Nine Inch Nails: Broken

(video kompilácia)
Hudobný / Krátkometrážny / Horor / Thriller
USA, 1992, 20 min

Film Broken obsahuje všechny videoklipy skupiny Nine inch nails z období alba Broken (tedy Wish, Gave Up, Pinion, Help Me I'm In Hell a Happines In Slavery). Samotný příběh ukazuje muže, kterého si za cíl vybere bezejmenný násilník. Jeho oběť je poté brutálně umučena a právě mezi těmito scénami se objevují videoklipy. Policistu, který dům mučitele zpětně prohledává, si zahrál Robert Patrick - bratr bývalého kytaristy Nine Inch Nails Richarda Patricka. (J.Connor)

SOLOM.

Tak tohle hudební video (splácané z několika klipů-songů) skupiny Nine Inch Nails ve způsobu snuff filmu byl naprosto geniální nápad – jak jinak. Kontroverzní Trent Reznor to snad ani neumí jinak. Jako hororový fanda i příznivec skupiny jsem byl potěšen hned dvakrát. Samozřejmě že prim hraje skvělá muzika, ale jistě potěší i účast „Terminátora (T-1000)“ Roberta Patricka. Renzor chtěl šokovat a to se mu povedlo dokonale – dokonce i policie čuměla… ()

B26354

ZAJÍMAVOSTI: .Tento krátký film k albu Broken nejdříve Trent Reznor rozdal pouze svým přátelům - každému z nich lehce pozměněnou verzi, aby věděl, kdo by prípadně byl (a je :) ) odpovědný za únik videa. .Trent Reznor byl vyslýchán FBI, jelikož tento snímek považovali za opravdový snuff. /// Pokud hledáte Broken, tak se dá najít na www.youtube.com, ale pouze ve špatné kvalitě. Doporučuji spíše hledat na fóru www.echoingthesound.com, kde by se měl nacházet odkaz na torrent s tímto krátkým filmem, dokonce na dvd verzi remástrovanou věrným fanouškem. ()

GodComplex

Klasicky Peter Christopherson, jehoz vizualni napaditost si s nicim nezada s jeho experimentalni sonickou realitou provozovanou napr. v Coil. Zaznam videoklipu NIN jeste z dob kdy byly syrove brutalni a nekompromisne bez cenzury. Highlight jsou kousky Help Me I'm In Hell a predevsim pak legendarni Happiness In Slavery. Klipove sekvence jsou zasazeny do fiktivni reality unosu a pouzity jakozto mucici material. Potesujici je cameo Roberta Patricka, ktery byl te doby zrovna ve sve vrcholne forme tesne po ztvarneni T-1000. 8/10 ()

Vojife

Na čtyřech hvězdičkách má podíl především hudba. Ta by si sama o sobě zasloužila hvězdiček i šest. Sice by to nebyli Nine Inch Nails bez své kontroverze a provokátorství, částečně proto je mám taky rád, ale dívat se na mučení vážně nepotřebuji. Myslím, že u Nine Inch Nails si vystačím s audiem. Tedy, videoklipy samotné, především k Pinion, mi přijdou někdy i výborné, to proto, že mají hloubku a skrytý význam. Ale pochybuji, že skrytý význam má i brutální mučení, to mi přijde, že je spíš jenom pro ujetost. Takže, videoklipům bych dal hvězdiček pět, ale tady hodnotím způsob, jakým s nimi bylo naloženo a ten mi nijak úžasný nepřijde (- ani vyloženě špatný, ale když z filmu vyberu to, co mě zajímá, stejně zbydou jen videoklipy). ()

BS

Ehm, považuju se za velkého fanouška NIN, ale jejich počátky jsem díky svému věku neměl šanci zažít, takže mi k srdci více přirostla pozdější alba (ikdz na Pretty Hate Machine jsem si zpočátku taky dost ujížděl). Po zhlédnutí Broken, jsem ale naprosto pohlcen tím temným soundem stejnojmenného alba a vypadá to, že si na tom chvíli budu ujíždět. Dosti o NIN a zpět k filmu, Broken je brutální sadomasochistická úchylárna (umělecky natočená!), která ve spojení s NIN dává vzniknout opravdovému kultu všech pro všechny perverzní úchyláky (a milovníky filmového umění). Jasných pět! ()