jest sice slabší méně kvalitní než předchůdce,ale i tak je na pohodu a fajn podívaná od Netflixu...........Slepičí ostrov je hodně cool jako ta plastelínová animace ! PS: Sir sním hodně !! ()